Ex Alfa 166 JTD by rockson

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

Eko, po enem letu lastništva sem končno imel pri roki fotoaparat in istočasno očiščen avto :roll:
Avto je bil prej v lastništvu uporabnika neyo. Gre za letnik 2004, 2.4 JTD z dodatkom, ogromno opreme in zelo lepo ohranjeno notranjostjo. Lak bo treba pa enkrat mal spolirat, da bo spet ves v sijaju.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Zadnjič spremenil rockson, dne Če Nov 24, 2011 8:56 pm, skupaj popravljeno 7 krat.
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Lepa... =D> =D> =D> !
Naj ti služi in veliko sreče z njo...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

prodaš/menjaš feltne :P ta poleg moje barve za moj okus ena izmed najlepših za ta avto =D>
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

kovach napisal/-a:prodaš/menjaš feltne :P ta poleg moje barve za moj okus ena izmed najlepših za ta avto =D>
Hehe. Ni šanse. Ostajajo pr men. Mogoče bi jih u grafitno barvo dal pihnit, to še ne vem.

So mi ble pa te feltne, ko sem avto gledal na avto.net-u čist mem. Pol k sm jih pa u živo vidu pa kar nisem verjel da gre za iste feltne. Ful pašejo k avtu.
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Men tud najlepše feltnice za 166-ko! 8) =D>
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
punkfan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Pe Okt 03, 2003 12:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: prestolnica

Lep stroj! Celoten paket.
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

He, he, Rocky, ma kje si stari?!?
Slika
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

veloce napisal/-a:He, he, Rocky, ma kje si stari?!?
Hej Sprintek :mrgreen:

Sej veš kako je - bilo kuda ja sam svuda :)
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

Evo mal update-a. K sem slike gor dajal, sem bolj na hitro in na pol vse skup naredil. Sem se pa odločil, da bom probal tukaj narediti čim boljšo kronologijo lastništva te lepotice. Sicer bo kakšna slika manjkala, saj do sedaj nisem ravno vestno beležil trenutkov s tem avtom. Ampak se bo tole popravilo.

Nekateri od vas veste, da to ni moja prva 166. Prva je bila TALE
Tista alfica je bila kupljena bolj na silo, ker sem se moral znebiti prejšnjega avta, zato tudi nisem imel časa izbirati kaj dosti. Avto je bil precej slabo ohranjen, sploh notranjost, potem pa se je še moja situacija malo spremenila in zadeva je morala od hiše, saj so bile finance potrebne za druge stvari.

No, za dve leti sem se "preselil" v Renault Clio Storia dCi (68KM) #-o , takoj ko je bila prva šansa, pa sem ga zamenjal. Sicer sva z ženo (oz. takrat še punco) iskala najprej karavana, nekje do 8k €, na koncu pa je bila ponudba tako qrčeva, da sem pop**dil in začel gledati tudi za ostalimi variantami. Bolj ko sem gledal, bolj so se mi spet Alfe vozile pred očmi. Seveda je sledil še pogovor z ženo, ki je bila nad idejo kar navdušena, saj ji je bila prejšnja 166 všeč, predvsem zaradi prostora in udobja.

Na avto net-u sem pregledal vse in na koncu pristal na eni 166 (všeč mi je bila še ena, vendar je bila precej dražja, pa čudne feltne je mela gor). Zakaj tako švoh izbira? Hotel sem JTD, električne usnjene sedeže, tempomat in nobenega lesa.
Prvo sem šel pogledat, s tem, da sta mi dva znanca potrdila, da je avto tipi top, kar se mehanike tiče. To je sicer držalo, vendar je bila notranjost bolj boga. Svetlo sivo usnje in armaturka (svetla armaturka mi je čist mim) - oboje s kar nekaj poškodbami. Je imel pa avto že narejen veliki servis + komplet nove prednje zavore. Nekako me ni prepričal.
BTW - ta avto se še vedno prodaja: KLIKENZI
Pol sva z ženo spet bulila v Avto net in mi reče zakaj ne bi poklical une druge (dražja, grde feltne) - no ja, zgubit ni kej.
Naslednji dan se zmenimo pri lastniku doma in avto je bil :shock: . Že med vožnjo mi je žena poslala SMS: "to je to". Sicer je bila potrebna menjava komplet prvih zavor in preventivno za naredit velik servis ampak ok. Za nek drobiž sva še scenkala in se zmenila, da prideva v parih dneh po avto. Aja feltne - na sliki so res ble grozne, v živo pa so super :)

Torej, avto me je prišel 12.250 € skupaj z original Alfa Romeo nosilci prtljažnika in skoraj neuporabljeno Thule "trugo". Zraven še 1.060 € AO (AO+ in mladi šofer - žena) in kasko (full kasko z vsemi kombinacijami) - vse max popust (55% oz. 50%).
Gre za 166 2.4 JTD 110kW Distinctive, vgrajen pa ima tudi čip (zopet ne vem od katerega proizvajalca in na kakšno moč).
12.8.2008, ob prevzemu (prejšno alfo sem kupil pa 23.8.2005 :mrgreen: )) je imela 91.230 prevoženih kilometrov glede na števec. Realno ali ne? Pojma nimam. Po ohranjeni notranjosti bi lahko tudi držalo. Po servisni knjigi, pa je moral avto dolgo stati.
Oprema:
- 6x airbag
- ABS + EBD
- ASR + ESP
- električni usnjeni sedeži (na žaslost brez memory)
- gretje prvih sedežev
- ICS + DSP
- navigacija
- avtotelefon
- CD changer
- tempomat
- usnjen multifunkcijski volan (komade za radio)
- črni števci (se mi bolj dopadejo kot beli)
- 17" original platišča
- senzor za dež
- bi-xenon
- alarmna naprava (original)
To je to, od pomembnejših stvari.

Pri avtu sem dobil Alfa Romeo etui z navodili za avto, navodili za ICS, servisno knjigo (vse IT) in vse potrebne kartice s kodami. Zraven sta bila tudi dva ključa z daljinskim odpiranjem (eden kot nov).

Prvo darilo avtu so priskrbeli prijazni sosedje v bloku. Po parih dneh je nekdo na sovoznikovi strani potegnil s ključem po prvih in zadnjih vratih, ter zadnjem blatniku.::(): :disturbed: :flamer: :evil:
Dobro, mam full kasko. Nekaj dni za tem sedim v službi na sestanku, ko me tajnica ven potegne, češ da hočjo policaji z mano govorit. :shock: WTF?! Pravi, da je nekaj v zvezi avtom, da ga je nekdo ruknil al neki tazga. #-o Super.
Vzamem prometno in grem na parking. Imel sem udrta zadnja vrata na voznikovi strani. Kaj se je zgodilo - zraven mene je parkiral nekdo z X5 in na zadnjen zicu pustil veliko aktovko (sredi BTC-ja, bumbar). No, temu je nekdo vlomil in ko se je stegval do aktovke, je uporabil moj avto, kot oporo oz. odrivno desko. ](*,) :hi:-
Jah, bo pač spet kasko.
Od tega žal nimam slik.

Prvi tehnični problem, ki se je pojavil, je bilo tresenje avta pri hitrostih med 110 in 140 km/h. Ponovno centriranje gum je malenkost izboljšalo zadevo, pa vseeno še ni bilo ok. Pri menjavi za zimske gume je vulkanizer opazil, da so bile letne stopničasto obrabljene, zato je bil avto tudi precej nemiren na cesti. Gume so letele v smeti (Pirelli P6000). Na zimskih, čeprav rabljenih, je bilo vse ok. No, ta nakup rabljenih zimskih se je izkazal za moj največji kiks - v snegu so bile namreč skoraj neuporabne - po ravnem je še šlo, vse ostalo pa pozabi. Ampak sem zdržal do pomladi. =D> :mrgreen:

Decembra sem se ženil in seveda hotel imeti avto poštiman. No, avto dobim v torek, poroka v soboto. V sredo zvečer se greva s kolegom še malo zapeljat z avtom, da bo znal vozit na poroki. Takrat še vse ok. Pridem zjutraj do avta, na sovoznikovi strani spet risi na prednjih in zadnjih vratih.
spredaj:
Slika
zadaj:
Slika
:ukliam: :disturbed: :flamer: ::(): :hi:-

No, te rajse so še vedno gor + dve dodatni na zadnji haubi. Ker pa je sedaj že več kot pol leta mir s tem, bom dal zadevo spomladi poštimati. Za tem pa pride na vrstu tudi poliranje - tukaj mi bo uporabnik @ABS priskočil na pomoč.
No vmes jih je še zadnji odbijač 3x fasal na parkiriščih. 2x na levi strani pri ženi v službi in 1x na desni strani pri meni v garaži pod City Parkom. Tud to bo stric kasko uredil spomladi.

Vmes sem zamenjal še brisalce (22 €), nabavil nove 225 45 17 gume (Goodyear F1 GSD) - gume so sicer letnik 05, vendar povsem nove (300 €) - maja pa sem naredil še veliki servis, skupaj z menjavo prednjih diskov in ploščic. Pri popoldancu me je vse skupaj prišlo 650 €. Ker so se mi občasno prižigale lučke za emisije in izpad ABS-a in ESP-ja, sva preverila še to. Ugotovil je, da imam blokiran EGR ventil (ploščica) in da je očitno izolacija ABS senzorja na prvem desnem kolesu slaba, zato v mokrem pride do stika.

Ker so mi v tistem času začele luči svetit v tla, sem avto peljal še do majstra, da mi je priklopil avto na tester. Luči je poštimal, tako da sedaj svetijo v normalni višini, tudi z ABS senzorjem je nekaj čaral, saj se problem pojavi le še občasno - če avto dolgo stoji na dežju. Spomladi moram dokončno zadevo poštimati. Strošek tega posega 40 €.

Do jeseni tako ni bilo stroškov, potem pa zopet registracija (130 € več za kasko, zaradi povečanja nevarnosti toče :x ), pa nove zimske gume 225 45 17 Michelin Alpin PA (600 €).

Kot sem že v drugih temah pisal, se je začelo pojavljati cviljenje pri zavorah, pa tudi ročna začela blokirati. Dejansko je bilo vse vezano na zadnje zavore, zato sem nabavil nove zajle za ročno, nove zadnje ploščice in dal postružiti zadnje diske (minimalno):
Pred menjavo:
Slika
Zajle - teflonske:
Slika
Ploščice:
Slika
Slika
Ta poseg me je olajšal za skupno 112,50 € pri popoldancu.

To se je zaenkrat delalo na tem avtu.
Plani:
- popravilo lepotnih napak na barvi in laku
- poliranje
- odprava težave z ABS senzorjem
- nakup novih emblemov spredaj in zadaj
- nakup novih tepihov
- nakup loud linka (ali nekaj podobnega)
- zamenjava manšete menjalnika z usnjeno
- lepotno popravilo ALU platišč (morda barvanje na grafitno barvo)
- čiščenje ali menjava EGR ventila

Mislim, da je to zaenkrat to. Več slik avta bo pa še sledilo.
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Saj ne moreš verjet kolikokrat so ti pobunkali avto :oops:
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Lepo to skrbiš za Alfico. 8)
Slika
Uporabniški avatar
neyo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: Pe Jan 11, 2008 6:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Logatec

jep.....jst razmišljam o ponovnem nakupu ladje 166..... me pa veseli, da ti moja bivša odlično služi
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

neyo napisal/-a:jep.....jst razmišljam o ponovnem nakupu ladje 166..... me pa veseli, da ti moja bivša odlično služi
A kupiš? :mrgreen:

Mislim, da mi bo še kar nekaj časa služila. Karkoli bi sedajle hotel kupiti, bi moral dodati cel kup denarja, pa spet bi bil na neznanem terenu. Tukaj pa sedaj v večini že vem kaj imam. Vsaj upam, a me ne čakak s kakšnim "presenečenjem" - tale lepotica, zna bit še bolj muhasta kot moja žena #-o :mrgreen:
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
Uporabniški avatar
tdk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 104
Pridružen: Če Jan 19, 2006 10:34 am

=D>

pravi ljubitelj alfe;le tako naprej.
Taksne lastnike potrebuje avto,ne glede na to zakatero znamko avta se gre...imas pa res smolo s temi pacienti...upam,da kdaj katerega dobis.


lp tdk
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Neverjetna mera smole :(. Drugače pa lepotica. Si mogoče kdaj dobil tega "risarja" s tehniko ključa?
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Odgovori
  • Informacija