Škripanje armature / Črički v kabini - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Štef
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: To Jun 17, 2008 4:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radovljica

Pozdravljeni!

Vprašal bi, če je že kdo uspešno odslovil orkester čričkov, ki se uglaša iz sredine armaturne plošče AR 159 ob močnem pospeševanju v srednjem območju vrtljajev?
Bral sem, da imajo nekateri probleme s škripanjem vetrobranskega stekla...predvsem, če se ne odstrani dveh belih plastičnih kock-distančnikov. Distančnike so mi na servisu odstranili, a ropot ne poneha. Škripanje je popolnoma neodvisno od ceste in je pogojeno izključno z močnim pospeševanjem in še to le v razponu cca 2000 do 3000 obratov. Je zelo izrazito in se pojavi vsakič v zgoraj navedenem režimu vožnje. Avto je sicer 2.4 JTDm, a bi si skoraj upal trditi, da ropot ne prihaja izpod motornega pokrova oz. podvozja.

Če je kdo reševal podobne težave mu bom hvaležen za vsako informacijo. :D

Hvala
LP
Saso
CARPE DIEM
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

Ugasni avto, naredi tišino in poskusi z dlanjo "potisnit" steklo nežno kao od znotraj ven iz karoserije, poslušaj če škripa IN ali ti ruži tudi neposredno po pranju avta, ko je še vse malo mokro ?

Če je odgovor na prvo vprašanje DA in na drugo NE je težava v steklu;pokliči k Stepančiču, meni so porihtali v 15 minutah in imam že leto dni mir in tišino.
Druga možnost je na požarni steni montiran en sklop ki ima neposrečeno vpetje in proizvaja hrup. Zadeva se sanira pod vpoklicom (menjava nosilca) !

Čriček faktor od -15 do +35 = 0 !
Uroš
Uporabniški avatar
Štef
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: To Jun 17, 2008 4:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radovljica

Hvala, Uroš!

Bom jutri sprobal tud prvo možnost, a menim, da je večja verjetnost druge variante. Tudi meni so namreč pred kakim mesecem dni, ravno na Stepancic servisu odstranili v prvem postu opisana plastična distančnika, ki baje (verjetno tudi v tvojem primeru) povzročata hrup sprednjega stekla. Zamenjali so tudi dve pletenici prestavne ročice - tudi vpoklic in del čričkov je dejansko izginil. Za kaj več pa takrat žal ni bilo časa. Sicer je pri vožnji nekako do popovice plina vse OK, od tu naprej pa je stvar kar moteča.

LP, Saso
CARPE DIEM
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

tisti dve lego kocki sem že sam vrgel ven ko je bil avto star 10 dni :D in problema ni rešilo
Uroš
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Tudi pri moji nekje pri desnem A stebričku (spet) nekaj škriplje. Če je zunaj hladno, pa ne. Slišati je, kot bi armatura drgnila ob karoserijo (malo čudno napisano).
Naslednji problem (off topic), ki bi ga rad rešil, pa je neuspelo čiščenje žvečilnega, kateri mi je na sedežu pustil madež #-o :evil: :(

Hvala in LP
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

probaj najprej na kakem drugem sedezu, sam koker mam izkusnje gre zvecilni dol s pomocjo WD40, madez od WD40 pa nato z nekim namenskim cistilom za sedeze

drgac pa jest pucam madeze na avtomobilskem blagu(dtgacna vlakna kot sicer) izredno uspesno odstranjujem s KENT vsestransko cistilno peno

Slika

zastopnik za kent je zadej za klub 300....
Uporabniški avatar
Štef
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: To Jun 17, 2008 4:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radovljica

Evo, sem sprobal steklo, a se nič ne uglaša, če pritiskam. Tudi po pranju avta se črički pojavljajo enako kot, če je vse suho. Verjetno ni krivo steklo.
Tista druga možnost z nosilcem na protipožarni steni se mi zdi bolj verjetna. Bom enkrat še to preveril.
LP
CARPE DIEM
Denis 159
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: So Apr 04, 2009 10:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sevnica

Men pa črički nagajajo ko avto še ni segret..ko pa se segreje (mašina) se pa ne sliši več
Uporabniški avatar
Alfa156 sport
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Po Maj 16, 2005 10:20 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

Meni se pa pojavi pri večji hitrosti neko vibriranje v levem zadnjem predelu ter pri pri višjih obratih v določenih brzinah tresenje pod prestavno ročico. Je imel že kdo podobne probleme.
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

Alfa156 sport napisal/-a:Meni se pa pojavi pri večji hitrosti neko vibriranje v levem zadnjem predelu ter pri pri višjih obratih v določenih brzinah tresenje pod prestavno ročico. Je imel že kdo podobne probleme.
zajla menjalnika, je bil vpoklic se mi zdi
Uroš
Uporabniški avatar
Štef
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: To Jun 17, 2008 4:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radovljica

Ja, drži kot je Uroš napisal. Pletenici za menjalnik sta bili deležni vpoklica. To so pri meni tudi menjali (žal na moje stroške, ker je avto uvožen iz Italije in nimam kulance). Te težave smo rešili, čričke v armaturni plošči pa smo le omilili. Sicer so se težave z ropotom pletenice pri meni pojavljale tudi pri nižjih hitrostih.
CARPE DIEM
Uporabniški avatar
Alfa156 sport
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Po Maj 16, 2005 10:20 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

Štef napisal/-a:Ja, drži kot je Uroš napisal. Pletenici za menjalnik sta bili deležni vpoklica. To so pri meni tudi menjali (žal na moje stroške, ker je avto uvožen iz Italije in nimam kulance). Te težave smo rešili, čričke v armaturni plošči pa smo le omilili. Sicer so se težave z ropotom pletenice pri meni pojavljale tudi pri nižjih hitrostih.
Kakšni so bili stroški menjave pletenice,ker imam tudi jaz uvoženo iz Italije?
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

ne vem, pri meni na garancijo kmo je bil avto star 5 dni
Uroš
Uporabniški avatar
Štef
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: To Jun 17, 2008 4:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radovljica

Prestavna žica z DDV stane 144,8 Eur. Delo pa dodatnih 108 Eur-tudi komplet z DDV. LP
CARPE DIEM
Uporabniški avatar
Alfa156 sport
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Po Maj 16, 2005 10:20 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

Štef napisal/-a:Prestavna žica z DDV stane 144,8 Eur. Delo pa dodatnih 108 Eur-tudi komplet z DDV. LP
Na katerem servisu si pa bil?
Odgovori
  • Informacija