Tempomat ročka

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
kika156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr Jan 11, 2012 4:24 pm

Ker so seveda na našem forumu odlična navodila kako dograditi tempomat sem se tudi sam odločil za to nadgradnjo.
Zanima me če kdo slučajno prodaja ročko s spodnjo plastiko za Alfo 156. Ker konektorja nimam bom vodnike vlekel iz računalnika in povezal vse kot je potrebno


Hvala!
Uporabniški avatar
medhotman
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Jan 19, 2011 6:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: CE
Kontakt:

Najbolje da pogledaš mal po spletnih trgovinah ali pa avtonet in karambolirane alfe pa tam kej nabaviš :)

Lp
turko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 536
Pridružen: Po Sep 13, 2010 5:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

kika156 napisal/-a:Ker so seveda na našem forumu odlična navodila kako dograditi tempomat sem se tudi sam odločil za to nadgradnjo.
Zanima me če kdo slučajno prodaja ročko s spodnjo plastiko za Alfo 156. Ker konektorja nimam bom vodnike vlekel iz računalnika in povezal vse kot je potrebno


Hvala!
z prve roke povedan... težko jo boš dubu pri nas. če poznaš kakšnega mehankarja ki hodi v italijo po dele mu reči naj ti pogleda, čeprav jih je tudi tam baje bolj malo (redka oprema?). paše pa baje tudi od lancie lybre ročka, tako da lahko tudi pr njih malo pogledaš. (sej govorimo o 156, ker 147/gt ima drugačno)
ALFA JE HOBI, HOČEŠ ALI NOČEŠ
Uporabniški avatar
kika156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr Jan 11, 2012 4:24 pm

Ahaa. Veliko uporabnih informacij. Saj sem gledal malo po netu pa bom danes malo spoklical Feštajna pa to :) Je velika razlika med ročko od 156 in 147??? Ker sem se zadnjič peljal v eni 147 pa se ki je rahlo manjša zdela :)


Hvala za odgovore ;D
Jadran1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: So Okt 25, 2008 8:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Brežice

Nova ročka in plastika staneta na pooblaščenem servisu cca 130€
Pa saj ni tako drago,več boš dal za klicanje naokrog in bencin :D,pa še vprašanje kakšno oguljeno staro boš dobil :cry:
Sam sem si jo privoščil in mi ni žal,vsekakor ena od najboljših investicij v Alfico =D>

jebi ga,vsak luksuz stane #-o

lp
Uporabniški avatar
medhotman
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Jan 19, 2011 6:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: CE
Kontakt:

Malo si bom sposodil temo meni ročka ne dela :( prižge se lučka ko uštekam tempomat pa ne dela sučem na + - gor dol gor dol pa se ne ušteka ? Zakaj ? A je že imel kdo podoben problem , mogoče kak kontakt , kako razdreti ročko ?

Lp
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

za rocko kontaktiraj uporabnika 75 3.0 V6 ... ona ima veckrat kaksno rocko na zalogi.. cene mu pa narocis in ti jo zrihta..

se stevilka : 031 873 151

LP
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

kika156 napisal/-a:Je velika razlika med ročko od 156 in 147???
Problem je, ker ima drugačen način pritrditve in razen če ne boš na veliko čaral, ne boš spravil ročke od 147 v 156. Mogoče bi šlo z rezanjem, brušenjem, litrom super attaka :mrgreen: . Se pa meni skoraj bolj dopade tista od 147, GT kot pa od 156 a se mi ni dalo toliko čarat da bi jo spravil noter.

Tisti iz Izlak mislim da ima vsaj eno Dedro in eno 156 s tempomatom, vsaj po slikah, če ne pa vprašaj uporabnika 75 3.0 V6 kot ti je že colibry napisal.
Slika
Uporabniški avatar
kika156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr Jan 11, 2012 4:24 pm

Hvala za vse koristne informacije. Zdej pokrov za pod volan mi je tako dejansko dodaten strošek in mislim da bom kar predelal tega kot ga imam in mi je po tem takem vseeno ali je od 147 ali od 156. Stvar je v tem da sem danes poknil neke tipke gor pa briknil stikalo na 12V in stvar deluje :D :D.. in to superbno...

L.P. kika156
Uporabniški avatar
medhotman
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Jan 19, 2011 6:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: CE
Kontakt:

kake tipke to priloži slikco :P pa kje si jih nabavil :D
turko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 536
Pridružen: Po Sep 13, 2010 5:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

medhotman napisal/-a:kake tipke to priloži slikco :P pa kje si jih nabavil :D
imaš tudi tukaj http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.ph ... 17&start=0
ALFA JE HOBI, HOČEŠ ALI NOČEŠ
Uporabniški avatar
kika156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr Jan 11, 2012 4:24 pm

medhotman napisal/-a:kake tipke to priloži slikco :P pa kje si jih nabavil :D
Bom slikal ju3 pa ti pokažem kak se to dela če maš low budget xD... Je pa tak na hitro nareto z dvema tipkama iz zelevizije ki sta NO (normally opened)... Stvar je v tem da daš samo komando na računalnik.. Zdaj odvisno kaki računalnik maš v avtu.. in samo na določeni pin pripelješ 12V preko teh dveh tipk (+ hitrost, - hitrost).. Shema in pa vse ostalo pa je v rubriki ki jo je priletil "turko".

L.P. Kika156
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Uporabniški avatar
kika156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr Jan 11, 2012 4:24 pm

Evo zdaj pa še moje slikice ki so narete danes... To je le začasno kar pomeni da je vse v "rifuzi" :D...Ko bom montiral mojo ročko bom sproti slikal in večer poročal.. Če bo vse po sreči bo ju3 večer že zmontirana :D
Slika
Slika

Sta pa to tipke kot sem že omenil iz nekega televizorja verjetno xD...

L.P. kika156
Le Giga
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 76
Pridružen: Po Apr 27, 2009 6:23 pm

OK, se opravičujem, če sem kaj spregledal pri pregledovanju foruma...
Nisem namreč našel konkretnega odgovora, kaj je treba narediti, da spraviš ročko od 147/GT na 156. Predvsem pri električnem delu me zanima...

Hvala za pojasnilo.

P.S.: Moja 156 ima konektor pod volanom
Odgovori
  • Informacija