Kvaliteta goriva/nafte

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
mrbungle_79
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: To Feb 09, 2010 9:59 am

čist tko za info...
en kolega ima forda c-max, drug mazdo 6, dizla oba, in sta imela januarja oba probleme z vžiganjem svojih konjičkev. Še več, to se je obema zgodilo na smučanju, potem pa so tam srečali še Slovence v kombiju, ki jim tudi ni vžgal.
Skupaj so ugotovili, da imajo vsi Petrolov diesel z nekim petrolovim dodatkom proti zmrzevanju nafte!

No, meni alfica tud pri -15°C ni imela problemov z vžigom na omv dieslu...
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Pumpe se med sabo precej razlikujejo. Sam tankam prakticno izkljucno (95%) na Petrolovi Vič III - na koncu Trzaske proti Dolgem mostu. In vedno imam zelo nizko porabo in nic problemov. Povprecna poraba je nizja kot na OMV. Na Petrolu tankam odkar imajo Ultimax. Pred tem je bila poraba na Petrolu vedno za malenkost visja in sem tankal prakticno 90% na OMV.

lp
Slika
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

Tudi moja ni imela problemov pri -14-15°C z Petrolovo nafto. S tem da je 2 dni stala na odprtem na tem mrazu.
blazo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 139
Pridružen: To Avg 26, 2008 10:16 am

Jaz še predn sem imel dizla sem vedno tanku na OMV, naredil vec km-jev kot na petrolu. Potem kupil dizla, OMV spet bolje od Petrola.
Ko je prišel Ulimax, sem probu spet oba. Trenutno točim Ultimax. Po ročnih meritvah naredim nekaj več km-jev kot sem prej pri OMV in tudi pri ornk mrazu je vžigal vredu (soodvisnots redno menjanega filtra za nafto in acc-ja).
Sem pa z italjanskim bencinom in avstrijskim povprečno naredil vec km.
Uporabniški avatar
SummerJam
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Po Jul 13, 2009 6:03 pm

Tud jaz točim vedno na petrolu in brez problema je vžgala tudi pri -19°C v Kranjski Gori
Slika
Cuore Sportivo is destiny
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Vsi, OMV, Petrol,... , tankajo nafto iz istega buča v luki Koper, tko da ne vem če so kakšne razlike v kvaliteti goriva.
Zux
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 52
Pridružen: To Mar 02, 2010 6:42 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Postojna

Vsi samo MOL ne! To je tisto kar vam hočem povedati!
Meni se full pozna v manjši porabi in večji moči!
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

SummerJam napisal/-a:Tud jaz točim vedno na petrolu in brez problema je vžgala tudi pri -19°C v Kranjski Gori
Sva že dva... 8)
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

minimi napisal/-a:Vsi, OMV, Petrol,... , tankajo nafto iz istega buča v luki Koper, tko da ne vem če so kakšne razlike v kvaliteti goriva.
Glede na to, da se Petrol hvali z nic zvepla v Ultimaxu, OMV pa ne in tudi ne izpodbija tega. Potem imajo tezko iste derivate.

lp
Slika
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Jaz zadnje čase tankam "kakor je", ker nimam časa študirat kje mi bo zmanjkalo bencina da bom iskal OMV pumpo, ki jih je na avtocesti precej malo.

In od zadnjih nekaj 10 tankov je povprečna poraba na petrolu malenkost nižja od OMVja...
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

kixs napisal/-a:
minimi napisal/-a:Vsi, OMV, Petrol,... , tankajo nafto iz istega buča v luki Koper, tko da ne vem če so kakšne razlike v kvaliteti goriva.
Glede na to, da se Petrol hvali z nic zvepla v Ultimaxu, OMV pa ne in tudi ne izpodbija tega . Potem imajo tezko iste derivate.

lp
Lahko so v ozadju težki denarci, Bavčar je lopov, si pozabil :wink:
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

In kaj ima Bavcar s tem????????

Istrabenz ze nekaj let nima veze z OMV - pravzaprav tocno od 25.04.2005, ko je prodal svoj delez v OMV-ju!

Sicer pa mojo tezo potrjuje nizja poraba z Ultimaxom proti OMV. Pred Ultimaxom je bila na Petrolu poraba vedno visja od OMV-ja.

lp
Slika
Chuck
Alfist
Alfist
Prispevkov: 331
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 1:22 pm
Vozilo: 2002 Alfa Romeo 1.9JTD
Kraj: Sevnica-Krško

minimi napisal/-a:Vsi, OMV, Petrol,... , tankajo nafto iz istega buča v luki Koper, tko da ne vem če so kakšne razlike v kvaliteti goriva.
V kvaliteti goriva ni razlike. Je pa razlika v kvaliteti adetivov ki jih dodajajo pri točenju v cisterne.

Še vedno pa najraje pa točim ma Agipu ki dobi goriva iz Italije
D'oh!

2000 Alfa Romeo 156 1.9JTD wracked
2004 Alfa Romeo GT 2.0 JTS sold
2002 Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD daily driver
Uporabniški avatar
sičo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 75
Pridružen: Sr Jan 06, 2010 4:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radeče

Zux napisal/-a:Pozdravljeni!
Zaenkrat je najboljše dizel gorivo na Mol-ovih črpalkah,samo Mol ima svojo rafinerijo na Madžarskem staro nekaj let in v tem je razlika Molove črpaljke oskrbujejo izključno iz te refinarije.Gorivo je občutno čistejše!
To sem slišal od njihovega šoferja ki pač oskrbuje črpalko,meni osebno se pozna kot da bi avto dobil kar nekaj konjičkov,je pa res da so te črpalke na našem koncu redke edino poznam je v Logatcu,to je 35km stran se dobro da grem nekajkrat mesečno v LJ in točim gorivo tam!
Meni se full pozna ne vem če je kdo od vas to izprobal?
lp

Imam isto mnenje in še nekaj mojih prijateljev ki vsi tankamo (diesel) na Molu-u v Litiji.
Alfa Romeo
- You drive it
- You live it
Uporabniški avatar
dani156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 46
Pridružen: Pe Apr 03, 2009 12:36 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Se moj doprinos:
Ze nekaj casa razmisljam ce naj sploh napisem kaj o tem novem gorivu, ker mi je naceloma vseeno pri katerem ponudniku crpate gorivo. Pa tudi potem se najde ogromno ljudi ki trdijo da pri tem ponudniku naredeijo seenkrat vec kilometrov,avto tisje tece,bolj gre......
pa vseeno: okoli novega leta sem se ravno na to temo pogovarjal z osebo na vodilnem mestu v tej naftni druzbi, sploh o kvaliteti njihovega novega goriva.
Da ne staknem kaksne tozbe, naj povem samo: gorivo crpajte pri konkurenci. Vsaj po meni je bilo njegovo mnenje najbolj merodajn podatek.

Upam da je post vsaj za silo razumljiv.
Odgovori
  • Informacija