Moj lepi (wanna be ;) ) prtljažnik

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Dr. X
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 28
Pridružen: Ne Avg 29, 2004 9:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Najprej vsem lep pozdrav! Sem nov član na forumu tako, da me zaradi kakšnih začetnik bedarij ne okregajte preveč in zarad morda neumnih vprašanj ne posedajte v kot :D

skratka pred kratkim sem modificiral oz. dopolnil svojo audio opremo v vozilcu 145 in mi nikakor ni všeč kaar je zdaj izpadlo iz prtljažnika... morda kakšna ideja kaj bi se dalo iz vsega naredit? 8) če pa je potrebna še kakšna bolj detajlna slikca let me know...

Slika

Have a blast yall !

Dr. X
Zadnjič spremenil Dr. X, dne Če Sep 02, 2004 1:45 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Eno je dober zvok, drugo pa je velik prtljažnik. Oboje pa je zdržljivo le redko.

Namig: nakup 166 8)
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

dobrodosel

odvisno kaj hoces: prtljaznik ali dober zvokv ?
ce doskrat rabis velik prtljaznik ga zdaj skoraj ni
Zadnjič spremenil stuhec, dne Ne Avg 29, 2004 9:50 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
super
MG
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1263
Pridružen: So Feb 28, 2004 10:40 am

men se zdi cist kul. edin moti me tista lesena deska, dj jo rajs v neki oblec, v kej takega ko je material v prtlazniku, bi dost bols zgledalo. Drugac un ojacevalec mas vredu gor prsraufan, ne vem pa kaj mas se druge stvari zraven (v tisti vrecki).
Kablwe bi se lahk mogoce mal leps napelau, al pa kej prekril da se nebi tk ful vidli :wink:
Sportiva
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 935
Pridružen: So Nov 15, 2003 6:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: slov. bistrica

mah cist ql je :) kdo pa rabi lep prtlaznik? :) vazno da spila ce ga ze nimas za prevoz stvari.

v vrecki ma nov amp, v mali vrecki ma pa navodila za uporabo, garancijo pa te zadeve tako da predvidevam da so oni kabli zadaj novi in niso tak namuckani in v uporabi. definitivno pa rabi prtljaznik se za prostor ker ma skatlo na zicih. no to bi bla moja analiza. :)

ce ze rabis lep prtljaznik :) frsterker obrni in ga porini cisto do kiste tak bos one kable skril. oni moder kabel potegni po voznikovi strani, in ga napelji cisto po vrhu zica tak bosta vidna samo konektorja in ca 3cm kabla. oni kos lesa zamenjaj z kako lepso lajsno (recimo ono ko je na tleh na koncu parketa ob steni - baumax ca 300sit) jo pobarvaj na crno pa je. lahko jo das pa se ob strani kiste (ce ni dalsa od tepiha oz. ni cez tocko kjer se tepih prepogne). tak bi zgledlo ko da je to del kiste.

je pa ze zaj cisto vredi ;)
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Serbus Dr.X
DOBRODOŠEL!!!

Če si pravi sva se srečala na dragu v Celju.

Sem ti povedo za par stvari kak sem jih jaz kolegu naredo...
Tak kot imaš zaj je res kriza z prostorom.
Nekaj mi povej...kaj ono lajsno si prišraufal kr v pod al si jo pribil z cvekom?? :lol: :lol: :lol:
Saj sem ti povedo...SAFE MODE kišta. Poišči na netu SPL podatke za ta Woofer ali pa po njegovih specifikacijah primerne mere za tak SPL box.Torej za njegov volumen, dolžino BRa (bass reflexa) in njegov premer. Po izkušnjah mislim, da bi BR bil FI: 10cm pa dolg 25cm. Za drugo pa bi mogo videt.

Sicer pa...Če bi rad imel prostor pa nabavi 146 tam ga je nekaj več.
166 je le draga zadeva. Al pa 33sko kot jaz pa mam not za pol večji box pa mam ša 3/4 kuferama fraj :D

Lahko pa se tak zmenima: Jaz ti naredim box za toto kišto kot sem jo kolegu.
Materjal nabaviš pa je.

Ajde.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Dr. X
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 28
Pridružen: Ne Avg 29, 2004 9:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

tnx vsem za tele odgovore! nekateri so bili bolj izčrpni, drugi malo manj.. no če ne druga,sem se vsaj nasmejal ;)
drgač pa tista deska je tam kr neki :) nism druge našel pa pobasal prvo in rekel "mater woofer boš že na miru al ne?!?" :D tako, da nameravam zadevo zamenjat.. v mislih pa sem imel bolj manevriranje z opremo, ki je v avtu... 2 ojačevalca in en box... heh in detektiv zgoraj (Sportiva ;) ) well done :D dobro sklepal vse tako, da vsaka ti čast ;) jst bi prtlljažnik imel lepo spedenan in, da bi bilo še kakšn cm2 prostora za kakšn nahrbtnik :)

Q_4 to sm jst ja ;) sm rkeu, da pridem in evo me - here I am... veš, wooferja mi ni ven za dajat, ke rmi noro dobro igra.. peesda mi je žal, da vaju nism povabil do avta in bi mal zadevo pogledal... #-o ampak o.k., verjetno ni bila to edina priložnost, a ne? pa še škatla - hmmm rezervo imam pod tapeto in si kakšne hude montaže notr ne morem privoščit :? skratka operirat s tem, kakšna neonka, kable skrit...hmmm bi kdo to naredu? :D

pa še eno vprašanje - ve kdo za koga, ki bi lahko "zrihtal" pleksi ploščo cca 70x50xm in na koncih upognjeno za 5cm? k to bi mi prav prišlo.. ojačevalca vsak na eni strani boxa, kabli skriti pod tapeto, na polici zvočnikov modra ali zelena neonka... potem bi pa že bilo ;)

stay nice yall ;)

Dr. X
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Neki offopic:

Katera znamka je pa Afla #-o :mrgreen: ?
Slika
Dr. X
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 28
Pridružen: Ne Avg 29, 2004 9:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

drugače pa - rabi kdo koga, da mu zveže frštekarijo po avtu? (peesd amorm dobr zrihtat tole v prtljažniku, da si mal reklame nardim ;) ).. baje, da se da s tem kr dobr služit (izven kroga kolegov seveda :) )...
2 feršterkerja, 4 zvočnike, 2 ločena sistema s kretnicama, vse kable, izolacijo... hehe vse sam naredu - pa še dela :D mal sm se mogu pohvalit ;)

Dr. X
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

??? NEKA POMOTA JE NASTALA! !!!
Zadnjič spremenil Q_4, dne Po Avg 30, 2004 8:28 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Alfa33 napisal/-a:Neki offopic:

Katera znamka je pa Afla #-o :mrgreen: ?
Njegova je Romeo 145 Torej: Alfa Romeo 145 1,6 Boxer!

Tvoja pa je becikel 33 1,5IE

Moja 2× več avta od tvoje
----------------------------------------------------

Dr.X Legenda 8) ...jaz se še kr spoznam na to kot si opazil.
Tudi jaz mam čez 1480W feršterkerije pa nekje okoli 800W RMSa v avtu pa mi da to okoli 140dB ven na Explosion Team mikrifonu. Torej Samo neonka v kuferamu pa "lomljena" (postrani odrezana pa v sredini izrezana) polica še mi manjka...bom pa to porihtal, saj že tudi mam v planu to. Neonka pa tak pride v kuferam. 100% katera bo delala reklamo...glej feršterkerijo mam spizdi vse ven. Kot so mi že spraznili Yugeca!
Če rabiš kako pomoč...mam enik 40-50 boxov narejenih za sabo raznih oblik in dimenzij pa enih 2× tolk avtov že povezanih na vse rzne načine. Torej...mi2 bi mogla odpret skupaj KAO Trgovino in montažo feršterkerije!
:D :D :D
Morda bi še palilo.

Torej...kaki "izlet" mene v CE pa tebe v MB nebi smel bit nekaj nepričakovanega kot zgleda!
Ajde! Mene bojo tak bannali zaj iz foruma, zaradi tega kaj sem napiso v enem topicu, katerega sem jaz celo sam naredo. Tukaj: http://www.alfaromeo-si.com/alfa/viewto ... 0628#30628
Se tipkamo.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Dr. X
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 28
Pridružen: Ne Avg 29, 2004 9:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

hehe midva sma se dobro našla Q_4 :d sicer pa kako te zgrešit, ko si tolk glasn ;) hmnja jst imam v avtu frštekarije po novem za malo nad 2000W, RMS bi mogu zračunat pa se mi ne da :) kolk dB spravi zadeva ven bi se pa vsekakor kdaj priporočal za kakšen testis ;)

drugače sem pa tudo nekako pogruntal kaj naredit iz prtljažnika, zadeva bo v kratkem realizirana potem se pa nacrtam v MBju, da si ogledam tvoje zadeve in garažo in frštekarijo in.... ima puno toga ;)

folk radi se mejte, ne frajerjev šilat, če pa že - well nemed sabo in v svoji "družini"... špilajte frajerje do NE-Alfistov... Alfista itak nikoli ne veš kdaj ga boš rabil 8)

LP

Dr. X
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Dr. X napisal/-a:hehe midva sma se dobro našla Q_4 :d sicer pa kako te zgreš***, ko si tolk glasn ;) hmnja jst imam v avtu frštekarije po novem za malo nad 2000W, RMS bi mogu zračunat pa se mi ne da :) kolk dB spravi zadeva ven bi se pa vsekakor kdaj priporočal za kakšen testis ;)

drugače sem pa tudo nekako pogruntal kaj naredit iz prtljažnika, zadeva bo v kratkem realizirana potem se pa nacrtam v MBju, da si ogledam tvoje zadeve in garažo in frštekarijo in.... ima puno toga ;)

folk radi se mejte, ne frajerjev šilat, če pa že - well nemed sabo in v svoji "družini"... špilajte frajerje do NE-Alfistov... Alfista itak nikoli ne veš kdaj ga boš rabil 8)

LP



Dr. X
emm...WALDA!!! :D 8)
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Odgovori
  • Informacija