vzdrževanje 2.4 in 1.9 jtd.

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Armani
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Jan 24, 2007 5:15 pm

že več kot leto berem vaš forum in mi je zelo všeč, trenutno pa sem prišel do točke, da kupujem drug avto in ker sem navdušenec nad alfami že odkar se zavedam se odločam med vsemi modeli, ki so na voljo :mrgreen: sedaj sem našel dve belli, ki mi ustrezata cenovno, vizualno itd itd ... in sicer 166 2.4 jtd (100 kw) in 156 1.9 jtd (81 kw), zanima pa me stroškovna razlika v vzdrževanju, jasno mi je, da je za 166 dražje ampak zanima koliko, če mi lahko kdo napiše okvirni strošek letnega servisa itd.. verjetno so dražji tudi karoserijski deli za 166 če pride do kake nezgode? zanima me še, če ima kdo izkušnje s prodajalcem avtosvet d.o.o. na masarykovi v lj.

lp, rok
Uporabniški avatar
FuManchu
Alfist
Alfist
Prispevkov: 347
Pridružen: To Maj 23, 2006 3:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Večinoma prodajajo uvožene avtomobile s sumljivo kilometrino.
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Tu boš mogoče našel kaj glede računov iz servisov - Klik :wink:

Drugače pa je bilo že veliko napisanega med razliko 1.9 in 2.4...(sicer je bila tema o mjet jtd, ampak se vseeno najde kaj uporabnega) :wink:
andrejk napisal/-a:
lukaa napisal/-a:ali je kasna razlika v delovanju, pokvarljivosti,...??
razlika v porabi??

kero masino priporocate???
En cilinder več => večja moč in navor, tišje (mirnejše) delovanje, lepši zvok in seveda večja poraba -- cca. 0,5 l / 100 km. 1.9 je dober motor, 2.4 je bombnik. Razlike pri ceni vzdrževanja ni. Oba sta neproblematična vzdržljiva motorja.

Glede na to, da sta v istem premijskem razredu ob zavarovanju (do 130kW), sem se jaz odločil za 2.4.
Več o tem si lahko prebereš tukaj - Klik

Če boš kupoval 166 imaš tu vodnik na kaj pazit - Klik in tu za 156 - Klik :wink:

Je pa še veliko tem na to vprašanje, samo search je treba uporabit :mrgreen:
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

2.4! ni za razmišljat sploh.

LP in lep nakup
Uporabniški avatar
krucymucy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2140
Pridružen: Če Jan 05, 2006 9:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: 50.000km od Ribata

alfa_samec napisal/-a:2.4! ni za razmišljat sploh.
Jaz bi pa vzel 1.9, lazji motor ...
Moje ime je Niva, Lado Niva. Sem terenski človek!
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

krucymucy napisal/-a:
alfa_samec napisal/-a:2.4! ni za razmišljat sploh.
Jaz bi pa vzel 1.9, lazji motor ...
Če bo fant izbral 166 potem ne more 1.9 :wink: če pa 156 bi pa jaz osebno 2.4, ker tako ali tako avto ful tišči čez sprednja kolesa in par kg manj tega ne spremeni...
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

vzami 2.4, glede na to da si mlad veliko bolj primeren motor. Namreč 1.9 ti bo ob najstniški vožnji (nič slabega, sej smo bli v 99% isti) pil še več kot 1.9 , prav tako 2.4 ne boš tako gnal ker bo tako al tako hitro postajalo prehitro... Al pa če bo kej več šuškov pa vzami 1.9 16v :mrgreen: (gre kot sneta sekira :P ) 8)
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Armani
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Jan 24, 2007 5:15 pm

Em, glede najstniške vožnje ... tudi 2.4 bo mi verjetno sčasoma postal domač:D

no sedaj moram še najti ugodno ponudbo za lep, ohranjen model, vaši nasveti glede nakupa so super, predvsem tisti vodič skozi 166, ki mi je veliko bolj všeč 8) . in ja seveda, prodati moram še avto, ki ga vozim zdaj :roll:
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Ne kupuj avta pri avtovetu. Poznam kar nekaj nezadovoljnih lastnikov njihovih vozil. Tudi sam sem bil večkrat pri njih in sem bil vedno znova razočaran.
Armani
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Jan 24, 2007 5:15 pm

si kupoval ali si ogledoval?

no za 166 sem včeraj klical in mi je rekel da je uvožena iz it in da nima servisne. v kombinaciji z vašimi nasveti tale torej odpade.
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Jz sem si ogledoval, sam že po površnem pregledu so me razne napake in sumljivosti odvrnile od nakupa.
Armani
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Jan 24, 2007 5:15 pm

verjamem. se vam zdi za 6k€ 166 dober nakup ali bi bilo bolje za tak denar izbrati dve leti novejšo 156 ali 147?
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Ne glej toliko na letnik, kot na splošno ohranjenost vozila. Nima veze al je 2 leti mlajši al starejši, važno da ga je imel skrben lastnik, ne pa da je le predmet par sto evrov zaslužka nekega preprodajalca. 6k eur zna bit premalo za kolikor toliko dobro 166. Če bi sam izbiral še enkrat bi sigurno vzel 166.
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Če je 6€ vse kar imaš za avto, potem raje kupi kaj cenejšega za vzdrževanje. Z drugimi besedami 156/147.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Armani
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Jan 24, 2007 5:15 pm

ne 6k€ ni vse kar imam, 6k bi plačal za avto, manjši kupček pa je pripravljen za zavarovanje, servis hitro ob nakupu in obutev :mrgreen:
Odgovori
  • Informacija