Alfa 159 SW, še nekaj vprašanj

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Gajsa
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Če Avg 05, 2010 7:56 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Pozdravljeni
Sem novopečeni lastnik svoje prve Alfe, Alfe 159 SW 88kW

Prebrskal sem vse teme pa vseeno nisem našel odgovorov na nekaj vprašanj. Če že kje obstajajo, lahko kdo prilepi tudi link.

Torej, najprej kolikšna je masa Alfe 159 SW 1.9 jtd 88kW, v manualu piše 1530kg, v homologaciji 1650 kg? Itak sta obe cifri previsoki :D

Kolikšna je nekje normalna poraba, jaz sem po 3 dneh vožnje zelo presenečen, namreč BC kaže od 8.5 - 9l/100km s tem da imam kombinirano vožnjo ali celo več relacije kot mestne? :?: Ali BC kaže točno ali kaj odstopa od "peš" računanja porabe? Nisem še pokuril celega tanka :D
Zaenkrat je poraba malo večja kot pri prejšnjem E46 325Ci ... čemu sem že kupil dizla? #-o #-o

Ne svetita mi lučki v pritljažnem prostoru, žarnici sta dobri, kaj bi lahko bilo? Ko sem žarnici ven vzel, da bi preveril če sta pregoreti jih na noben način nisem več dobil nazaj notri. 4 so mi ušle in padle za tapeto (na vsaki strani po 2 :x )

No, drugače pa sem z občutkom v vožnji kar zadovoljen, avto se pelje čvrsto, lepo leži na cesti, daje germanski občutek, kar mi je všeč... Nič ne cvili, škriplje ali ropota, česar sem se potihem malo bal. Notranjost je krasna, sicer glede na zunanje mere zelo majhna, daje pa prijeten utesnjen športen občutek. V pritljažnik pa gre celo otroški voziček :D
Uporabniški avatar
alfasebastjan
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 165
Pridružen: Če Jun 02, 2005 9:01 pm

Čestitam za nakup.
Glede teže bi verjel da je 1530 kg kar verjetno res, poraba pa verjetno teži
primerna ;)
No, pravzaprav se mi poraba med 8.5 - 9 lit/100km zdi mogoče malo previsoka za normalno vožnjo, ali pač ne.
Predlagam ti, da se prijaviš na poraba.com in tam vpisuješ vsakič ko tankaš. Meni pri 156ki (110KM) povprečna poraba ne presega 6 l.
Ali
Alfist
Alfist
Prispevkov: 498
Pridružen: Če Jan 22, 2004 7:09 pm

poraba 88KW ni nič nižja kot 110KW verzije.
tež dela svoje
sicer je tvoja poraba res malo visoka , ampak pod 7 pa kar pozabi
meni zadnjih 10.000 km v povprečju porabi 7.7/100km , večina vožnje po AC
po mestu je pa takoj nad 8.

haha, btw, jaz bi pa menjal za tvojega benčija, iščem že nekaj časa kaj pametnega (325,328,330Ci), pa je dost težje najt kot kako solidno alfo
BMW v garaži stoji, Alfa te pa čaka.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Pomojem se boš moral navaditi dizelske vožnje, glede na to da prihajaš iz bencinarja si verjetno vajen voziti malo bolj v obratih kot je treba.

Ponavadi se ta poraba čez tank ali dva ustali. Je pa kakih 7l realno dosegljivo, razen če rad stiskaš, potem si hitro bližje 8. Pač je težak avto...
Gajsa
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Če Avg 05, 2010 7:56 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Jaz sem svojega 325Ci dolgo časa prodajal, pa ni bilo pretiranega zanimanja, pa je bil avto res OK.

Glede porabe, jaz sem tudi pričakoval okoli 7l, 6 ravno ne.
Vse kar je pa nad 7-7,5l pa se mi kot sem rekel zdi nesmiselno, saj je potem boljše voziti bencinarja (ne Alfinega :D ), manj rizično, ipd...

Glede privajanja na dizelski način vožnje, pa me bolj moti to, da dostikrat pridem v območje pod 1500 rpm in tam dizel sploh ne potegne. Skoz moram misliti s katero prestavo bom kaj zvozil. Ko pa pohodiš gas je zopet hitro treba prestaviti :D

Recimo 6 valjni bencinar tudi v 3. prestavi potegne iz štandgasa, če sem v križišče prišel na zeleno sem ga ponavadi zvozil s tretjo. Alfa pa samo "zakašlja" :lol:

Jaz pravim, za konfort v vožnji je dober tak avto, ki gre s peto prestavo 40kmh ali 240kmh. To pa je bencinar od 3.0i in navzgor, 2,5i je še malo premajčken in mu manjka malo navora.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

To pa definitivno, dizli imajo veliko manjše delovno območje od bencinarja, zato je treba bistveno več pretikat z menjalnikom. Ampak ko ti pride v kri ni tak problem.

Kot si sam rekel, gledat moraš edin to da ti ne uide pod 1500 obratov, kar je višje je že vse OK. V splošnem pa ko se navadiš voziš skoz med 2000 in 3000, pol pa sam odvisno kolk izpadov na dan imaš...
Gajsa
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Če Avg 05, 2010 7:56 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Ja, vem.
Ima pa Alfa očitno res nekaj v sebi, jaz bi se kar skoz vozil z njo. :D
No, ali pa vsaj zdaj na začetku.
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

Ko malce pade začetno navdušenje - pade tudi poraba za kak liter ali dva. Boš videl - vsaj pri meni je še pri vsaki Alfi bilo tako...

Poročaj ko porabiš 3, 4 tanke nafte :D
Gajsa
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Če Avg 05, 2010 7:56 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Overs[t]eer napisal/-a:Ko malce pade začetno navdušenje - pade tudi poraba za kak liter ali dva. Boš videl - vsaj pri meni je še pri vsaki Alfi bilo tako...

Poročaj ko porabiš 3, 4 tanke nafte :D
:mrgreen:
velja
illiac4
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: Po Maj 10, 2010 8:53 pm

Meni Alfa kuri 7-7,5 l na 100Km in je realno, ko se izračunal peš (še celo malo preveč mi kaže).

Glede žarnic je pa tako, da meni tudi ni gorela in sem jo zamenjal, pri tem pa mi je padla za tapeto :) Tako mi je šlo na živce, da sem jo spravil ven. Tam, ko je rezervna guma sem odstranil peno in ena dva vijaka še od tapete in sem jo ven spravil. Peno pa sem nazaj nalepil z vročim lepilom.

Meni žarnica ni gorela zato, ker so v tovarni šlampasto namestili stikalo in so zvili tačko kontakta. Sem jo poravnal in dela sedaj kot šus. Glede na to, da ti obe ne delata poglej še varovalko, če ti je ni skurilo.
Ali
Alfist
Alfist
Prispevkov: 498
Pridružen: Če Jan 22, 2004 7:09 pm

Gajsa napisal/-a:Jaz sem svojega 325Ci dolgo časa prodajal, pa ni bilo pretiranega zanimanja, pa je bil avto res OK.

Glede porabe, jaz sem tudi pričakoval okoli 7l, 6 ravno ne.
Vse kar je pa nad 7-7,5l pa se mi kot sem rekel zdi nesmiselno, saj je potem boljše voziti bencinarja (ne Alfinega :D ), manj rizično, ipd...

Glede privajanja na dizelski način vožnje, pa me bolj moti to, da dostikrat pridem v območje pod 1500 rpm in tam dizel sploh ne potegne. Skoz moram misliti s katero prestavo bom kaj zvozil. Ko pa pohodiš gas je zopet hitro treba prestaviti :D

Recimo 6 valjni bencinar tudi v 3. prestavi potegne iz štandgasa, če sem v križišče prišel na zeleno sem ga ponavadi zvozil s tretjo. Alfa pa samo "zakašlja" :lol:

Jaz pravim, za konfort v vožnji je dober tak avto, ki gre s peto prestavo 40kmh ali 240kmh. To pa je bencinar od 3.0i in navzgor, 2,5i je še malo premajčken in mu manjka malo navora.
bi lahko nardila menjavo :D

jaja, točno ta turbo luknja mene tudi moti, pod 2000 obrati je tema.
in ko voziš normalno, tekoče, ti ob prestavljanju vedno obrati padejo pod 2000 in par sekund avto ne gre nikamor, pol pa cukne ...
tako da ne velja več pravilo da je dizla treba vozit v nizkih obratih (pod 2000), tudi zarad DPFja ne.
posledično ni več porabe pod 7 litrov, kot je blo v časih ere TDIjev pred uvedbo DPF

na koncu res ni računice z dizlom, če ne delaš vsaj 25-30kkm letno
BMW v garaži stoji, Alfa te pa čaka.
Vision.si
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 63
Pridružen: Sr Avg 08, 2007 10:15 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

imam 159 SW 1.9 150 KM , letnik 2008, sedaj 26.000 km in mi kuri nekje med 7-7,5l povprecno.

Prej sem imel 156 JTD in sem imel porabo cca 1,5 l manjso. Se pozna vecji in tezji avto.
Gajsa
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Če Avg 05, 2010 7:56 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Ali, ne morem ti odgovorit ker nekaj nagaja. Imaš na BMWslo enak nick?
SimonV
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: So Avg 07, 2010 9:20 pm

Tudi sam sem nekaj dni lastnik Alfe 159 1.9 JTDM SW, sicer ima 150 konjev. Po prvih 500 km je bila povprečna poraba 9 l/100km. Danes pa sem tankal na polno tako da bom naslednjič lahko povedal koliko je dejansko poraba. Tudi pri prejšnji 156 1.9 JTD je bila poraba na začetku malo višja, potem pa od 6-7l/100 km. Po navodilih pa ima avto 1535 kg, tako da tako nizke porabe kot pri 156 ne gre pričakovati
Gajsa
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Če Avg 05, 2010 7:56 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Saj vse to zastopim, samo pol se človek vpraša čemu sploh dizel. Jaz se sicer nikoli nisem pretirano obremenjeval s porabo, pa delam 40 kkm letno, vse do 10l mi je sprejemljivo, ampak zakaj bi vozil smrdljivca s 120 konji z enako porabo kot pristnih iskrivih bavarskih 192 bencinskih konjičev?? Samo to je ves point.

Ok, nebom prehitro nervozen in bom počaka da pokurim par tankov.
Odgovori
  • Informacija