Ropot / Pokanje v podvozju - AR 147 / 156 / GT

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Beny
Alfist
Alfist
Prispevkov: 296
Pridružen: Sr Apr 13, 2005 6:42 pm
Vozilo: AR147, 1.6 eco, AR147 2.0 TS, 159 2.0 mjtd sw
Kraj: Kranj

Lep pozdrav

Mam en problemček keteri mi bo vse živce pojedu in sicer, ko zapeljem v luknjo mi nekaj udari po podvozju, nekajkrat se prav čuti kako udari, čutiš z podplati... Pa sem imel avto pri Vargalandu, so mi zamenjali komplet sprednje roke ( zgornje, spodnje) in še odzadi ene roke, udzadi sm še zamenu amortizerje ker so bili mastni, sedaj so novi....

A se ma gdo kšno idejo kaj bi to lahko bilo, ker sm mislu da so roke ampak zgleda da ne :(


Lp Beno
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

možno je tudi da bi biu kakšen auspuh, če maš une gumice s katerimi je pritrjen slabe, neki podobnega je blo pr men.

lp
Beny
Alfist
Alfist
Prispevkov: 296
Pridružen: Sr Apr 13, 2005 6:42 pm
Vozilo: AR147, 1.6 eco, AR147 2.0 TS, 159 2.0 mjtd sw
Kraj: Kranj

dejan031 napisal/-a:možno je tudi da bi biu kakšen auspuh, če maš une gumice s katerimi je pritrjen slabe, neki podobnega je blo pr men.

lp
Možno, vendar težko vrjamem, sem ga kr fajn rukou ko je biu pr vulkanizerju, ko mi je amortizerje menou, razn če je treba bit konj pr tej probi :doubt:

LP Beno
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

si ga poskušau na vse strani rukat, gor dol levo desno?

drgač pa če si vse menjau nevem kaj bi še sploh lahko blo.
čene pel do mehanika naj ti uzigne avto in ti z enim pajsarjem vse pregleda če je kje kakšen luft še slučajno.

lp
Uporabniški avatar
szec
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Če Feb 02, 2006 1:14 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: hrastnik

jast mam ist problem sem tud vse že zamenu pa mi še kar tolče
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Ne vem sicer, ampak a je možen kakšen prečni stabilizator in njegovi nosilci.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Beny
Alfist
Alfist
Prispevkov: 296
Pridružen: Sr Apr 13, 2005 6:42 pm
Vozilo: AR147, 1.6 eco, AR147 2.0 TS, 159 2.0 mjtd sw
Kraj: Kranj

El Barto napisal/-a:Ne vem sicer, ampak a je možen kakšen prečni stabilizator in njegovi nosilci.
Sj pravm avto je biu pr Vargalantu, in so vse preverl, use je uredu, kr ni blo so zamenal...

Je pa tko sj če je gdo v bližin Krana oz 30 km gor dol ga lahko pelm pa bo sam slišu...


LP Beno
Uporabniški avatar
guma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1009
Pridružen: To Apr 12, 2005 8:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

szec napisal/-a:jast mam ist problem sem tud vse že zamenu pa mi še kar tolče
Meni je na 156 dolgo časa nekaj tolklo (tudi menjal roke), mehanik je gledal, guncal, pa nismo našli napake. Čez čas je nehalo in potem opazim, da nekaj visi iz avta. Bil je nosilec srednjega lonca. Tam kjer je privarjen na izpuh, zvar popusti, ker se pa nosilec še dotika lonca tega niti ne opaziš, dokler ne pade stran. No, zdaj ne tolče več :D
Beny
Alfist
Alfist
Prispevkov: 296
Pridružen: Sr Apr 13, 2005 6:42 pm
Vozilo: AR147, 1.6 eco, AR147 2.0 TS, 159 2.0 mjtd sw
Kraj: Kranj

guma napisal/-a:
szec napisal/-a:jast mam ist problem sem tud vse že zamenu pa mi še kar tolče
Meni je na 156 dolgo časa nekaj tolklo (tudi menjal roke), mehanik je gledal, guncal, pa nismo našli napake. Čez čas je nehalo in potem opazim, da nekaj visi iz avta. Bil je nosilec srednjega lonca. Tam kjer je privarjen na izpuh, zvar popusti, ker se pa nosilec še dotika lonca tega niti ne opaziš, dokler ne pade stran. No, zdaj ne tolče več :D

to je pa možno, res nekam čudno visi :wink: , upam da je to to, bom kuj jutr preveru, če je dobiš za pjačo :D


LP Beno
fuks
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 227
Pridružen: Sr Avg 11, 2004 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana + Šmartno pri Litiji
Kontakt:

javi kaj si ugotovu
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

meni je na 33ki tolklo vse dokler nisem dal obnovit amortizerjev. potem je blo neki casa uredu potem je pa spet zacelo, ceprav so bli amortizerji uredu.
Slika
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Ti si v robnik priletel s kolesom in ti je spet začelo pokat, smo že imeli debato o tvojih amortizerjih :D
Uporabniški avatar
Don Picco
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1047
Pridružen: So Mar 20, 2004 11:57 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo MiTo QV
Kraj: Ljubljana-Crnuce
Kontakt:

Men je isto ropotal in tudi pri vsakem udarcu sem imel obcutek da to tolce pri stopalkah oz pri nogah.... :doubt: :doubt:

Ko sem menjal vse koncnike sem opazil da ima luft precni stabilizator. Po vsej vrjetnosti ima luft levo in desno bolj kot pa gor in dol. Sicer pa dvigni avto in probaj sam z roko stabilizator in rocice stabilizatorja.

Tko da sm mogu stabilizator oz. nosilce razdret in jih podlozit z 2mm gumo...... ropot odprevljen 8) 8) 8) 8)
We brake 4 Nobody
!!!AR - 156 2.5 v6!!!
!!!AR-MiTo QV!!!

“A turbo: exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens and you go faster.”
— Jeremy Clarkson
Beny
Alfist
Alfist
Prispevkov: 296
Pridružen: Sr Apr 13, 2005 6:42 pm
Vozilo: AR147, 1.6 eco, AR147 2.0 TS, 159 2.0 mjtd sw
Kraj: Kranj

Evo problem rešen :D , ropot je povzročal, zadnji ispušni lonec...
In sicer če gledamo iz zadnje strani avtomobila, je levi prvi nosilec, udarjal v nosilec ki je pritrjen na podvozje, z malo gume problem rešen...Mogoče bi problem rešil tudi če bi zamenjal nosilne gumice :?

Preizkus je preprost, primeš cev izpuha in ga premikaš gor in dol, tako sem jest opazil moj problemček...

LP pa hvala vsem za pomoč :D

Beno
Uporabniški avatar
luni
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 617
Pridružen: To Feb 21, 2006 1:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

No, si pa vsaj fino obnovil podvozje, tako da nekaj koristenga je iz ropotanja vseeno ratalo :lol:
Odgovori
  • Informacija