Temnenje stekel na nov nacin!

Izgled Alfic, povečanje moči
nal
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 114
Pridružen: So Jan 12, 2008 11:58 pm

Podjetje GLASTONE:

torej, tukaj si lahko preberete/pogledate nov način temnenja stekel BREZ folije!!

ker je folija postala velik tabu, in je prepovedana na voznikovi, sovoznikovi in sprednji šipi že v večih državah eu, nemčija in avstrija sta bili eni izmed prvih, so se v nemčiji odločili da bodo uporabili nov pristop, legalen seveda

stekla se po novem lahko tonirajo!!

v novem postopku, je DOVOLJENO celo temniti vetrobransko steklo

več pa na : www.glastone.de
info@glastone.de

vir te info: revija euro tuner, april-mai (3-2008)

(povzeto iz enega drugega foruma.)

Kaj naj recem, upam, da bo to tudi pri nas cimprej :mrgreen:
LP
Zadnjič spremenil nal, dne Sr Jun 04, 2008 3:43 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

770€ pa žal ne mislim dajati za to... #-o

http://www.glastone.de/preise.htm
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2892
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

Pa še v Sloveniji ni zastopnika... :?

se pravi + izlet v nemčijo :?
nal
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 114
Pridružen: So Jan 12, 2008 11:58 pm

Ja pri nas zastopnika zgleda res se ni. Hotel sem samo povedati da tisti, ki zaradi tega neumnega zakona nemorejo zatemnit sprednjih stekel, pa si to zelo zelijo ,se vedno imajo moznost zatemnitve stekel na ta nov nacin.
Zaenkrat pri nas se zgleda tega ni, vendar mislim da bo kar hitro prislo tudi to cez mejo do nas,upam. :) Skratka moznost zatemnitve se vedno obstaja..ce so nasi strokovnjaki prepovedali lepit folije, so pac pogruntali drug nacin zatemnitve, ki ni v nasprotju z predpisi. 8)
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Prvo napišeš da je samo 10% dražje potem pa da bass podatek da je cena 770€ :doubt: . Torej ali ne veš koliko je cena temnenja s folijo ali pa te je neko dobro nategnil. Torej ?
Slika
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

jp tole je 3 krat drazje kot folija
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Glede na to, da sem dal jaz za mojo sw, za vsa stekla 160€ bo to kar skoraj 5x več :roll: .
Slika
Uporabniški avatar
krucymucy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2140
Pridružen: Če Jan 05, 2006 9:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: 50.000km od Ribata

Nikoli nisem pomislil da bi dal temnit stekla. Zdaj ko je pa prepovedano me pa matra.
Moje ime je Niva, Lado Niva. Sem terenski človek!
nal
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 114
Pridružen: So Jan 12, 2008 11:58 pm

ta post sem skopiral iz enega drugega foruma, kar sem tudi napisal. Vir teh informacij je pa kot tudi pise iz neke tuje revije. Glede tistega stavka o samo 10% visji ceni, pa je pomojem bilko misljeno za cene na tujem trgu in ne v sloveniji(predvidevam,po tem da je clanek preveden iz tuje revije).
Sploh pa glavna poanta tega clanka ni v ceni(kot ste se nekateri zapicili v to), ampak o moznosti temnenja stekel, ki je legalna in pride v poštev sedaj, ko pac nemoremo vec homologirat sprednjih stekel ki so temnena z folijo. :wink:

EDIT: Bom pa zbrisal tisti stavek o samo 10% visji ceni, da vas nebo vec tako bodlo v oči :lol:
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Pa si ti 100% da potem to lahko imaš v slo in da lahko homologiraš ? Saj ne da mislim dajat 800€ za nekaj takega ampak vseeno.
Slika
nal
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 114
Pridružen: So Jan 12, 2008 11:58 pm

Kolikor vem, zakon o tem temnenju stekel govori samo temnenju stekel z folijo.Zato nevem, zakaj bi bil problem homologirat stekla z postopkom toniranja. Pri nas zaenkrat tega se res ni in tudi nevem, ce bi bile z homologacijo kaksne tezave.Vendar pa zakonske osnove,da bi bili kakrsnikoli problemi z homologaciji ni. V nemčiji pa kolker zgleda, so ta postopek zaceli izvajat, glih zaradi tega, ker je tudi tam prepovedano lepljenje folij na prednja stekla, in so pac iznasli drug postopek, ki ni v nasprotju z zakonom in je zatorej dovoljen in ga je mozno tudi homologirat.
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Če je tako kot ti praviš, zakaj pa se potem ne da pri novem avtomobilu naročit vsa stekla temna, glede na to da nimajo folije ampak je steklo temno ?
Slika
nal
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 114
Pridružen: So Jan 12, 2008 11:58 pm

Vsega znanja iz tega pa spet nisem pojedel. :) Pac kot je ocitno, v Nemciji odkar ne smejo vec lepiti folije na stekla, se posložujejo tega nacina temnenja, ki kot kaze je legalno in se ga da homologirat.
Uporabniški avatar
Unicorn
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 818
Pridružen: So Sep 11, 2004 1:10 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

Zanimiv link... ampak res kar draga zadeva - zame bi npr. prišlo 350€ - to sta levo in desno okno. €€€

To, da pa v Nemčiji ne smejo lepit folij, se mi pa zdi da ni res - le na sprednjo šipo ne smejo, drugače lahko. Ker sem pred kratkim gledal prispevek, ko se je propagiralo da je to dobra zadeva - predvsem pri bočnih trkih, ker se šipa s folijo ne razleti na tisoč koscev ki bi potnike potem "porezali". Pa termična slika je čisto druga v temnjenem vozilu...

Mene bolj zanima (če že govorimo o cenah ki so dokaj blizu 1000€) koliko bi stalo temnenje stekel po načinu očal - ki na soncu sama potemnijo. Nekaj takega je že pred nekaj časa ponujal že Mercedes kot dodatno ekstra opremo pri luksuznih variantah.
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Fotostekla so sviiinjsko draga, tako da lahko odmisliš. No go.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Odgovori
  • Informacija