Kljuka vrat / Vratna ročica - AR 147

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Zivjo
Vcera se mi je zgodilo nekaj.... Odlomila se mi je kljuka za odpiranje voznikovih vrat! Ja prav ste prebral. Kolikor sem dosedaj zasledil se to ni zgodilo se nobenemu. Zdaj pa tezavica! OK kljuko razmisljam da grem danes iskat na odpad. Zdej je pa tu problem ker ne vem, ali je kljuka zakovicena, ali je privijacena z notranje strani. Pa se ne vem kako oz. ce se sploh da zamenjat kljucavnico v kljuki? Kako se pobere tapiserijo
dol? :x

PS:
Bom popoldan po sluzbi prilepil slike, da vam bo jasno kaj se je zgodilo
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Evo tole se mi je zgodilo
Slika
Slika

Predvsem me skrbi, da je ta koscek zakovicen na vrata :? Upam da najdem z notranje strani vijak!
Slika

Zej picim na odpad, pol pa porocam ce sem kaj resu zadevo
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Vse je lepo prišraufano - glej eLarn:
Procedures > 70 FITTINGS > 7005 PASSENGER COMPARTMENT FRO... > 7005C front lock controls > 7005C10 front door outer handle - r r with door panel removed
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
black
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 878
Pridružen: Ne Jul 31, 2005 12:11 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lož

Oh seveda ni zakovičen.
Za tapeto pa najdi vse vijake.Pol kljukico za odpirat,pod zvočnikom,pod utorom za zapirat...
In tudi kljuke zamenjat ni noben problem tudi če ima ključavnico...
Slika Slika Freude Am Fahren
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Hvala obema za info. Sem vceraj na odapdu ugotovil kako je kljuka privijacena. Kot kaze nisem prvi s takim problemom, ker so ble vse 147ke brez leve kljuke :(
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

glede na to da so se te kljuke delale v sloveniji (Talum ali Cimos livarna MB) če se ne motim bi se morda dalo kje kaj dobit (samo ideja)
Uroš
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Nova Alfica novi problemi ... no ni ravno nova, zato je pričakovat, da bo kei za poštimat .. problem je sledeč ... Kljuka na voznikovi strani je zrahljana in pri odpiranju imam občutek da mi bo enkrat samo v roki ostala. Najbrž je kak del ki drži skupaj počil al kej tazga.... Zgleda takole
Slika

Naj grem na pooblaščen servis da poštimajo/zamenjajo al se splača kei sam kopat (najraje nebi ;) )


Potem pa še nekaj .... sprednje desno kolo pri vožnji čez luknje rahlo poči. Brat pravi sicer, da je najbrž samo končnik. Zanima me kakšen je približen strošek za to oz. morebiti za celo roko, da me ne bodo okol prnesl.


Lp, Jure
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Imaš kar pravi občutek... enkrat bo ostala v roki :) Ni prvič da bi se to zgodilo. Rešitev pa je verjetno samo nakup nove, ker dobit rabljeno voznikovo kljuko na avtoodpadu je baje svojevrstna sreča. Nekje tam tam z dobitkom na lotu.

Verjetno bo ena od rok, ali pa mogoče kar obe, če je zadeva že res zgonjena. Če pa niso roke so pa gumice na stabilizatorju. Ampak glede na to da praviš da poka samo ko voziš čez luknje z desnim kolesom, potem so verjetno roke. Stabilizator bi se moral slišati tudi če bi v luknjo zapeljal z levim kolesom.
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

No sei neki takega sem pričakoval ... nova kljuka je pa približno kolk € ?

Ja glede pokanja je pa takole... Zraven avta so vsi papirji o opravljenih servisih, zasledil sem tudi, da so bile menjane roke (na 87000), zdaj jih ima nekaj čez 107 000, tako da mislim da tok hitr ne bi smel it. Avto pa je bil prej v družinski uporabi kot drugi avto (vozila ženska).
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

~100€? Če podatki na ePeru držijo...

Glede rok, ja možno je da gredo tako hitro... roke niso najbolj vzdržljiv del tega avtomobila.
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Jst bi to kljuko probal sam zrihtati :wink:
Če prav vidm sta možni dve stvari:Ali je nosilec ki je pritrjen na pleh ukrivljen(se pravi ga lahko zravnaš,verjetno)
Ali pa se vijak losal in je nekje na dnu vrat,ki pa lahko prideš do njega.

Saj na sliki problem ni videti tako velik :doubt:
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

svabo, poglej si temo o Creedovi 147, njemu se je tudi odlomila kljuka. In ni zvito ali losano, ampak poči en del v kljuki, ki ga je praktično nemogoče popraviti.
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Po sliki se ne da ugotoviti kaj bi blo.Samo če je pa počena pol verjetno res ostane malo možnosti za kkšn Mcgajver trik :wink:
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

TribesMan napisal/-a:svabo, poglej si temo o Creedovi 147, njemu se je tudi odlomila kljuka. In ni zvito ali losano, ampak poči en del v kljuki, ki ga je praktično nemogoče popraviti.
Sm ravno razmišljal, da je imel tudi on podobno nevšečnost. Na hitro sem preletel ebay in ni nič obetavnega, mislim da kliče po novi. Mogoče se da še kakšno neoriginalno dobit, pozanimaj se mal. Pleh okol kljuke pa mal s polišem potegni, zgleda ko da bi se mačke gor gonile, sry.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ene par razbitih 147 se prodaja po delih na avto.net. Mal poglej pa pokliči če imajo mogoče še kljuke...
Odgovori
  • Informacija