Težave z zagonom motorja / Ne vžge - 2.4 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Ali
Alfist
Alfist
Prispevkov: 498
Pridružen: Če Jan 22, 2004 7:09 pm

ko berem kako bi naj človek avto vžgal in kako se ga naj vozi, kaj vse naj posluša in opazuje preden se lahko odpelje in podobne "strokovne nasvete" se vprašaš ali gre za vesoljsko plovilo tipa challenger (ki je itak razpadel,tak kot bojo očitno vse Alfe, nekaj jih bo samih, nekaj pa jih bojo v treske vrgli jezni lastniki)
=D> #-o
BMW v garaži stoji, Alfa te pa čaka.
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Word :ylsuper: Odlično povedano.Spremljam teme non stop in vidim da se en problem odpravi in se že drugi pojavi,tak da bi res popizdil.

l.p.
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Dobro napisano,čeprav do sedaj z nobeno alfo nisem imel nekih resnih težav in upam,da bo tud pri tej samo egr za zamenjat,ampak ko bereš razne poste tuki bi se kar strinjal z komentarjem,ki si ga dal! =D> :lol:
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Crazy Alfista napisal/-a:nasa 145, ko je bil akumulator slab, amap je se vzigala, je sla tudi po treh ko si spustil kljuc za start, po menjavi akumulatorja pa dela tako kot treba
Samo čuda,da je bil aku. kriv.Že na moji sprobal da sem avto vžgal in aku odstranil pa je delal brez problema,edino nič nisi mogu delat kaj je blo na letrko povezano,avto je pa laufal brez problema [-o< samo nevem kak dolgo bi delal

l.p.
Ali
Alfist
Alfist
Prispevkov: 498
Pridružen: Če Jan 22, 2004 7:09 pm

tujih forumov, predvsem alfisti.net pa raje ne brat, tam je šele problemov (pač z večanjem ekonomije obsega raste tudi število problemov)
ampak se vsaj ne skrivajo, tak kot tu, ko če malo preveč vrtaš v kak problem si že črna ovca in morš o Alfi govorit kot o božanstvu,
bemti tako živlenje opranih možganov slovenceljskih :lol:
BMW v garaži stoji, Alfa te pa čaka.
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Ja in pol ko se pa odpre taka tema

viewtopic.php?t=23904&start=0

se pa vsi bemtijo da to ni res #-o

LP :lol:
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

LaŠko-TeaM napisal/-a:
Crazy Alfista napisal/-a:nasa 145, ko je bil akumulator slab, amap je se vzigala, je sla tudi po treh ko si spustil kljuc za start, po menjavi akumulatorja pa dela tako kot treba
Samo čuda,da je bil aku. kriv.Že na moji sprobal da sem avto vžgal in aku odstranil pa je delal brez problema,edino nič nisi mogu delat kaj je blo na letrko povezano,avto je pa laufal brez problema [-o< samo nevem kak dolgo bi delal

l.p.
ce si to naredil medtem ko je avto laufal, imas pa veliko sreco da nisi alternatorja skuril, in si si prisparal kar precejsens trosek

tega se ne pocne
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
bugisan
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Jan 07, 2010 5:12 pm

Pri meni je akumulator okej, tako da ta ni vzrok mojih težav. Mitoma, res je problem to, da se težava ne pojavi vsakič ter da je računalnik ne zazna/zabeleži. Sem pa v tem času opazil, da avto nikoli ne ugasne, kadar npr. stoji celo noč. Vžge iz prve, tek motorja pa je zelo miren. Kadar avto stoji nekaj ur, pa je zgodba povsem drugačna. Po vžigu velikokrat ugasne, če pa ne, pa se motor obnaša tako, kot da bi mu primanjkovalo nafte (ne vem, če sem ravno zadel z opisom). Mislim, da so v AH Stepančič omenjali, da je mogoče težava v tem, da računalnik ne sporoči pravega podatka o potrebni količini goriva?! Ravno zaradi tega so mi posodobili software. Jutri bom ponovno poklical AH Veit Team. Na podlagi dosedanjih izkušenj nimam velikega upanja. V tem času pa sem spoznal, da kar nekaj obiskovalcev tega foruma ve o motorjih in ostalih rečeh dosti več kot vsi njihovi avtomehaniki skupaj!
Uporabniški avatar
Energy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 218
Pridružen: Po Okt 18, 2010 11:22 am

bugisan, če boš klical, vprašaj kdaj so dobili zadnji update za AR 159 2.4?
Uporabniški avatar
bugisan
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Jan 07, 2010 5:12 pm

Energy napisal/-a:bugisan, če boš klical, vprašaj kdaj so dobili zadnji update za AR 159 2.4?
Energy, hvala, ne bom jih pozabil vprašati.
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Bugisan menine ne dela vedno isto! včeraj mi pa ravno zjutraj ni hotel vžgati,ko je stal celo noč! Je pa že na servisu,tko da sporočim kaj bodo odkrili,če bodo sploh-upam!!!
Uporabniški avatar
Energy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 218
Pridružen: Po Okt 18, 2010 11:22 am

meni je delal čist isto kot Bugisan-u...

najslabš je bilo ko je avto stal par uric...
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

A sploh katera 159ka 2,4 vžiga normalno :?: :mrgreen:

LP
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Tale je vžgala normalno:

Slika
Slika
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Tale tud:
Slika

LP :mrgreen:
Odgovori
  • Informacija