Filter kabine AR156 - ima pokrov ali ne?

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
marky007
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe Jun 13, 2008 12:32 pm

Pozdravljeni,
sem uporabil iskanje, a uporabne informacije nisem našel. Zanima me naslednje:
imam AR156, 1.8TS, l. 1998. Imel sem problem z zatekanjem vode pri sovoznikovih nogah (torej pod predalom armaturke). Najprej sem mislil da je problem v tesnilu okoli vetrobrana, pa se je izkazalo da mi je zmakalo filter kabine in je skozi ventilator voda ob močnejših nalivih stekala v kabino. Ventilator in filter sem zamenjal, me pa zanima naslednje: ali je filter kabine pokrit :?: Na svoji alfici namreč na ohišju za filter kabine ni nikakršnega pokrova, sicer je zgoraj nekakšen plastičen odtočni kanal in povrhu še ena plastika, vseeno imam občutek, da bi znala zadeva ponovno zamočiti.

Lep pozdrav,
Marko
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

To je klasičen problem 156ke, če se ne čisti redno odtokov. Pobrskaj malo ven tisto listje iz leta 2007 pa ne bo zamakalo. :mrgreen:
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
marky007
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe Jun 13, 2008 12:32 pm

Čistim redno na cca. 3 mesece pa se to še zmeraj dogaja :?
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Očitno ne dovolj pogosto.
Nekaj je že napisanega na forumu, search. ;)
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
marky007
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe Jun 13, 2008 12:32 pm

Hmm, na 3 mesece da ni dovolj pogosto? Pa niti ni toliko svinjarije, glavni odtok (tista tavelka luknja na sredini) pa itak ni nikoli zamašen... Zamenjal sem že 5 filtrov kabine v letu in pol :evil: no ja, ali se bo treba pač sprijaznit s tem ali pa pač kupit konkreten avto :wink:
najlepša hvala za odgovore :)
srečno 2010!
Odgovori
  • Informacija