Zadnje novice

Moj trenutni vozni park...

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...

Re: Moj trenutni vozni park...

OdgovorNapisal/-a rogi » To Nov 06, 2018 9:59 pm

Meni metelli polosovina na GTjki drži že slabe 4 leta oziroma nekaj čez 170tkm. Kupil sem pa komplet (zvonec s križem, polos in zunanji zglob).

Kot je že nekdo pred mano napisal, očitno ni slaba roba.
Slika
rogi
Alfa Freak
Alfa Freak
Uporabniški avatar

OdgovorNapisal/-a Damijan » To Nov 06, 2018 10:52 pm

Tenkju za deljeno izkušnjo! 8)
Še don's pa do smrt' grem na šiht, pol s'm pa frej!
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Uporabniški avatar
Vozilo: Lady "K"

Kraj: Preshgain

OdgovorNapisal/-a Damijan » Po Jan 07, 2019 12:40 pm

Dolgo nič novega, ker ni nič novega! :D
Po drugem servisu se samo vozim in eksperimentiram! Počasi se bliža redni servis, ampak vseeno nisem mogel, da ne bi pogledal malo »v motor«! Je bila pač sobota za kaj drugega neuporabna.
Hladilne tekočine je toliko, še vedno, kot sem jo nalil. Olja v motorju je mogoče kak prdec manj, glede na merilno palčko, kot sem ga vlil ob servisu. Svečke pa briljantne!

Slika

Ampak, seveda sem s svečkami eksperimentiral!
Tovarniške so Champion RC8BYC, alternativa tudi NGK BKR6EKC. Sploh na NGK BKR6EKC avto deluje fantastično!
Vmes sem imel montirane, do sobote, še NGK Iridium BKR6EIX in nazadnje Denso K20TT! Oboje kao še boljše, za boljše performanse motorja. Pa oboje en drek, motor malo težje vžge, bolj trese v prostem teku, je glasnejši in pod obremenitvijo motor precej »grgra«! Preizkušeno tako z že rabljenimi in novimi vžigalnimi tuljavami, obakrat isto.

Potem sem pa montiral nazaj svečke NGK BKR6EKC, ki sem jih imel po obnovi motorja do ponovnega remonta glave. 4 BP, ena mal nakurjena, zato zamenjana z novo. Motorče vžge kot suh purfl in performanse so boljše!
Slika

In rezime, ni nujno, da je »boljša« in dražja svečka zagotovilo za boljše delovanje motorja! (kar sem nekje že omenil, se mi zdi…)
Še don's pa do smrt' grem na šiht, pol s'm pa frej!
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Uporabniški avatar
Vozilo: Lady "K"

Kraj: Preshgain

Prejšnja

Vrni se na Ostali ITALIJANSKI avtomobili

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov