Diagnostika - AR 159 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

bomber111
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 32
Pridružen: Pe Apr 22, 2011 12:50 pm

ozanima me če je kdo opravljal diagnostiko na 159 jtdm z elm 327. Jaz dobim verzijo 1.4a, pa me zanimo če bo to delalo. Katera je sploh zadnja prava verzija elma?
Je pa letnik 2005 in 150 ps
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Naj bi delalo, sicer pa pri teh kitajskih kopijah nikol ne veš...
Kateri program za diagnostiko boš pa uporabljal?
bomber111
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 32
Pridružen: Pe Apr 22, 2011 12:50 pm

danes sem priklopil z fiatecuscan 3.2 pa zadeva laufa. Ugotovil sem da so tudi na moji zbijali kilometre. No v to sem tako bil prepričan že prej.. Sem pa dobil zraven kabla nekaj programov in pa tudi fiatecuscan 2.6 registrirano verzijo. Pa me zanima če je kaka bistvena razlika med 2.6 in 3.2?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

3.2 ima razne bug-fixe in tudi precej novih funkcij, vendar če nimaš registrirane verzije si zelo omejen s funkcionalnostjo... lahko počneš gledaš samo osnovne module. Ne moreš pa izvajat nobenih "resetov" ali nastavitev...
bomber111
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 32
Pridružen: Pe Apr 22, 2011 12:50 pm

sem probal z obema verzijama. tako je kot si napisal. ampak pri 2,6 registrirani verziji ne morem narediti reset sevisa. napiše mi da ne gre. je pa fajn da nisi omejen na funkcije. ampak jaz sem kupil ta kabel z namenom da bom lahko sam resetiral servisni interval, po narejenem servisu v svoji garaži. za drugo ga sploh ne potrebujem.
pa kabel sem dobil 1,4b. obstajajo na ebayu tudi že 1.5a vprašanje pa kaj je noter


pa kako vstaviš sliko tukaj not?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

To da napiše da servisni interval ni bil opravljen je en bug v 2.6. Ampak mislim da vseeno resetira, kljub temu da napiše da ni uspelo...

Poglej na board computer... sem skoraj 100% da ti bo tam pisalo da je servisni interval čez 30kkm...

Aja, pa pri 159 je treba resetirat tudi v motornem računalniku, zaradi DPFja... Ne pozabi naredit še tega, ker drugače maš lahko težave z DPFjem.
bomber111
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 32
Pridružen: Pe Apr 22, 2011 12:50 pm

kako pa nardiš reset v motornem računalniku?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Tako da se povežeš na motorni računalnik... in potem greš na zadnji zavihek, in tam maš nekje možnost da to narediš.
bomber111
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 32
Pridružen: Pe Apr 22, 2011 12:50 pm

grem poskusit pa javim.
mi je pa nekaj čudno. meni se je po cca 28.000 km pojavil znak za servis. 150 km po tem ko sem zamenjal olje. a nima alfa 159 jtdm na 30.000 km servis?

POPRAVLJENO
uredil. HVALA.
Resetiral servisni interval( sicer je javilo napako da je spodletelo, ampak je vseeno nardilo) in v motornem računalniku označil da je bilo zamenjano olje v ekrančku z dpf (tukaj pa je javilo ok).
ni pa mi jasno kako mi lahko kaže kilometra odometra v motornem računalniku 20.642 km, saj sem jaz osebno naredil z avtom 35.000 km.
na servisu je bil pri 152.xxx km in zamenjan egr pri 172.xxx km tako da ta cifra 20.642 mi ne gre skupaj z ničemer
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Imaš prevrtene kilometre... zato se številke ne ujemajo.

Ko kilometre prevrtijo, potem odometer kaže ali vedno 0km, ali pa kar eno "random" številko...
rastek
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 65
Pridružen: Pe Dec 24, 2010 10:40 pm

To glede prevrtenih kilometrov v FES sploh ni nujno res. Sam sem imel pač en servis pri uradnem serviserju kjer so me dali na tester ki je izpisal skoraj čisto točne kilometre odometra kot so bile na števcu (odstopanje je cca. 300km pri 160000km). Za to imam dokaz izpisek diagnostičnega testa in pa račun, ki sem ga plačal ko sem navedel kilometre iz prikazovalnika. FES pa javi okoli 12000 prevoženih kilometrov. Torej ali FES ne zna prebrati ali pa lahko odometer resetirajo na uradnem servisu.

lp
Uporabniški avatar
ramo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: Sr Maj 04, 2005 3:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Meni Examiner na Alfa servisu in FES kažeta povsem enako število kilometrov v ECU. Cirka 500 manj kot po števcu.
Vision.si
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 63
Pridružen: Sr Avg 08, 2007 10:15 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

pri meni enako, na Examinerju in FES preko ELM327 1.4 , kaze popolnoma enako prevozene km
bomber111
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 32
Pridružen: Pe Apr 22, 2011 12:50 pm

sem zadnji čas spremljal, kar pogosto avte v tujini in bil enkrat v Berlinu in enkrat v Munchenu, kjer sem kupil 3 leta starega mondea. V tujini so avti z malo kilometri ravno tako dragi kot pri nas in te avti se ne uvažajo. Avti z 200.000 km in več pa so poceni in na oko ne zgledajo nič kaj dosti slabše in te avte mi pol kupimo ko jih naši majstri skorigirajo na 120.000 km do 140.000. Sploh ne kupim več avta v slo, razen če nisem 100 % prepričan v njegovo poreklo in za dobro ceno.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ma jest vam povem, da če se številke ne ujemajo, potem je avto prevrten. Sam sem pretestiral že preko 50 avtomobilov. In pri tistih kjer je potrjeno prvi lastnik oziroma znana zgodovina se kilometrina vedno ujema. Pri uvoženih, ali kakorkoli drugače prodanih avtih z neznano zgodovino, pa so številke v 90% različne.

So pa tudi pri uvoženih avtih določene izjeme :D sam so hudičevo redke...

FES nima nobenih problemov, brez skrbi... ;)
Odgovori
  • Informacija