156 sportwagon 1.9 JTD

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
CoolRaver
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Maj 26, 2004 5:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Odločam se za nakup rabljenega avta, letnik 2001-2002, tam nekje do 3 miljone. Zanimajo me predvsem vaše izkušnje, glede na to, da ste tukaj sami alfaisti :D Trenutno imam Stilo 1.6, dober avto, rabil bi malo večjega in dizla.

Hvala za pomoč !

Lp, Robi
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Ima 147 JTD, pri hiši je še 156 1.8 TS (ne več dolgo :D ) in lahko ti napišem le pohvale na njun račun.

Pri tvoji izbiri pa ti priporočam testno vožnjo, saj če ti bi alfa všeč med vožnjo potem ne boš več imel dilem. Vzdrževanje je dokaj poceni (servis cca 30000), lega je vrhunska, vozne lastnosti zelo dobre, glede pokvarljivosti 156 ta poglej malo po forumu in boš videl, da skoraj ni lastnika, ki bi se nad alfo 156 pritoževal. Vsaj glede bencincov dam roko v ogenj, glede dizlov pa mi tudi zdajšen dela brez najmanjše okvare že 75000Km.


BTW: Edino notranjost je napram novim alfam v 156 malo za časom.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

Teo napisal/-a:Ima 147 JTD, pri hiši je še 156 1.8 TS (ne več dolgo :D ) in lahko ti napišem le pohvale na njun račun.

Pri tvoji izbiri pa ti priporočam testno vožnjo, saj če ti bi alfa všeč med vožnjo potem ne boš več imel dilem. Vzdrževanje je dokaj poceni (servis cca 30000), lega je vrhunska, vozne lastnosti zelo dobre, glede pokvarljivosti 156 ta poglej malo po forumu in boš videl, da skoraj ni lastnika, ki bi se nad alfo 156 pritoževal. Vsaj glede bencincov dam roko v ogenj, glede dizlov pa mi tudi zdajšen dela brez najmanjše okvare že 75000Km.


BTW: Edino notranjost je napram novim alfam v 156 malo za časom.
KOT DA BI JAZ ODGOVORIL ! =D>
Uroš
Uporabniški avatar
AlfaJTD
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 58
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:05 am

CoolRaver napisal/-a:Odločam se za nakup rabljenega avta, letnik 2001-2002, tam nekje do 3 miljone. Zanimajo me predvsem vaše izkušnje, glede na to, da ste tukaj sami alfaisti :D Trenutno imam Stilo 1.6, dober avto, rabil bi malo večjega in dizla.

Hvala za pomoč !

Lp, Robi
Malo večjega? :lol:
No, odvisno kaj misliš s tem, da rabiš večjega. Po mojem nima ravno velikega prtljažnika niti velik prostora na zadnji klopi - predvsem za glave in kolena. Če boš vozil dolge predmete pa tud zmaga kakšen drug avto.
Jaz sem si ogledoval 156 SW pa sem potem raje kupil 5-vratnega Stilota kljub temu, da sem zaprisežen alfist. Delno zaradi $$$ delno pa, ker ima večji prtljažnik, predvsem pa bolj prilagodljivo notranjost (če maš 3-vratnega je najbrž precej drugač). V prtljažnik spravim relativno velik otroški voz in psa, ostalo gre na streho v 400-litrsko trugo. Po drugi strani, ko imam zadnja sedeža do konca nazaj, lahko peljem tudi dvometraše na zadnji klopi, ampak se s tem zmanjša prtljažnik.
Pri 156 SW nisem uspel stlačit vozička, ker ima odprtina zelo čudne mere tko da je na žalost SW odpadla. Sicer je tud prtljažnik v Alfi dokaj priročen, ampak za manjše kose prtljage (predelna mreža, visoko in globoko odpiranje prtljažnih vrat). Je pa res, se Stilo v voznih lastnostih in še marsičem ne more primerjati s 156.

Kar hočem povedat - probaj 156 SW na testni vožnji in poglej če ima to kar rabiš (velikost, vozne lastnosti, značaj, položaj za volanom...). Mislim, da ti bo hitr jasno. Če rabiš samo velik in praktičen avto za mal $$$, potem si oglej še Stilota SW (boljše opreme imajo drsno zadnjo klop, preklopni sovoznikov sedež in mogoče celo možnost odpiranja stekla na prtljažniku). V obeh primerih probaj MultiJet!

Z vzdržljivostjo pri nobenem nisem imel večjih težav (156 1.8 in Stilo JTD). Mislim, da so ravno v zadnjem času ugotovili, da se jim ne splača razvijat novih džitidijev, ker imajo sedanji še zelo velik potencial - predvidevam da za večanje moči ob enaki vzdržljivosti... VW so mogl že za 140 KM nardit nov motor. Pa tud 2.5 litrski ni bil kakšen as glede vzdržljivovosti. #-o
Glede ostalih lastnosti Alf se pridružujem Teotu in Urošu.
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

mogoce res nima najvecjega prtljaznika, je pa definitivno najlepsi karavan na trgu!
Sportiva
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 935
Pridružen: So Nov 15, 2003 6:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: slov. bistrica

tudi moja starsa sta se odlocala med stilo multiwagon in 156 sw. no ja v igri je bil tudi touran pa smo ga na hitro odpikali :) stilo je res dosti bolj prostoren in je pravi karavan kaj pa pri alfi ze ime pove SPORTwagen se pa bolje odreze v drugih zadevah...... so pa itak ze vse povedali.

btw. Teo ona 156 pri vasi hisi je temno modra?
CoolRaver
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Maj 26, 2004 5:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Včeraj sem šel pogledati alfo od blizu in preveril prostor prtljažnika in zadnje klopi. V bistvu sem bil zelo razočaran nad prostorom, Stilo (5V), ki ga imam je bistveno bolj uporaben avto. Prtljažnik in zadnja klop imata bistveno večjo prostornost in uporabnost. Res pa je, da se 1.6 Stilo pač ne more primerjati z alfo kar se tiče vožnje, lege ipd.
Bom pač še malo potrpel :D dokler ne najdem bolj uporabnega karavana. Stilo SW je sicer ena od možnosti, vendar je neskončno grd in se v takem avtu pač ne morem peljati :mrgreen: , nevem kaj so pri Fiatu mislili z tem dizajnom, Marea SW je precej lepši avto.
burecio
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 132
Pridružen: Če Feb 15, 2007 11:45 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ormož+Maribor

En teden nazaj sem bil še 100 procenten da bom kupil 147, no zdaj pa se je stvar malo obrnila. Avto mislim en čas imet + kakšen naraščaj = potreba po večjem avtu, se pravi 156 SW.
Včeraj sem si jih ogledal kar nekaj in mi marsikaj ni bilo jasno.
Recimo: Gledal sem eno 2002 letnik in 2003 letnik (z novejšo masko).
Obe sta bili iz Italije. Na 2002 letniku so podatki na potovalnem računalniku bili v Angleščini, na novejši alfici pa v Italijanščini. Plus tega me zanima če računalnik od novejše alfice kaže več podatkov? Na novejši je na začetku lepo izpisalo ALFA ROMEO, opozarjal je na nizke temp. zunaj, nivo količine olja. Na 2002 letniku vsega tega nisem zasledil...ali se motim?

Potem me zanima približna cena velikega servisa za 156 SW 1.9 JTD 2002. KEr tale ko imam nagledano ima 112.000, na 120.000 pa je tako ali tako velik servis..pa sej bi ga v vsakem primeru naredil pa se potem mirno vozim.

Pa če je še kakšna stvar, ki bi jo res moral na alfici preverit oz. se hitro opazi če slučajno kaj ni vredu me prosim opozorite. Jaz sem jo sicer potanko pogledal in ni videt kakšnih napak, razn blatnik je malo ruknjen, ampak bo lastnik ceno prilagodil.

Že vnaprej se zahvaljujem za odgovore.

LP, Primož
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

Jezik v katerem ti izpisuje podatke se (če se dobro spomnim...) da nastavit - slovenščine seveda ni :lol:

Za ceno servisa pa prebrskaj račune, če je že ker naredil viewtopic.php?t=12247

Sicer so pa itak standardne stvari na spisku za pregledat. Še posebej bodi pozoren na podvozje (če tolčejo roke, končniki, puše...), ker popravilo lahko doseže in preseže ceno velikega servisa (500e +)
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Potovalni računalnik kolikor vem je pri obeh letnikih enak, razen display je pri novejši malo drugačen. Tisti check control naredi pri obeh enako (vsaj moralo bi) in jezik menija je nastavljiv (kot je že @gandalf napisal, slovenščine ni). Velik servis računaj da pride pri pooblaščenem serviserju nekje med 500 in 600€, pri nepooblaščenem lahko tudi kaj manj kot 400€.
Slika
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Jaz imam 2002 letnik in mi prav tako pokaze Alfa Romeo logotip na zacetku, prav tako me opozori na moznost poledice, kot temp. pade pod 4C (mislim da je toliko tista meja) in imam potem snezinko na desni spodnji strani displaya.
Check OK mi tudi naredi, edino nivoja olja mi ne prikaze. Mislim, da imajo to funkcijo samo dizli, ampak nisem 100%.
Jezik sem si nastavil v anglescino, saj je imel prejsnji lastnik vse v nemscini :) Slovenscine pa res zal ni.

LP
Piki
Alfist
Alfist
Prispevkov: 383
Pridružen: Pe Dec 01, 2006 7:59 pm
Vozilo: AR 156 SW 2.4 JTD 10V
Kraj: Ljubljana

Jonas napisal/-a:Check OK mi tudi naredi, edino nivoja olja mi ne prikaze. Mislim, da imajo to funkcijo samo dizli, ampak nisem 100%.

LP
Ja, samo JTD prikaže nivo olja.
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Piki napisal/-a:
Jonas napisal/-a:Check OK mi tudi naredi, edino nivoja olja mi ne prikaze. Mislim, da imajo to funkcijo samo dizli, ampak nisem 100%.

LP
Ja, samo JTD prikaže nivo olja.
NAPAKA! :D

LP
burecio
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 132
Pridružen: Če Feb 15, 2007 11:45 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ormož+Maribor

Aja, gre spreminjat. Sem mislo da alfe delane za italjanski trg majo italijanski jezik, ostale pač angleškega.

Se pravi povdarek je na rokah, končnikih... Sem vse pregledal pa ni kaj sumljivega za videt :verycool: Pod haubo tudi zgleda vse OK, pač v notranjost motora ne morš videt, samo se da dizla kar precej preverit.

Edino sprednji levi blatnik je malo ruknjen. Pa mislim da to nebi smel bit nek strošek. Tak da upam, če bo vse po sreči, se v ponedeljek odpravim po njo. Po mojem mnenju enega najlepših karavanov kaj obstajajo.
Piki
Alfist
Alfist
Prispevkov: 383
Pridružen: Pe Dec 01, 2006 7:59 pm
Vozilo: AR 156 SW 2.4 JTD 10V
Kraj: Ljubljana

Jonas napisal/-a:
Piki napisal/-a:
Jonas napisal/-a:Check OK mi tudi naredi, edino nivoja olja mi ne prikaze. Mislim, da imajo to funkcijo samo dizli, ampak nisem 100%.

LP
Ja, samo JTD prikaže nivo olja.
NAPAKA! :D

LP
Kje je napaka ? V navodilih piše tako. Jaz imam JTD, z bencinarko se pa še nisem peljal, da bi vedel.
Odgovori
  • Informacija