Problem 166 2.4JTD 20v - vžiganje

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Gargy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: To Nov 08, 2005 2:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Limbuš

Pozdravljeni!

Končno se je tudi moja ljubica odločila protestirat. Problem je naslednji:

Pred približno tremi tedni sem se vrnil iz trgovine in naenkrat ni hotela vžgat. Zaganjač se je vrtel, vžgala pa ni. Nobene warning lučke, nič. PO približno petih poizkusih je vžgala.

Nato sem se vozil približno 10 dni, vsaj 60x avto vžgal brez problema. No potem se spet enega večera odloči, da ne bo vžgala. PO številnih poizkusih spet vžge in se pelje normalno.

Prejšnji petek hočem iz službe in spet noče vžgat. Sploh. Pustim jo na parkirišču in se vrnem v nedeljo po njo z mehanikom. Avto začuda vžge s prve. Priklopima na tester, vendar njegov univerzalni tester nima razširjene podpore za ta tip motorja v 166 (zanimivo pri 156 2.4JTD 20v lahko gleda vse živo, vendar se na tej nastavitvi noče povezat), zako da se je dalo pogledat le imobiliser - brez napak.

No, včeraj grem avto natankat vmes še v pralnico in v trgovino. Pridem iz trgovine - spet noče vžgat. Grem na kavo, čez pol ure s vrnem, avto vžge normalno. Se peljem v kino, pridem iz kina - vžge, zapeljem nazaj in ko hočem speljat naprej, crkne. In spet noče vžgat. POčakam 15 minut, avto vžge s prve, se lepo zavrti v obrate, brez kašljanja ali kaj podobnega. Čez 5 minut v semaforju crkne in ne vžge. POčakam 15 minut in avto spet vžge - normalno! In se lepo spet peljem domov, brez problemov in danes zjutraj spet vžge kot urica in se pelje brez vseh problemov...

:evil:

Ali ima kdo kakšno idejo, kje začet gledat?

LP
Gargy
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Kot je bilo že opisano večkrat, gre za pogosto napako! Najverjetneje za sensor vrtljajev motorja...
Več si preberi v naslednjih temah:
viewtopic.php?t=11936&highlight=jtd+++v%9Ege

viewtopic.php?t=11416

Ciao Alfista :mrgreen:

Naslednjič poskušaj najprej z "search", med željenimi obveznimi besedami, pa dodaj besedico "and"..... deluje 8)
Slika
Gargy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: To Nov 08, 2005 2:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Limbuš

No, saj sem pol videl... Ampak pri nekaterih je bil tudi drugi problem. Ob dveh grem na tester k Petrovčiču, pa bomo videli..

Hvala za pomoč
Gargy
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-poročaj :wink:
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Malo off: kokr vem 166ka leta 2002 še ni bla 20v. Verjetno imaš 150 konjskega 10 ventilca?
Gargy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: To Nov 08, 2005 2:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Limbuš

Res je, Alfa ni letnik 2002 temveč 12/2000. Bom popravil v opisu...

LP
Gargy
Gargy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: To Nov 08, 2005 2:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Limbuš

No, nazaj iz pregleda. Zaznani 2 napai - pokvarjen senzor vrtljajev motorja in EGR ventil (simptomi so bili izguba moči pri nekje 2800 vrt./min). Jutri bo senzor menjan.

Hvala Makiju v avtohiši Petrovčič, ki je z veseljem odogovoril na vsa moja vprašanja in pogledal vse, kar sem ga prosil (tudi relne km).

LP
Gargy
andrejk
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Če Nov 24, 2005 2:48 pm
Član Alfa Kluba: 0

EGR se da pri tem motorju blindirati (blokirati) in ni potrebna menjava. Povprašaj na servisu, da si ne boš delal nepotrebnih stroškov.

No, razen če si ekološko osveščen ;)
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-poročaj koliki so stroški,zanima me kako preveriš km,no za mojo ni poterebno,pa vendar :?: :wink:
Gargy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: To Nov 08, 2005 2:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Limbuš

Stroški so sledeči:
- elektro diagnostika - 20€
- senzor + zamenjava - 57€

Sem pričakoval več 8)

Kilometre lahko preverijo kar z diagnostičnim računalnikom - tam se vidijo realni kilometri. Sicer se da tudi te zbrisat, vendar ko jih tukaj enkrat zbrišeš, se ne merijo več in tako kaže na diagnostičnem računalniku 0km. Torej sta v Alfi vsaj 2 števca kilometrov (govorim za mojo 166).

Za EGR pa sem se odločil kar za "rostfrei ploščica" servis :D

LP
Gargy
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Gargy napisal/-a:Stroški so sledeči:
- elektro diagnostika - 20€
- senzor + zamenjava - 57€

Sem pričakoval več 8)

Kilometre lahko preverijo kar z diagnostičnim računalnikom - tam se vidijo realni kilometri. Sicer se da tudi te zbrisat, vendar ko jih tukaj enkrat zbrišeš, se ne merijo več in tako kaže na diagnostičnem računalniku 0km. Torej sta v Alfi vsaj 2 števca kilometrov (govorim za mojo 166).

Za EGR pa sem se odločil kar za "rostfrei ploščica" servis :D

LP
Gargy
To je pri večini novejših vozil :mrgreen: imajo pa tudi skoraj vse JTD alfice :D ne vem kako se drugače reče, ampak tisti, ki so v tem področju, pravijo temu "body" :wink: torej na števcu in v ecu so zapisani kilometri in če menjaš nrp. (da ti crkne) števec, se kilometri prepišejo iz ecu na števec, če pa menjaš ecu se pa iz števca prepišejo na ecu.....je pa en problem - vedno se prepiše večje število kilometrov :doubt: torej, če maš ti npr. 90k km prevoženih in ti števec crkne....pa dobiš rabljenega z 150k km se ti prepišejo na ecu in na diagnostiki pokaže to število kot prevožene #-o

Lahko se pa vse to zrihta :lol:
Uporabniški avatar
trigga
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Mar 19, 2007 4:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Malček offtopic...

glede števca kilometrov: moja Lancia je bila očitno pred nakupom "popravljena", ampak ko sem jo potem peljal na velik servis sem mehaniku prišepnil, če bi se dalo ugotovit realne kilometre. Prva šipa je bila enostavno preveč popikana (kamenčki&co, čeprav pokrov motorja ni uničen) za takratnjih 122k km. Skratka, baje da se sproži eno napako v testerju in potem žvau izpljune pravo cifro - pri meni je takrat števec kazal 122k km, realni pa naj bi bili 262k km.

Kakorkoli že, mašina laufa kot violinca. Na začetku sem tudi jaz občutil izgubo moči pri okrog 3000 obratih (opazno nehalo vlečt) na račun EGR ventila, pa smo poštimali, hehe ;) Ravno danes sem se malček igral, ko sem se po dolgem času vozil toliko, da je bil motor konkretno ogret. V drugi prestavi pri nekaj malega čez 2000 obratih sem ga pohodil in zelo zvezno je vlekel vse do 4000, naprej nisem šel. Tretja prestava še vedno lepo poravna hrbtenico s stolom, četrta pa že boža :)

Skratka, po začetnih dvomih sem ugotovil, da bi ga krepko usral, če takrat ne bi vzel te Lancie :mrgreen:
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-potem se čudimo kako eni imajo probleme s avti,že pri 150 000km :doubt:
Uporabniški avatar
trigga
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Mar 19, 2007 4:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Hehe, to pa res, ja. Jaz sem ga ravno zato najprej peljal zamenjat olje in filtre (olje, zrak, gorivo), potem pa še velik servis - vsi jermeni in napenjalci, nove grelne sveče (2 sta šli rakom žvižgat, menjal sem vseh 5), novi prednji diski in ploščice.
Konec marca imam tehnični in nameravam zamenjat še zadnje diske in ploščice (oboje je že videlo lepše dni).
antonio
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: To Jun 17, 2008 12:23 pm

zdravo fantje

evo tudi jest oziroma moja alfa ima problem in sicer istega kot so ze napisali moji predhodniki,vzge in nato crkne in potem nekaj casa noce vzgat in potem spet,opazil sem tudi da obratomer ne dela pravilno. najbrz je to ista napaka senzorja vrtljajev motorja ane? aja pa da ne pozabim imam alfo 166 2.4 jtd letnik 99.

zanima me ali ima tudi ta moj model ta senzor pod starterjem?

hvala vam in lp
Odgovori
  • Informacija