AR 156 CrossWagon: Lastnosti in mnenja

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Vozil na relaciji Vrhnika-Koper, od Vrhnike do Logatca po stari cesti, avto me je blazno presenetil z lego v ovinkih. Nagne se ful, drži pa še kar in kar in kar...
joo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 128
Pridružen: Sr Sep 01, 2004 11:08 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Prevalje

Zna mogoče kdo kaj več povedat glede nosilnosti tega avta (crosswagon)? 156 z 4 odraslimi osebami (v povprečju 75kg po osebi) in cirka 20kg dodatne pritljage takorekoč ''sede'' na tla.
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

joo napisal/-a:Zna mogoče kdo kaj več povedat glede nosilnosti tega avta (crosswagon)? 156 z 4 odraslimi osebami (v povprečju 75kg po osebi) in cirka 20kg dodatne pritljage takorekoč ''sede'' na tla.
je tole kar si napisal trditev ali vprasanje?

in ce je trditev kje si sprobal in kaj se je dogajalo?

(al si to govoru o navadni 156)
joo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 128
Pridružen: Sr Sep 01, 2004 11:08 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Prevalje

birdy napisal/-a:
joo napisal/-a:Zna mogoče kdo kaj več povedat glede nosilnosti tega avta (crosswagon)? 156 z 4 odraslimi osebami (v povprečju 75kg po osebi) in cirka 20kg dodatne pritljage takorekoč ''sede'' na tla.
je tole kar si napisal trditev ali vprasanje?

in ce je trditev kje si sprobal in kaj se je dogajalo?

(al si to govoru o navadni 156)
Trditev govori o klasični 156-ki. Zanima me pa kako je to z Crosswagon-co?
andrejk
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Če Nov 24, 2005 2:48 pm
Član Alfa Kluba: 0

CW = 156 na višjih fedrih + 2 dodatni zaščitni plati zraven. Škoda dnarja po mojem..
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

pozabu si 4x4 :wink:
+ niti ni tok drazja od 156 s primerljivo opremo
Uporabniški avatar
alfa156driver
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 9:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Evo še en slovenski test, pa mislim da je kar zanimiv

http://avtomoto.siol.net/default.asp?ar ... 6231730400

Meni je tudi všeč, samo ko so še malo predrage.
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

Ta alfa ima skoraj vse, kar Alfa ne bi smela nikoli imeti; kombi obliko, dizl motor in traktor podvozje. Prava parodija na alfe...Edina svetla točka je pogon ( tudi) na zadnja kolesa. Ampak to je samo moje mnenje, da ne bo zdaj kdo zameril. Vem, da je danes večini všeč prav takšen avto...
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

To potem lahko napises tud za bmwja k ma terence,porsa,lamborghinija,audija,mercedesa itd...

Eni gredo pac v korak s casom kokr se le da...

Najbolj neumesna je pa tista z "dizl motorjem".

Probej najprej pa bos pol povedal....ce pa ze si...pa nevem kaj te moti? To da prevec lima edin??
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

Miholl, kaj se razburjaš?? Sem napisal, da je to moje mnenje. In tudi vem, kaj je danes moderno, očitno pa , za razliko od tebe, vem tudi to, kaj bo jutri moderno. Z avtomobilizmom se tudi ukvarjam, vozil pa sem praktično vse, kar se je izdelalo zadnjih trideset let...Ravno zato imam takšno mnenje...
Ko sem jaz imel trojko tdi-ja še ti slišal nisi za dizla. Glede imidža; poglej, kaj je nastalo iz nekoč ugledne znamke jaguar. Danes je to ford mondeo dizl z jaguarjevo značko...Res je, da so jih zaradi tega prodali več, pravih kupcev nekdanjega jaguarja pa niso več prepričali...
Podobno je z alfo. Novinar ene ugledne slovenske revije je napisal, da se tudi alfe prilagajajo trgu, ampak precej bolj, kot bi si stari alfisti želeli...
Hočem povedat, da ni vsem všeč, v katero smer gre razvoj in da zaradi mode (kao potrebe trga) nastajajo včasih čudne stvaritve...Avtomobili zgublajo dušo, določene značke pa se vedno manj svetijo.
Zadnjič spremenil tito156, dne Če Mar 01, 2007 6:27 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Good point. Vse za šuške.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

tito delno se strinjam s tabo, alfa novej od 93 letnika mi tud ponujaj ne, ker mi pac to ni to, sam pac razmere so take da ce ze moram met tak avto(ne cisti sportnik) pol je tole nekje edina resitev, ker v konkurenci so potem se audi quattro subaru legacy ipd....pac ko vidis da se pametnega AWD oz RWD avta ne da kupt potem je tale "smesna" alfa malo manj smesna in celo dobi smisel
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

Vsak si kupi tisto, kar mu je všeč, oz. potrebuje. In prav je tako.
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

v glavnem se zmeram, jo je kdo vozil po terenu oz se kaksne izkusnje?
Aprilia
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: To Feb 20, 2007 4:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Cerkno

Se opravičujem če tema obstaja, zanima me kakšne imate izkušnje s tem avtomobilom? Zanima me predvsem tisto kar se razlikuje od navadne, torej 4x4 in podvozje, so kaki problemi, itd? Kolebam med tem avtomobilom in konkurenčno znamko podobnih karakteristik. če tema obstaja prosim za link.

lp
Odgovori
  • Informacija