Izgled avta po popravilu

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
badboybk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: Po Maj 19, 2008 9:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Postojna

Žal nesreča nikoli ne počiva, pred mesecem dni sem malo ruknil svojo alfico.
Poškodbe so bile minimalne, spredaj znak od AR je malo zvit, posledično mi je zabilo sprednjo havbo na nosilcih navzgor, tako da je bilo videt 2 rahle izbokline na havbi, sprednji odbijač je bil malo okrušen.
Trčil sem v zadnji del enega voznika pred mano, v skoraj stoječi koloni(5 km/h). njemu ni bilo nič razen znaka AR na zadnjem odibjaču, ki mu je pustil odtis 8)

Avto ima kasko, zato sem dobil nalog za popravilo na zavarovalnici, odpeljal k ličarju in zadeva zgleda tako:
http://www.shrani.si/f/U/qE/1O8SPSxD/1/ ... objavo.jpg

Slika

http://www.shrani.si/f/24/11C/4zvSClYs/ ... objavo.jpg

Slika


Barval je sprednjo havbo, oba boka spredaj + sprednji odbijač; pravi pa da je ta barva extremno zajebana (Azzurro Nuvola - biserna spreminja barvo) in bi bilo treba pobarvat cel avto da bi bil izgled "originalen".

V senci avto zgleda lepo, v delavnici je zgledal odlično, na soncu pa je kriza.

Nekako imam občutek da bi blo boljše če jo nebi dal popravljat, poškodbe so bile minimalne, zdaj je pa sprednji del bolj temen, ostal del avta pa pač svetel.

Zanima me: Ali bi mi zavarovalnice morala/hotela/lahko plačala barvanje celega avta iz kritja kasko zavarovanja? Glede na to kako je barvanje le sprednjega dela izpadlo?
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Glede na to da nisem kkšn velik poznavalec ličarskega poklice,na tej sliki težko rečm je-ni.V živo verjetno drugače izpade,zaradi senc,svetlobe...
Če se ti zgodi da zavarovalnica ne prizna kar zahtevaš,bi jst počakal nekaj časa in če imaš zavarovan avto na parkirišču :wink: .Če pa tega nimaš pa 1% odbitne franšize in sam poskrbiš za zadevo.
Uporabniški avatar
badboybk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: Po Maj 19, 2008 9:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Postojna

svabo napisal/-a:Glede na to da nisem kkšn velik poznavalec ličarskega poklice,na tej sliki težko rečm je-ni.V živo verjetno drugače izpade,zaradi senc,svetlobe...
Če se ti zgodi da zavarovalnica ne prizna kar zahtevaš,bi jst počakal nekaj časa in če imaš zavarovan avto na parkirišču :wink: .Če pa tega nimaš pa 1% odbitne franšize in sam poskrbiš za zadevo.
Prvo sliko poglej, prvi konc od sprednjih vrat naprej, kako je kar zelena, nazaj pa plava...To je slikano v senci tako da ni odbojev svetlobe/nians barv.

mam tud parkirišče zavarovano, pa 5% odbitno, pri 1000 eur kolikor naj bi bilo celotno barvanje, ni take panike. Sam nekako mi ne sede to zdaj uveljavljat....kaj naj nardim? s kladivom po njej? (retorično vprašanje)
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

badboybk napisal/-a:
svabo napisal/-a:Glede na to da nisem kkšn velik poznavalec ličarskega poklice,na tej sliki težko rečm je-ni.V živo verjetno drugače izpade,zaradi senc,svetlobe...
Če se ti zgodi da zavarovalnica ne prizna kar zahtevaš,bi jst počakal nekaj časa in če imaš zavarovan avto na parkirišču :wink: .Če pa tega nimaš pa 1% odbitne franšize in sam poskrbiš za zadevo.
Prvo sliko poglej, prvi konc od sprednjih vrat naprej, kako je kar zelena, nazaj pa plava...To je slikano v senci tako da ni odbojev svetlobe/nians barv.

mam tud parkirišče zavarovano, pa 5% odbitno, pri 1000 eur kolikor naj bi bilo celotno barvanje, ni take panike. Sam nekako mi ne sede to zdaj uveljavljat....kaj naj nardim? s kladivom po njej? (retorično vprašanje)
A to je ta Alfica ki je dostikrat blizu tiskarne Lotus parkirana?
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
Uporabniški avatar
badboybk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: Po Maj 19, 2008 9:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Postojna

Bearex napisal/-a:
badboybk napisal/-a:
svabo napisal/-a:Glede na to da nisem kkšn velik poznavalec ličarskega poklice,na tej sliki težko rečm je-ni.V živo verjetno drugače izpade,zaradi senc,svetlobe...
Če se ti zgodi da zavarovalnica ne prizna kar zahtevaš,bi jst počakal nekaj časa in če imaš zavarovan avto na parkirišču :wink: .Če pa tega nimaš pa 1% odbitne franšize in sam poskrbiš za zadevo.
Prvo sliko poglej, prvi konc od sprednjih vrat naprej, kako je kar zelena, nazaj pa plava...To je slikano v senci tako da ni odbojev svetlobe/nians barv.

mam tud parkirišče zavarovano, pa 5% odbitno, pri 1000 eur kolikor naj bi bilo celotno barvanje, ni take panike. Sam nekako mi ne sede to zdaj uveljavljat....kaj naj nardim? s kladivom po njej? (retorično vprašanje)
A to je ta Alfica ki je dostikrat blizu tiskarne Lotus parkirana?
Ne, ta je druga, lepša :) je pa iz istega konca, ta je 2004, tista je starejša
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Vidm da maš skor mavrico na blatniku :wink:

Če ti ne sede počakaj do konca poletja oz. se pozanimaj če obstaja kkšna klavzula reklamacije oz.pritožbe v določenem časovnem roku.
Pomoje da bi glede takih stvari zadeve morale biti urejene,oz.da že pri prevzemu avta zahtevaš drugo strokovno mnenje.Nevem,jst ti tko govorim na pamet.
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Kje jo pa ti skrivaš, oz. s kterga konca Postojne pa si da jo bom pogledal ko grem mimo?
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
Uporabniški avatar
badboybk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: Po Maj 19, 2008 9:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Postojna

Bearex napisal/-a:Kje jo pa ti skrivaš, oz. s kterga konca Postojne pa si da jo bom pogledal ko grem mimo?
Prit do Zelenega biserja, pa se vidimo, je tam skoz parkirana.
Uporabniški avatar
badboybk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: Po Maj 19, 2008 9:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Postojna

svabo napisal/-a:da že pri prevzemu avta zahtevaš drugo strokovno mnenje.Nevem,jst ti tko govorim na pamet.
Prevzem sem že podpisal, v senci je avto deloval ok. Zdaj na soncu pa pečejo oči, sej ni tolk hudo, sam vseeno, me žre.
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

No ko bom šel mimo jo bom pa res pogledal, če je res tako hudo.
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

sej tole lahko reklamiraš, ker zgleda je na polno falil odtenek in se mu je preliv ponesrečil, daj še enkrat slikaj na soncu in v senci cel bok s profila pa naloži večjo sliko
Slika
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

"Majster" je popolnoma zgrešil nianso barve #-o . Azzurro Nuvola: že samo ime pomeni nekako oblačno modra (modrikasto-siva), ne pa zelenkasto siva. Vsako barvo je po nekaj letih zaradi obšlesanosti težko ujeti. In če se že zgreši, se to v niansi temnitve. Da pa ti modro zamenja z zeleno je pa višek (amaterstvo).
Na tvojem mestu bi temu majstru malo napel ušesa - reklamacija!!

LP
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
badboybk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: Po Maj 19, 2008 9:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Postojna

Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

vsekakor tole moraš reklamirat, pobarvan del sploh ne da efekta, če niso sposobni ujet ,,azurota,, naj cel avto prebarvajo da bo vsaj v enem odtenku, na svoje stroške seveda
Slika
Uporabniški avatar
Enthusiast
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 663
Pridružen: So Apr 26, 2008 8:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radmirje

na soncu se res kr fajn vidi, najbolje da pokličeš na zavarovalnico pa prašaš kak je s temu Slika
Odgovori
  • Informacija