Alfa Romeo 147 ali 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
283128
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe Nov 13, 2009 5:57 pm

Pozdravljeni!

Se opravičujem če je kje za take stvari že odprta :wink:


Sem čisto nov tukaj gor, tako kot sem nov v zvezi z alfami :wink:
In sicer rabil bi vaše nasvete pri nakupu alfe, ker mislim sedaj v mesecu, dva kupit alfo:

Odločam pa se med : Alfa Romeo 147 2.0TS
Alfa Romeo 147 1.6 ali pa 1.9 JTD
Alfa Romeo 156 1.9 JTD

Vse avte imam v mislih letnik od 2000 do 2002


Najbolj sem zagret za 147 2.0TS, samo se bojim kako je kej z porabo vem da ima 1.9JTD in 1.6 dosti manjšo, ampak vseno me zanima kolikšna je cca. poraba pri 2.0TS ( 150KM ) in ali je tudi vzdrževanje dražje za 2.0TS ???? Nekje sem bral da se te TS motorji dosti bolj kvarijo kot JTD

Kaj vi pravite bolše 147 ali 156 ??


In še to na kaj moram biti najbolj pozoren ko kupujem alfo rabljeno ????



Zahvaljujem se vam za odgovore, ker mi bi res pomagali pri odločitvi
Tomaž88
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: Po Jul 06, 2009 6:46 pm
Član Alfa Kluba: 0

Pozdravljen! Najprej čestitke za odločitev o nakupu. Glede na to, da smo imeli pri hiši že oba modela, mogoče lahko stvar ali dve napišem.

Kar se bencinskih motorjev napram dizlom tiče, je sledeče. Zavedati se moramo, da je pri bencinskih motorjih tehnologija malce starejša, ampak to niti ni tako pomembno. Pri porabi je razlika občutna, tako da če misliš delati veliko kilometrov in pri tem ne preveč gledati na potovalni računalnik, je dizel boljša izbira. In dizli imajo več navora. Zvok pri slednjih ni ravno tako sexy kot pri čistokrvnih bencinarjih, ampak tudi to se preživi. Ravno na račun res velikega navora. Meni osebno nikakor ni žal, da sem se odločil za nakup dizla. Je pa cena, vsaj na slovenskem trgu, malce višja kot pri bencinarju, posebej avti z 2,0-litrskim TS so kar malce smešno poceni.

In ko sem pri ceni, te moram opozoriti še na nekaj. Cene AR pri nas so smešno nizke, in sicer na račun prešvercanih avtov. Avto, ki ga nekdo pripelje iz tujine z namenom prodaje pri nas, je bil ali razbit ali pa ima kilometre prevrtene nazaj. To lahko trdim. Zakaj? Cene Alf niso v tujini nič nižje, sam imam ravno nasprotno izkušnjo, namreč da so celo nekoliko višje mogoče. K temu prištej še stroške uvoza. Kje je torej ekonomska računica za uvoz? Ni je. Avto je bil z nekim razlogom v tujini na prodaj po izjemno nizki ceni, uvožen in na hitro popravljen, da je profit čim večji. Pri nas sem, ko sem kupoval avto, pogledal ogromno avtomobilov in noben ni bil dober. Vem, da zveni že kar smešno, a tako je bilo. Skratka, bodi zelo pazljiv.

Pa še to. Ne misliti, da ima 1,6-litrski bencinar ravno nizko porabo zaradi malce nižje kubature. Takšnega motorja pri hiši sicer še nismo imeli, ampak kolikor sem vozil te avte in malce spremljal stanje na potovalnem računalniku, je bila poraba precej visoka. Ravno na račun nižje moči moraš toliko bolj gnati motor (sploh če rad voziš tako, kot običajno vozijo vozniki AR), posebej če gre za 77 kW različico. Ta tudi nikamor ne gre, sem bil kar razočaran, ko sem vozil. 1,8-litrski bencinar se nam je zelo dobro obnesel, poraba niti ni bila visoka kljub dinamični vožnji. Z 2,0 TS nimam izkušenj, bi pa kdaj z veseljem sprobal Selespeed. O tem motorju ti bodo zagotovo znali marsikaj povedati fantje s foruma.

Pri 147 dobiš mogoče malce več opreme (novejši model), sploh pri Distinctive opremi. Tempomat, dvopodročno klimo, kakšen airbag več in pa malce več nagibanja v ovinkih gratis, usnje in gretje sedežev ter podobno pa tudi ni odveč, če imaš. Kar se lege na cesti tiče je 156 malce boljša. Ampak 147 se tudi zelo lepo vozi. Pa 156 je dejansko recimo razred višje, če pogledaš kako so se cene novih avtov gibale. Ali se to kje pozna ali ne, bo vsakdo trdil drugače. Mislim pa, da je bil 156 zelo lepo in kvalitetno narejen avto.

Če se pa še kaj spomnim, dopišem. Sicer pa veliko sreče pri nakupu.
Uporabniški avatar
scorpionx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Pe Sep 21, 2007 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: obala

Le pozdrav,

ti je Tomaz zgoraj kar veliko koristnih informacij napisal, jaz pa bi samo dodal, da se pelji z dizlom in bencincem in se potem odlocaj ka bos vzel :)
Uporabniški avatar
matkeg
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 164
Pridružen: Pe Jan 23, 2009 5:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šentjernej

Sam bi ti povedal naslednje!Sam sem zelo zadovoljen z mojo mašinko čeprav sem privrženec bolj bencinarja sam z alfo pač nisem tvegal, sem pa vozil ene 2dni 1.8TS(letnik 99) in me ni glih prepričala s tem da ima isto KW kot moja, turbina pri avtomobilu naredi svoje vsaj pri tem kratkem pospešku!
Kot je zgoraj omenjeno je zvok super je pa res da jo spraviš če se prov spomnem tudi do 6000obratov in to je lepo slišat :D !
lp
283128
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe Nov 13, 2009 5:57 pm

Najlepša hvala za hitr in odlične odgovore :D !! Ja, kar dosti kilometrou mislim delat, tako da ja potem se mi splača zagotovo JTD. Prav tako sem opazil, da 147 alfe so po notranjosti malo novejše, kot pa 156 za ta denar.

Kaj pa mislite je boljše kupit avto od avtohiše ali od posameznika, glede nato da so cene malce višje če kupiš v avtohiši??
Uporabniški avatar
SummerJam
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Po Jul 13, 2009 6:03 pm

če hočeš rajši 156 lahko vzameš letnik 2002, ki ima novejšo opremo v notranjosti, zunanjost je enaka.
če boš vzel dizla sprobaj oba 1.9 in 2.4 in potem se odloči ker ti bolj odgovarja, so pa te mašine vzdržljive.
glede avtohiš je pa tako, da večina jih je uvoženih iz it in verjetno še s prevrtenimi km, vendar imajo nekateri garancijo in se tega tud držijo. Seveda pa moraš pregledati servisno knjižico in pogledat kakšna je notranjost glede na km. Če je obrabljena pa ima avto neki čez 100.000 km pol tuki neki ne štima.

Želim ti dober nakup in dobrodošel
Slika
Cuore Sportivo is destiny
283128
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe Nov 13, 2009 5:57 pm

Ja sej nato sem pomislil če je servisna knjižica uredu in se kilometri kolikor toliko ujemajo bi moralo biti uredu ?! Glede 1.9 pa 2.4 sm pa od velik ljudi slišal da so 2.4 motorji ( od teh alf ) slabi in da imajo slab izkoristek ?!


p.s. zakaj so alfe 166 2.4JTD tako "poceni", take cene kot 156, 147 ali ni bil ta avto kot High avto mišljen, takrat ko so ga začeli delati?! Je vzdrževanje toliko bolj potem drago ??
Uporabniški avatar
dnovak24
Alfist
Alfist
Prispevkov: 347
Pridružen: Sr Apr 29, 2009 3:15 pm

nevem zakaj bi bil 2.4 slabši od 1.9, že logika ti pove, da je močnejši motor verjetno bolj vzdržljiv, saj ga ni treba gonit preveč, poraba je zlo nizka (6.5 l/100km), imajo en cilinder več, boljši zvok v višjih obratih, ogromno navora, malo nemiren tek kar je minus, liter olja gre več v motor, določeni deli so dražji kot pri 1.9. Bolj trpijo nosilci motorja, saj je moč prenosa veliko večja, je pa minus pri registraciji, kar ni problem, če si želiš dosti moči.

Jaz jo imam že pol leta in če bi še enkrat kupoval bi se isto odločil. Menjal sem že kar nekaj na njej ampak avto je star in komponente so že oslabljene in tudi nima več 100 tisoč, da bi bilo vse brezhibno.

Najbolj pogosta popravila so:
-deli podvozja, kar nanese dobro ceno nakoncu, s kopijam ali obnovljenimi deli obnoviš podvozje s 400€.
-termostat 70€, pri 1.9 35€, kopija seveda
-nosilec motorja 30€.

Meni se je najbolj šlo, da je avto močan z dosti konjev in seveda z nizko porabo, zato sem se odločil za JTD. V istem cenovnem razredu (3-4k€), si ne predstavljam podobnega dizla z vsaj neko osnovno opremo, z vsaj 140 konji in nizko porabo in s slovesom dobrih motorjev. Jaz ko sem kupoval nisem našel konkurenta, če ga kdo ima naj napiše, da še malo podebatiramo.

To je to, vse kar sem napisal so osebne izkušnje in ne preseravanje.

LP in dober nakup ti želim.
Slika
silver156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne Apr 12, 2009 5:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: spodnja Štajerska

Sklepam da imaš budget nekje 4-5000€. Jaz tud mislim da se ti najbolj splača vzet 156 1.9 jtd letnika 2002, ki že imajo prenovljeno notranjost in 115-konjski motor... če ti kaj dnara ostane pa še čipaš :).
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

silver156 napisal/-a:Sklepam da imaš budget nekje 4-5000€. Mislim da se ti najbolj splača vzet 156 1.9 jtd letnika 2002, ki že imajo prenovljeno notranjost in 115-konjski motor... če ti kaj dnara ostane pa še čipaš :).
Potem magari daš 500€ več in kupiš 2.4 :roll: Jaz sem šel tud na tole žogo, 2002 prenovljena notranjost in 150hp 2.4 JTD :wink:
majtl
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: Ne Avg 23, 2009 6:58 pm

minimi napisal/-a:
silver156 napisal/-a:Sklepam da imaš budget nekje 4-5000€. Mislim da se ti najbolj splača vzet 156 1.9 jtd letnika 2002, ki že imajo prenovljeno notranjost in 115-konjski motor... če ti kaj dnara ostane pa še čipaš :).
Potem magari daš 500€ več in kupiš 2.4 :roll: Jaz sem šel tud na tole žogo, 2002 prenovljena notranjost in 150hp 2.4 JTD :wink:
Jst tud in sm zelo zadovoljen. Pa avto je užitek vozt 8)
283128
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe Nov 13, 2009 5:57 pm

Problem je ravno v tem ker sem imel v mislih nekje 3500€ ( kej več ali manj).In za tak denar se prodajajo Alfe 147 sem gledal 2001, 2002. Alfe 156 pa so ravno še tisti modeli ki imajo notranjost staro, ampak mene osebno nemoti stara notranjost. No odločil sem se pa da bo 100% dizel :)
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Samo tako... 147 za 3500€ bo taka podrtija, da boš moral nanjo vsaj še enkrat toliko vložit. Sploh pa ne gledaj 2.0TS za tako ceno.
283128
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe Nov 13, 2009 5:57 pm

GTAm napisal/-a:Samo tako... 147 za 3500€ bo taka podrtija, da boš moral nanjo vsaj še enkrat toliko vložit. Sploh pa ne gledaj 2.0TS za tako ceno.

Hvala za nasvet ! Potem bolje gledat 156 ?! Ja sem se odločil da nobenih bencinarjev
283128
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe Nov 13, 2009 5:57 pm

283128 napisal/-a:Problem je ravno v tem ker sem imel v mislih nekje 3500€ do 4000€ max.In za tak denar se prodajajo Alfe 147 sem gledal 2001, 2002. Alfe 156 pa so ravno še tisti modeli ki imajo notranjost staro, ampak mene osebno nemoti stara notranjost. No odločil sem se pa da bo 100% dizel :)
Odgovori
  • Informacija