AR 156 s.w. vs Renault Laguna

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Jani_H
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: To Jan 12, 2010 2:14 pm

Zdravo
Oglašam se prvič, drugače pa sm ta forum že kr prelistal in prebral. Namreč, odločam se za zamenjavo avta in ciljam tudi na alfo 156 jtd.
Naj najprej opišem trenutno stanje.
Zdaj sem lastnik Toyote avensis 2,0 d4d. Ko sem jo kupil so mi vsi na veliko govorili kako dobro sem kupi in da zdaj se pa nimam česa bat. To je bolši avto od mercedeza, ni pokvarljiv. Pač dejstva so nekoč govorila v prid toyote, ampak zdaj pa lahko povem da to ni niti malo res in se za toyoto d4d več nebi odločil niti v najhujši nočni mori. Pustila me je na cesti, zdrobljen menjalnik, uničen vztrajnik, menjava sklopke in veliki servis, cena: 2000 €
Na vas, uporabnike alf, se obračam s prošnjo da mi svetujete na kaj naj bom najbolj pozoren in katere stroške lahko najprej pričakujem. Prebral sem da naj bi bile relativno kritične roke, česar se ne bojim preveč, bojim pa se težav z deli motorja in menjalnika oz. sklopke in vztrajnika.
Tukaj sem vam prilepil 2 linka, in sicer renault lagina in alfa 156.
Kaj vi menite? Lahko ta 2 avta primerjamo.
Pa lepo prosim ne odgovrjat v stilu alfa je bolsa ker jo imam jaz. Probajte utemeljit zadevo.Pa če kdo pozna kateri avto bi bil tudi zelo hvaležen za kakšne podatke.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3279688&show=1
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3389531&show=1

Hvala za odgovore in čim manj okvar vam želim
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

-koliko ti pomeni bolj prostoren pritljažnik?
-v obeh primerih naredit velik servis, v kolikor ni bil opravljen, za Alfo cca. 600€ (?+50?) na pooblaščenem z 2 letno garancijo, za R. pa ne bi vedu
-se pa prodaja kar nekaj lepih 156 jtd na netu, nekatere celo od uporabnikov foruma, pojdi si kakšno ogledat in se usedi notr da vidiš kako zgleda in kako se počutiš
Slika
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

na alfa forumu dejansko pricakujes, da ti bo kdo svetoval laguno?
Slika
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

sleby napisal/-a:na alfa forumu dejansko pricakujes, da ti bo kdo svetoval laguno?
Hja, ali ni odvisno od tega kaj pričakuješ od avta??

Če potrebuješ prostorno vozilo in ti za vozno dinamiko ni prav veliko, bi znala biti Laguna povsen soliden primerek. Seveda se upošteva Laguna zadnjih letnikov.

Itaq je pa pri rabljenih vozilih velikokrat najbolj pomembno, v kakšnem stanju je.
Lencdo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 112
Pridružen: So Sep 05, 2009 12:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Lep pozdrav

Imel sem laguno 2.0 alise...menjal bencin pumpo to je vse voznja in poraba: tipična francoska se pravi mehka ne športna tiha v kabini poraba z mojo vožnjo 7-9 litrov na 100km max. hitrost 220km/h

alfa 156 2.0 naredil velik servis ter menjal par malenkosti (še lambdo sondo zamenam) pa bo avto ok....vožnja in poraba športno udobna hrup v kabini pa je glasnejši kot v laguni za porabo ti nemorem povedat ker mi trenutno kuri 15litrov ( lambda sonda;/ ) pravijo pa da je poraba med 8-10 res pa da ima 40km več kar se tudi pozna pri vožnji


Nisem ne alfist ne renoist.. avto imam iz točke a do točke b zato ga mam in pa da mi dela nepotrebni strošek ( kot vsem) #-o

upam da sem ti bil kaj v pomoč, drugače pa ZS, da nebova smetila foruma ker se pog o francoskih avtih
loud pipe saved lives
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Dragi Jani-H,

Najprej naj te lopo pozdravim in te povabim na branje o nakupu 156:
viewtopic.php?t=12809
viewtopic.php?t=12920
viewtopic.php?t=12921

Fantje so res spisali dobre zadeve, zato bi jih bilo škoda ignorirati :wink:

Mi je pa res čudno da takšne stvari slišimo o Toyoti - sinonimu za nepokvarljivost...Očitno ima vsaka firma svojega grdega račka.

Nisem neki hudi strokovnjak na področju renaultovih dizlov, a po vseh dejstvih in napakah, ki so bli o njih napisani je baje tole neka mašina z napako (vsaj tista 2.2 litrska). Spomnim se nekaj let nazaj je bila celo o tem narejena reportaža na RTv-ju o človeku, ki je kupil novega renoja pa mu je kar nekaj mašin zaribalo zaradi te napake (malo pobrskaj po njihovih straneh, pa boš zagotovo našel, bilo pa je v Tedniku dne 6.3.2008), a mu firma ni hotla priznat ničesar. Tudi moj znanec je mel laguno karavana dizel in jo prodal ter zdaj vozi Passata, ker se mu je francoz stalno kvaril, pa motor je bil slab po performancih.

Alfini dizli so pa itak eni najboljših, če ne najboljši na svetu :wink: Ni tak bav-bav tale dizel alfa, veš...JTDM je pa itak raketa :lol:
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Če primerjaš ta dva avto je moje mnenje tako.Definitivno je oblika zunaj in znotraj na stani Alfe.Oba imata tudi že dovolj km za velilki servis tudi to se bi bilo dobro pozanimati.Edino Alfino slabost v primerjavi vidim da ima AR 5prestav,medtem ko Laguna 6,tudi to nekaj pomeni,saj meni je ko sem kupoval avto

:wink:
"I cant" is not an option !
Jani_H
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: To Jan 12, 2010 2:14 pm

sleby napisal/-a:na alfa forumu dejansko pricakujes, da ti bo kdo svetoval laguno?
Pričakoval sem in še vedno pričakujem mnenja in bi rad da se razvije neka pametna debata, ki bo morda vse nas nekaj naučila. Težko je reč kateri je najbolši.Vsake oči majo svojega malarja. Dejmo soočit dejstva in izkušnje ki jih imamo vsi skupaj pa bo vsak lahko odnesel kakšno dobro stvar.

Ja alfa_samec, tudi sam sem bil najprej takega mnenja,potem ko pa imaš takšen problem in ga nekje izpostaviš pa vidiš da nisi osamljen primer. To kar se je meni zgodilo,naj bi bila Toyotina bolezen pri pribljižno 200 000 km. In daleč od tega da bi bili ti avti nepokvarljivi. Morda bi to lahko trdili za letnike do 2000, potem pa mislim da ne več.

Kar se pa tiče italijanskih avtov, imam izkušnjo s Fiatom. Imel sem Punta in moram reč da sem bil zelo zadovoljen z njim, pa čeprav so mi vsi govorili kakšna j... sem kupil. Karkoli se mu je zgodilo sem odpravil sam, deli so bili zelo poceni in ni jih bilo težko dobit. Kolikor berem po forumu,nisem naletel na neke velike napake pri jtd motorjih. Redkokateri stoka da ga je alfa pustila na cesti.
Lagune pa se bojim, ker je na njihovem forumu povsem drugače. Turbino za turbino odpihuje. Jaz pa si tega ne želim, čeprav naj bi bili od letnika 2004 naprej bolši.
Kot je napisal Lencdo, tudi jaz potrebujem avto za iz točke v točko in se ne želim pretirano obremenjevat, kaj pa če me pusti. Če pa zadeva še lepo zgleda je pa sploh super. Glede prostornosti prtljžnika, ima alfa verjetno manjšega od lagune. Zanima me če morda kdo ve, koliko je dolg prtljažnik ko podremo zadnje sedeže. Sm pač takšnega foha, da imam vedno kakšno orodje v prtljažniku, velikokrat pa moram prevažat tudi A lojtro.
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

Jani_H napisal/-a: Sm pač takšnega foha, da imam vedno kakšno orodje v prtljažniku, velikokrat pa moram prevažat tudi A lojtro.
v tem primeru odpiši Alfo, Fiat Stilo MW z istim agregatom bo kr pravi za te potrebe
Slika
Jani_H
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: To Jan 12, 2010 2:14 pm

Gregson 07, maš prav. Stilo je delavski avto, po prostornosti. Drugač mi pa karavan sploh ni ušeč.
Sej majo alfe tudi strešne letve, pa bom lojtro gor privezal, 120 cm dolga bo pa menda šla notr :)

A mi lahko kdo pove, koliko je razlike v porabi med 116 km in 140 km? Vrjetno za kakšne krajše vožnje bi bil bolj primeren manjši motor??
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Jani_H napisal/-a:
A mi lahko kdo pove, koliko je razlike v porabi med 116 km in 140 km? Vrjetno za kakšne krajše vožnje bi bil bolj primeren manjši motor??
Ni omembe vredno,če primerjaš,kaj pridobiš s 140km proti 116km :wink:
"I cant" is not an option !
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

No, jaz osebno bi se odločil za alfo; zaradi izgleda, notranjosti, motorja in izgovora, če slučajno kam zamudiš: alfa ni hotla vžgat :lol: Sigurno ti bojo verjeli :wink:

Če ti zavarovanje ni pomembno, potem vsekakor vzemi 140 konjskega, ker je le karavan in posledično ima večjo težo.
Jani_H
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: To Jan 12, 2010 2:14 pm

Ma ja sej, po estetiki lagune in 156 nemoremo primerjat, alfa je po moje pojem oblikovanja še za marsikatere znamke, ki včasih ne razumem zakaj jih imajo ljudje tako radi in jih enormno preplačajo. Ampak tako je.

Nevem pa zakej se nekateri tako bojijo alfe in potem spravljajo v strah še nas ki bi si jo omislili :)

A mi lahko kdo pove kako je z rezervnimi deli? Kakšna je cena glede na recimo vw ali renault. Kot sem že omenil, imam izkušnjo z fiatom, ki je imel zelo poceni rezervne dele. Se vam zdijo alfini deli poceni, glede na avtomobile ki ste jih vozili prej pa niso bili AR
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Obnovljena turbina cca 600 eur
sklopka + vtrajnik+delo cca 800 eur
Lmm cca 150 eur
EGR od 130 do 260 eur
Senzor turbine cca 70 eur
Zgornja turbo cev cca 60 eur
Spodnja turbo cev cca 90 eur
Intercooler cca 180 eur
Zgornja roka original cca 60 eur
Spodnja roka original cca 90 eur
Velik servis cca 700 eur
Zavore sprednje komplet ploščice+diski+delo cca 200 eur
Zavore zadaj komplet ccca 120 eur
Ležaj prvi/zadnji cca 90 - 110 eur
Termostat cca 60-90 eur

To so okvirne cene za 156, za vw,rn in ostalo pa pojma nimam
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

če povzamemo - potrošni material je poceni (zavore, roke, redni servisi), za vse ostalo je pa potrebno kr malo sreče kakšn primerek narajmaš, sploh pri tistih za ,,malo,, denarja
Slika
Odgovori
  • Informacija