Brnenje pri zavijanju

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Dezzo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 52
Pridružen: Ne Apr 25, 2010 8:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Laško

Zadnje čase opažam en čuden zvok, ki se občasno pojavlja med vožnjo. Torej ko je avto pri miru se sliši rahlo brnenje, ko pospešim, zvok ojača in postane višji. Če na mestu vrtim volan, postane brnenje močnejše.

Pri sami vožnji se nič ne čuti, volan nič ne trese al kaj podobnega, le to brnenje mi mal para...

Ne vem točno ali je to povezano z volansko letvijo (imam še tisto problematično, ampak je trenutno sanirana, menjan notranji končnik).

Kaka ideja?
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

Malo počekiraj servo tekočino če je ni premalo.
Uporabniški avatar
Dezzo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 52
Pridružen: Ne Apr 25, 2010 8:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Laško

Sem zadeo malce raziskal naprej. Zvok prihaja skor ziher od servo črpalke. Torej tisto brnenje je glasnejše, ko je volan bolj obrnjen in obratno.

Kar sem pa po novem opazil pa je, da imam okrog servo posode vse mastno. Poleg tega ko sem preverjal nivo oljo (po parkratnem sukanju volana), je bilo spenjeno. V mirovanju pred tem je bil nivo preko max.

Zdaj pa ne vem:
- ali je lahko vzrok prevelik nivo olja v posodi?
- mi odpoveduje črpalka? Ker je hec, da najprej par trenutkov po vžigu se nič ne sliši, potem pa prične brneti.

Enivej - novi stroški na vidiku...
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Meni je brencalo zaradi premalo servo olja. Ponavadi se je slisalo ko sem peljal bolj dinamicno, pri normalni voznji se ni nic slisalo, razen kako jutro ko je bilo bolj mraz. Sem dolil olje in od takrat ne brenci vec. Ce je olje spenjeno je pomojem enkrat potegnilo zrak v servo pumpo. Jaz bi probal menjat olje.

LP
Uporabniški avatar
Dezzo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 52
Pridružen: Ne Apr 25, 2010 8:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Laško

Zanimivo, ker jaz mam kvečjemu preveč olja noter. Sem mal po forumih bral pa se ta problem kar pogosto pojavlja - razloga sta lahko dva; ali defektna črpalka ali pa da pušča kje napeljava od posode do črpalke in vleče zrak.
Bom moral na servis peljat da povejo kaj točno je...
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

2006 letnik alfa 159 = uničena tesnila na letvi in nekaj v zvezi z volansko letvijo
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Uporabniški avatar
Dezzo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 52
Pridružen: Ne Apr 25, 2010 8:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Laško

Letev mi ne pušča (vsaj zaenkrat ne), je pa res da je pri tem letniku, ko je govora o servu, takoj tudi v igri.

Če bi človek mel viška denarja, bi dal zamenjat komplet letev, napeljavo, črpalko, pa bi bil mir. Pa ga nimam, tak da rešujem po delčkih.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

brni ti nepovratni ventil v pumpi, zakaj do tega pride ša verjetno zaradi pen v olju-zakaj pride do takega penjenja pa ne vem, res mozno da kje kaksen zrak pride zreven
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Eden od vpoklicev okoli volana je bila tudi posoda za olje, ker naj bi stara povzročala kavitacijo olja... z novo je to odpravljeno. Pozanimaj se malo. Zna bit, da je pena od tega.

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

Jaz bi rekel, da je letev. Čisto podoben simptom, spoh če se bo hitro slabšalo. Olje spusti kar naenkrat.
Servo pumpe same pa izredno redko crkujejo.
Uporabniški avatar
Dezzo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 52
Pridružen: Ne Apr 25, 2010 8:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Laško

Danes sem končno imel čas, da se zapeljem do servisa. Potrebna je bila zamenjava posode za servo, ker je prišlo do okvare enega ventila v posodi, kar pomeni, da olje ni več prišlo do servo črpalke, zato se je tudi slišala.

Smo kr zamenjal, pa še drago ni blo - vse skup 50€.

So pa mi rekli, da še dobro da sem prišu, ker če ne bi ukrepal, bi mi črpalka odpovedala lahko.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

reseno to je pomembno:)
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Odgovori
  • Informacija