Predelava Twin Spark na plin / LPG

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Bezi
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Ne Jun 21, 2009 6:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lenart

Kolko bi te stala predelava na plin p.s če se mi sploh splača saj avto je letnik '98 Alfa Romeo 156 ampak sem slišal da z predelavo na plin full zmanšaš porabo mam pa 1.8 Twin Sparka za katerega poraba ni tako majhna =) sploh če maš včasih malce težko nogo
Alfa Edition =)
zunno
Alfist
Alfist
Prispevkov: 456
Pridružen: Ne Apr 06, 2008 9:50 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Cena je odvisna od tvojega motorja in napeljave ki jo boš izbral. Najbolje da pokličeš podjetja ki se ukvarjajo z tem. Npr:

http://www.plineks.si/
http://www.sigas.si/
I love the smell of petrol in the morning.
Uporabniški avatar
dnovak24
Alfist
Alfist
Prispevkov: 347
Pridružen: Sr Apr 29, 2009 3:15 pm

ne splača se ti, kajti predelava na plin te bo stala toliko kot je vreden tvoj avto.

bolje, da prodaš avto in dodaš nekaj zram in kupiš JTD.
marky007
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe Jun 13, 2008 12:32 pm

Jaz imam svojo 156 1.8 predelano na plin (sicer pripeljano iz italije). Poraba je okoli 13 litrov plina, torej s polnim tankom (cca. 39 litrov) naredim 300km. Poln tank 20€. Malo si preračunaj če se ti splača predelat.
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

nekam veliko ti pokuri pline. treba bi blo pocasi rekalibrirat zadevo nanovo.

LP
a33
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: Če Jul 07, 2005 2:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

moja 1,6 t spark splinom ki sem ga vgradil za 1000 eur porabi med 8,5 in 9,6 lit plina in se še znižuje poraba - motor se navaja...

to je cca 4,5 eur na 100 km. preračunal sem da se mi splača že po 25000 km, da ne govorimo o ekologiji ipd. avto gre enako dobro.
Armani
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Jan 24, 2007 5:15 pm

Poraba plina lahko presega porabo bencina (95) za 2-3%. Cena vrhunskih inštalacij pa se giblje med 1.000€ in 1.500€.

Glede na polovično ceno plina v primerjavi z bencinom se splača v vseh primerih, samo vprašanje je v kakšnem času.
Le Giga
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 76
Pridružen: Po Apr 27, 2009 6:23 pm

Je že kaj novega kako je s tem pri JTS (imam 2.0 JTS) motorjih? Na forumu sem prebral, da so ti motorji kar težavni (in dragi :roll: ) za predelavo.
Obstaja baje nek majster kri predeluje tudi ta tip mašin, torej JTS in VW-jev FSI. V prihodnjih dneh bom poskusil zvedeti kaj več in javim.
Armani
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Jan 24, 2007 5:15 pm

Kolikor je meni znano Plineks iz Mislinje predeluje tudi JTS, FSI ipd. motorje.
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Armani napisal/-a:Kolikor je meni znano Plineks iz Mislinje predeluje tudi JTS, FSI ipd. motorje.
Edini problem pri njem je da ne razlikuje 2,2 JTS od 3,2 JTS :lol: :lol: :lol:
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
sharkln
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr Sep 09, 2009 12:05 pm

Jest mam AR 156 2.0TS predelano na plin ...naredim 300km z 42l plina. Poraba je za moje pojme prevelika..je pa res da jo ne šparam..Na Plinex-u sem dal 1350€ pa ful problemov s preveliko porabo. Drugače moč pade na cca130KM, poraba se dvigne iz 11l na 13-14l, če avto ni brezhiben se na plinu to pozna še 3x bolj! Pred predelavo mi tega seveda niso omenilil.
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

jah splača ne splača...zakaj bi prodal avto ki ga pozna in kupil dizla ki ga ne pozna pa se dizl je, ce je bol simpl na plin predelat...mislim eni komi cakajo da lhk menjajo avto ;)

Ce avto dost pije in lafice so pjanke in se dovol vozis in mas namen avto imet se par let pol das predelat pa je ne...
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

jah splača ne splača...zakaj bi prodal avto ki ga pozna in kupil dizla ki ga ne pozna pa se dizl je, ce je bol simpl na plin predelat...mislim eni komi cakajo da lhk menjajo avto ;)

Ce avto dost pije in lafice so pjanke in se dovol vozis in mas namen avto imet se par let pol das predelat pa je ne...
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

sharkln napisal/-a:Jest mam AR 156 2.0TS predelano na plin ...naredim 300km z 42l plina. Poraba je za moje pojme prevelika..je pa res da jo ne šparam..Na Plinex-u sem dal 1350€ pa ful problemov s preveliko porabo. Drugače moč pade na cca130KM, poraba se dvigne iz 11l na 13-14l, če avto ni brezhiben se na plinu to pozna še 3x bolj! Pred predelavo mi tega seveda niso omenilil.
Če avta ne šparaš pol glih prav trošiš.
Tako porabo kot maš ti, uplini moj thesis 3.2 V6. Porabi mi pa 13-14 litrov / 100 km
Sicer pa če je ne šparaš, tudi na benz ne bo dosti manj ... ampak še 1x dražje.
Uporabniški avatar
thunderbolt
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1072
Pridružen: To Avg 29, 2006 12:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

sharkln napisal/-a:Jest mam AR 156 2.0TS predelano na plin ...naredim 300km z 42l plina. Poraba je za moje pojme prevelika..je pa res da jo ne šparam..Na Plinex-u sem dal 1350€ pa ful problemov s preveliko porabo. Drugače moč pade na cca130KM, poraba se dvigne iz 11l na 13-14l, če avto ni brezhiben se na plinu to pozna še 3x bolj! Pred predelavo mi tega seveda niso omenilil.
hehe

Nafta za traktor, plin za v kuhno, bencin za v avto =D> :wink:
Odgovori
  • Informacija