Aditiv motornemu olju?

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Ma ti njegovi strokovnjaki verjetno sploh ne vejo kako izgleda molekulska struktura PTFE-ja oz. pod drugim patetniranim imenm Teflona (čeprav je sila enostavna) in kako deluje.


Stvar je taka, da se zadeva NE priproča oz. ODSVETUJE, pri Mobilu so celo dali ven izjavo da naj ne uporabljamo aditivov. Če bi PTFE deloval tako dobro bi ga proizvajalci olj že zdavnaj dodajali oljem. Drugače ga pa vsebujeji vsi ti aditivi: Slick 50, Liquid Ring, Matrix, QM1 in T-Plus od K-Mart,...


Problem PTFE-ja je v tem, da zabaše razne majhne prehode, kjer olja mora vstopat.

Evo to je zaključek NASA-ine raziskave o tem:
"In the types of bearing surface contact we have looked at, we have seen no benefit. In some cases we have seen detrimental effect. The solids in the oil tend to accumulate at inlets and act as a dam, which simply blocks the oil from entering. Instead of helping, it is actually depriving parts of lubricant"
Pa še ena raziskava, ki najde tudi pluse, a zelo pomemben minus:
In defense of Slick 50, tests done on a Chevy 6 cylinder engine by the University of Utah Engineering Experiment Station found that after treatment with the PTFE additive the test engine's friction was reduced by 13.1 percent, the output horsepower increased from 5.3 percent to 8.1 percent, and fuel economy improved as well. Unfortunately, the same tests concluded that "There was a pressure drop across the oil filter resulting from possible clogging of small passageways." Oil analysis showed that iron contamination doubled after the treatment, indicating that engine wear increased

Ne smemo namreč pozabiti da je PTFE v trdnem stanju, torej gre za suspenzijo v olju.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

mare87 napisal/-a:qmi in slick 50 sta svetovno znani firmi
Aha, verjetno hčerinski firmi podjetja Mister Đirlo...
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Čang šlang deluje!!! Tko kot magnetki za zniževanje porabe! :D
dejch79
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 196
Pridružen: Po Sep 17, 2007 11:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Moja izkušnja z aditivom Slick50 seže kakih 10 let nazaj.
Ob menjavi olja, filtrov itd. sem ga nalil v Unota 45 :) Da bi motor kaj bolje/slabše deloval se sedaj ne spomnim, vem pa da ni zaribal.
No resnica je, kaj kmalu sem potem avto prodal, kako se je pa naprej godilo motorju pa nebi znal povedati, nov lastnik pa se ni oglasil nazaj z kakšno tožbo na vratih :)
Sam osebno menim, da pri današnji tehnologiji olj, ter materjalov neki izumi kot je Slick 50 itd. niso potrebni. Če se drugače izrazim, ob redni menjavi potrebnih potrošnih delov, primerni uporabi avtomobila so obrabe motornih sklopov tudi po 300.000 in več kilometri, ti v bistveno boljšem stanju kot pri stari 101-ki ko je imela za seboj 50.000km.
Torej za tistih 100€ ali manj/več, raje avtu provoščite predpisane kvalitetne servise.
Seveda pa je to le moja izkušnja in mnenje.
Lp
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

A ni bolj preprosto olje zamenjat, kot pa mu dodajat neke stvari, ki v motorju nimajo kaj iskat?
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

To je tko k da bi daju ketchup pa majonezo v govejo juho.
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Upam, da ne bo kolega hud ker bom tole napisal.
Gre za tako na slabem glasu TS motor (saj veste to je tisto zloglasno alfino sranje, ki ribne praktično vsako kot pravijo nekateri), kateri je imel aditiv, ki ga jaz priporočam (in ni na teflonski osnovi).
Zaradi okvare enega tesnila je motor ostal brez olja in ta motor se je zaradi spleta nesrečnih naključij celo peljal še cca 10km brez posebno velike škode na motorju (kolikor vem je šel samo eden izmed ležajev na motorni gredi in to je vse in še to ta ležaj, ki je povzročil da je šlo tesnilo k vragu in olje out).
Celo renomiran serviser je bil presenečen da je tako malo škode in kolega zares misli, da predvsem zaradi tega aditiva. O detajlih pa ne bi.

Itak ne boste verjeli.
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

Ne verjamem ti.
Če je šel ležaj, so še najmanj mogli gred brusit.
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

aditiv, ki ga jaz priporočam
In to je?
in ni na teflonski osnovi
Ampak na?
kolikor vem je šel samo eden izmed ležajev
Kolikor veš, ali zagotovo veš?Si videl ali si slišal od kolege kolega?
kolega zares misli, da predvsem zaradi tega aditiva
Misli, ali je 100% prepričan? Je to bilo dokazano? So rezultati ponovljivi?
O detajlih pa ne bi.
Ja zakaj pa ne? Torej hočeš da nam TS-i zaribajo al kako? Damn.
Itak ne boste verjeli.
No, prva pametna stvar, ki si jo povedal :lol:
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Alfa sport napisal/-a:Upam, da ne bo kolega hud ker bom tole napisal.
Gre za tako na slabem glasu TS motor (saj veste to je tisto zloglasno alfino sranje, ki ribne praktično vsako kot pravijo nekateri), kateri je imel aditiv, ki ga jaz priporočam (in ni na teflonski osnovi).
Zaradi okvare enega tesnila je motor ostal brez olja in ta motor se je zaradi spleta nesrečnih naključij celo peljal še cca 10km brez posebno velike škode na motorju (kolikor vem je šel samo eden izmed ležajev na motorni gredi in to je vse in še to ta ležaj, ki je povzročil da je šlo tesnilo k vragu in olje out).
Celo renomiran serviser je bil presenečen da je tako malo škode in kolega zares misli, da predvsem zaradi tega aditiva. O detajlih pa ne bi.

Itak ne boste verjeli.

Ja mogoče je aditiv zaradi kakšnega dodatka omgočili manj trenja in posledično manj škoda na motorju (kar je tudi povsem logično, če prebereš drugi citat iz moje prejšnejga psota), ampak to ne upravičuje njegove uporabe. Verjetno je pa ta aditiv samemu motorju bolj škdooval kot pripomogel, in je pač splet okoliščin bil tak, da je zaradi prebitega tesnila ublažil poškodbe.

Enostavno imamo na eni strani velike firme, ki delajo vrhunska olja in imajo za razvoj v ozadju tudi precejšnje vsote denarja, in bi sami že 100-krat hitreje pogruntali razne tako zvane magične snovi ki zmanjšujejo trenje in prinašajo nevem koliko plusov v delavnju motorja. Tako, da že sama logika da jasno vedeti, da so aditivi nateg oz. škodijo motorju, sploh ko jih javno odsvetujejo tudi proizvajalci motornih olj, ali pa jih ne jebejo pol procenta.


Podobna logika recimo velja pri mleku. Zakaj človek pije kravje mleko, če pa je kravje? Oz. zakaj kdo verjame da je dobro za zdravje? Če bi človek potreboval mleko svoje celo življenje bi ga matere tudi celo življenje proizvajale. Že če malo pomsilimo, krava odraste v enem letu, in temu primerna je tudi sestava kravjega mleka, človek se pa razvija povsem drugače, in temu primerna je tudi sestava mleka naših mater, kot tudi obdobje v katerem ga mati proizvaja.

Za take zaključke sploh ne rabimo raziskave, ki potrjujejo da mleko sploh ni dobro za človeka, čeprav je takih raziskav precej.

Da o tem kako filajo te krave z raznoraznimi za njih in za nas strupenimi snovmi, da proizvajajo več mleka in da ga prozvajajo tudi več časa sploh ne omenjam.

No pustimo zdaj mleko - zdrava logika namreč pravi, da če bi tile aftermarket aditivi res bili primerni za motorje bi jih najboljša olja na svetu vsebovala že desetletja.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

alfa_samec napisal/-a:
aditiv, ki ga jaz priporočam
In to je?
in ni na teflonski osnovi
Ampak na?
kolikor vem je šel samo eden izmed ležajev
Kolikor veš, ali zagotovo veš?Si videl ali si slišal od kolege kolega?
kolega zares misli, da predvsem zaradi tega aditiva
Misli, ali je 100% prepričan? Je to bilo dokazano? So rezultati ponovljivi?
O detajlih pa ne bi.
Ja zakaj pa ne? Torej hočeš da nam TS-i zaribajo al kako? Damn.
Itak ne boste verjeli.
No, prva pametna stvar, ki si jo povedal :lol:
Je bilo že napisano kaj o tem. Uporabi search. Saj znaš in zmoreš.
Zagotovo, ker je moj frend.
Ponovljivo? Si pa smešen. Če daš mašino lahko probamo.
Glej prvi stavek.
Ti pa prav nič.
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Svet potrošništva zanimiva stvar. Verjameš ali pa tudi ne.
Če imaš dobro izkušnjo pač uporabljaš in jaz uporabljam ... in glej ga zlomka v dobrih 20 letih raznih avtomobilov (predvsem alfe in vmes tudi nekaj TS) nisem imel niti ene okvare na motorju.

Reklame pa ne bom delal in tudi ne bom tako bolestno in sarkastično prepričeval kot to počne npr samček. Napisal sem zgolj moje izkušnje.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Koga pa jaz prepričujem ? Jaz nisem zastopnik za te aditive, zato nimam osebo-finančnega nagiba k prodaji in od tega posledično % na račun.

Preprosto želim, da mi nekdo pokaže rezultate testiranj, kaj ta zadeva sploh naredi. Pa jih ni in ni. Zakaj že?
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

Alfa sport napisal/-a:Svet potrošništva zanimiva stvar. Verjameš ali pa tudi ne.
Če imaš dobro izkušnjo pač uporabljaš in jaz uporabljam ... in glej ga zlomka v dobrih 20 letih raznih avtomobilov (predvsem alfe in vmes tudi nekaj TS) nisem imel niti ene okvare na motorju.

Reklame pa ne bom delal in tudi ne bom tako bolestno in sarkastično prepričeval kot to počne npr samček. Napisal sem zgolj moje izkušnje.
se podpišem!
pri naši hiši se to uporablja že vrsto let in ni blo nikol nobenih problemov! uporabljamo pri alfah, pri oplih, renaultih, vw, audi...

kaj pa če je problem v nepravilni uporabi? ste kdaj pomislili na to?!

tko da alfa sport jst se strinjam s tabo.
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Pol pa vidva mare87 in Alfa sport le veselo vlivajta to v svoje motorje,ker to tu na forumu nobenega ne moti,se pa strinjam s alfa samcem,da dokazil o KAKERŠNIKOLI koristi motorju ob uporebi različnih kvazi dodatkov olju NI,kvečjemu nasprotno,kot sem enkrat že napisal,par postov nazaj!!!
Odgovori
  • Informacija