ar 147 1.6 ts

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
titibl123
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: So Mar 21, 2009 7:23 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: mozirje

dan
zanima me kakšna je razlika v motorjih 105 hp in 120 hp.domnevam da samo v programu.kdo to naredi in koliko bi bila cena.seveda okvirno.
lep pozdrav vsem
denis
Alfist
Alfist
Prispevkov: 382
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 6:07 pm
Vozilo: 159
Kraj: Radenci

oba motorja sta 1.6TS, če misliš za bencinarja samo da 105KM nima varijatorja no mislim da je tako če ne naj me kdo popravi :doubt:
a33
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: Če Jul 07, 2005 2:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

ja 105 ks nima variatorja, pa program je drgačn ziher.
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Razlika je ta, da 105 nima variatorja in ima majše ventile ter še neke druge spremembe vglavi motorja.
titibl123
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: So Mar 21, 2009 7:23 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: mozirje

hvala za odgovore.variator faze?
kaj potem je zadeva izvedljiva če se samo zamenja program ali je potrebno dodati tudi variator faze.
glede programa imamo tukaj nekoga ki ti to uredi cena je pa 250 eur.zanima me vašo mnenje če je to smiselno ali ni in kako to vpliva na motor?
a33
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: Če Jul 07, 2005 2:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

smiselno je da si kupiš 1,8 al 2,0 motor tega pa prodaš in menjaš motor.
titibl123
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: So Mar 21, 2009 7:23 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: mozirje

se strinjam a33 s tabo ampak vedno ni tako preprosto prodat in kupit drugega z močnejšim motorjem.
brez zamere ampak ta del foruma je menda namenjen tuning&styling zadevam in bi bilo najbolje da to ukinete saj bi lahko na vsako vprašanje odgovorili z zamenjaj avto.
želim si pragove in lepše odbijače-eh prodaj in kupi gta......
pa res brez zamere eni pač radi naredimo kaj na svojem avto pa čeprav mogoče ni najbolj smiselno.
hvala za odgovore in lep pozdrav vsem.
Uporabniški avatar
serpenx
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 164
Pridružen: To Apr 29, 2008 10:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: PO/LJ

a33 napisal/-a:smiselno je da si kupiš 1,8 al 2,0 motor tega pa prodaš in menjaš motor.

sej tole je predelava, a ni? :-s :lol:
čeprou jest bi veerjetno res rajši kr avto zamenjal :doubt:
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

105 konjski motor je brez variatorja, drugačne odmične + menjalnik z drugačnim razmerjem.

S spremembo softwarea boš prodbil max 5-7konjev kar na cesti ni omembe vredno, edino kar je - je boljši občutek, ker ti tunerji ponavad blokado prestavijo za cca 300 obratov višje...

Ker to ni turbo motor je nažalost vsak tak "poceni" poseg glede na rezultat vsaj finančno nesmiseln.
titibl123
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: So Mar 21, 2009 7:23 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: mozirje

hvala za konkreten odgovor.skratka če sem prav zastopil z original softwerom od 120 hp motorja ne bom pridobil tistih 15 hp kolikor je razlike.ampak samo 5-7 hp.če sem prav zastopil potem je vsa stvar res nesmiselna.
me pa še zanima koliko bi ta motor 1.6 prenesel večjo količino moči?
domnevam da veliko ne ker verjetno ni bil delan ravno za pretiravanje.
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Predlagam menjavo glave motorja z 120 km (ima variator in večje kanale) poleg tega kupiš dirkalne odmične (prodaja Komar David - 200€) mogoče še športni izpušni kolektor (Ebay 300€), sesalna loputa od 2.5 V6, injektorji od 2.0 TS... Potem vse skupaj zapelješ do recimo Senica motorsport ali podobno da optimizira elektroniko in to je to.
Odgovori
  • Informacija