Težave z zagonom motorja / Ne vžge - 2.4 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Niko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 391
Pridružen: Po Okt 16, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Enako težavo sem imel. Pri meni je bil EGR ventil. Sam ga boš moral zamenjati, ker ne moreš nikamor priti, ker je ostal ventil odprt in avto ne dobi zagona in ob dodajanju gasa ugasne; laično povedano.
aredi
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Po Dec 31, 2012 2:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Niko napisal/-a:Enako težavo sem imel. Pri meni je bil EGR ventil. Sam ga boš moral zamenjati, ker ne moreš nikamor priti, ker je ostal ventil odprt in avto ne dobi zagona in ob dodajanju gasa ugasne; laično povedano.
saj jaz se vozim samo jo prime in kr noče vžgat. kolk je egr cca denarja pa če kdo ve a je strajnar drag,ker k temu mojmu indijancu ne peljem več
Pa kajpol :)
Fleks4
Alfist
Alfist
Prispevkov: 338
Pridružen: Ne Dec 19, 2010 1:18 pm

Anton Bizjan s.p. https://plus.google.com/116705041781746 ... l=si&hl=sl Sem imel enak oz. podoben problem na svoji in mi je edino on to zrihtal :wink: Je porihtal že avtomobile,ki jih drugi "dobri" serviserji niso...Če rabiš ti lahko pošljem številko na privat pa ga pokliči...
aredi
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Po Dec 31, 2012 2:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Fleks4 napisal/-a:Anton Bizjan s.p. https://plus.google.com/116705041781746 ... l=si&hl=sl Sem imel enak oz. podoben problem na svoji in mi je edino on to zrihtal :wink: Je porihtal že avtomobile,ki jih drugi "dobri" serviserji niso...Če rabiš ti lahko pošljem številko na privat pa ga pokliči...
upam da je egr da ni kej drugega. Ker Lih kupil nove gume in naredil velik servis. Tko da se financno zalogo spraznil :)
Pa kajpol :)
aredi
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Po Dec 31, 2012 2:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

aredi napisal/-a:
Fleks4 napisal/-a:Anton Bizjan s.p. https://plus.google.com/116705041781746 ... l=si&hl=sl Sem imel enak oz. podoben problem na svoji in mi je edino on to zrihtal :wink: Je porihtal že avtomobile,ki jih drugi "dobri" serviserji niso...Če rabiš ti lahko pošljem številko na privat pa ga pokliči...
upam da je egr da ni kej drugega. Ker Lih kupil nove gume in naredil velik servis. Tko da se financno zalogo spraznil :)
aja pa ko vzge se motor kakšne polminute zaletava. Jutri grem k strajnerju,da vidim kaj mi bo stric strajo povedu.
Pa kajpol :)
Fleks4
Alfist
Alfist
Prispevkov: 338
Pridružen: Ne Dec 19, 2010 1:18 pm

Sej pravim,točno isti problem sem imel jaz...Zrihtal mi je mehanik za katerega sem ti povedal...Jaz ti predlagam,da se obrneš na njega,nebo ti žal :wink:
aredi
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Po Dec 31, 2012 2:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Fleks4 napisal/-a:Sej pravim,točno isti problem sem imel jaz...Zrihtal mi je mehanik za katerega sem ti povedal...Jaz ti predlagam,da se obrneš na njega,nebo ti žal :wink:
a je tam v radomljah alfa servis? Kolk hitr ti je pa zrihtal in kaj vse ti je porihtal,na uc receno kolk ti je racunal :roll: prosim poslji cifro
Pa kajpol :)
aredi
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Po Dec 31, 2012 2:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

No pa smo našli napako,pa velik stane. šou je u franže sesalni kolektor
#-o
Pa kajpol :)
Fleks4
Alfist
Alfist
Prispevkov: 338
Pridružen: Ne Dec 19, 2010 1:18 pm

Kam si pa pelu avto pregledat?
Uporabniški avatar
fidelius
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne Mar 17, 2019 8:07 am

Nov dan in novi izzivi.
Imam Brero 2.4jtdm 200KM. Pred kakim mesecem se je začelo pojavljat, da avto ni niti zaverglal. Iz lepega. Pravtako po parih urah počitka, pa je brez problema vžgal v prvo.
Na štarterju je konstant napetost, na elektromagnetu pa kaže sumljivih 0.4V, ki se ne spremeni tudi ob štartanju. Tako da se mi zdi, da štarter dela.
na ECU ni nobenih napak, releji in ključavnica ob pritisku na gumb delajo (prek CAN prebere pritisnjeno tipko za štart). Ostalo je pa vse random :-k
Čitalec ključev je bil že popravljan (cca 2 leti nazaj so ga mel "majstri" pod drobnogledom)

Kakšni predlogi še?

HVALA!!!


Edit: Premaknjeno v sorodno tematiko ...
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3726
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Senzor glavne gredi? Ko je topel avto ne vžiga, ko je hladen kresne kot, da ni nič.
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 973
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

Zhagar napisal/-a:Senzor glavne gredi? Ko je topel avto ne vžiga, ko je hladen kresne kot, da ni nič.
ok, bi lahko bilo, samo bi vseeno avto verglal, le vžgal ne bi....torej NE

štarter oz signal ( praviš da je ok). Jaz bi sumil to...Če signal pride, mora štarter zavrteti
Uporabniški avatar
fidelius
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne Mar 17, 2019 8:07 am

Še eno vprašanje. Gledal sem po shemi, iz ključavnice gre signal do imobilizerja, ta pa da naprej do štarterja. Ali je med imobilizer modulom in štarterjem kak rele?
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

najprej preveri rele zaganjača. Potegni ga ven in najprej poglej nogice, če ni kaj oksidirano.
Uporabniški avatar
fidelius
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne Mar 17, 2019 8:07 am

Problem je, ker še nisem našel sheme, kjer bi blo označeno, kateri rele je. To bi mo ful pomagal, od tam nadaljeval.
Tiste releje nad OBD vtičnico sem že zavekslal (so 3je enaki in en močnejši).
Odgovori
  • Informacija