156JTD?

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Nejko
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne Nov 21, 2004 12:45 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šentjur

Pozdravljeni ! Sem nov na tem forumu zato vsem :wave: !
Imam pa vprašanje za vse alfa strokovnjake. Z punco kupujeva še eden avtmobil, "zagrela" sva se za 156 1,9JTD (sicer nisem navdušen nad dizelni), ampak letno se dela okoli 50.000 km.
Zanima me #-o kako je z tem avtomobilom letnik okoli 2001 ali 2002, na kaj je potrbno biti pozoren pri nakupu, koiko je letnih stroškov vzdrževanja, ter seveda tudi koliko je poraba.

LP
J
Dr.S
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: Sr Feb 04, 2004 7:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Grosuplje
Kontakt:

vbistvu koliko se nardi kilometrov kmalu nebo več vprašanje ker če greš na petrol pogledat vidiš da se cene bližajo na isto raven. Fora je sam še rezerni deli in servisiranje dizelskih avtomobilov ki je malce dražji kot je to tipične tudi za druge znamke.

pazljivo razmisli! :?
Uporabniški avatar
Unicorn
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 818
Pridružen: So Sep 11, 2004 1:10 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

Pozdravljen!

Je pri hiši 1.9 JTD l.03, pa ti rečem da se je moje pojmovanje dizla s tem avtom popolnoma spremenilo.
Poraba kaže po cca 45.000 kilometrih povprečje 5.3l/100Km, potegne prav fajn, kakih posebej stroškov pa itak še ni moglo bit, (pa tut mislim da ne bi smelo bit še par kilometrov), tako da naj glede tega pove še kdo drug kaj.
Servisni interval je dost dolg... problemov ni.
Glede tega pa da je cena bencin-dizel že skoraj enaka, pa mislim da vseeno odtehta poraba, ki je pri dizlu kar sprejemljivejša.
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Nejko napisal/-a:Pozdravljeni ! Sem nov na tem forumu zato vsem :wave: !
Imam pa vprašanje za vse alfa strokovnjake. Z punco kupujeva še eden avtmobil, "zagrela" sva se za 156 1,9JTD (sicer nisem navdušen nad dizelni), ampak letno se dela okoli 50.000 km.
Zanima me #-o kako je z tem avtomobilom letnik okoli 2001 ali 2002, na kaj je potrbno biti pozoren pri nakupu, koiko je letnih stroškov vzdrževanja, ter seveda tudi koliko je poraba.

LP
J
če boš upoval uzami letnik 2002 ker je prenovljena kar se pa tiče dizlov potegne supr poraba je majhna (mestna) 6l tko da splača se
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Sicer imam 147 JTD, imel pa sme tudi 156, a ne dizla. In po število mojim prispevkov na tem forumu lahko sklepaš, da sem navdušen nad temi avtomobili.


Drugače pa je moja 147 doslej naredila 90000 Km brez enega samega problema. :D :D
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

JTD je odlična izbira. Nimaš kej falit. To je odličen motor v odličnem avtu! Sam seveda sport wagon. Je še lepši! Vsaj meni.
Slika
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-imam 147JTD,premalo km da bi razpravljal o zdržljivosti motorja,vsekakor pa dovolj da trdim da se poraba v mešanem ciklusu normalne vožnje giblje okoli 6-6,5l,porabo npr. 5,3l dosežeš na odprti regionalni cesti z zelo mehko nogo
Uporabniški avatar
Unicorn
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 818
Pridružen: So Sep 11, 2004 1:10 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

alfafil napisal/-a:-imam 147JTD,premalo km da bi razpravljal o zdržljivosti motorja,vsekakor pa dovolj da trdim da se poraba v mešanem ciklusu normalne vožnje giblje okoli 6-6,5l,porabo npr. 5,3l dosežeš na odprti regionalni cesti z zelo mehko nogo
Uh... noben pri hiši nima mehke noge - je pa res, da je vožena na dolge proge, tako da ji to nekaj odtehta - 3/4 kilometrov je avtocestnih, kjer ga zaženeš pol pa pustiš "da se pelje". Ti garantiram da se da brez kakega posebnega problema prit pod 6l.
No - vsak ima svoj stil vožnje, vsem pa je skupno da ta mašinca pije ZELOOO malo v primerjavi z bencinarjem, pa navora ima še za en prtljažnik.
Drgač pa - je karavan - in te so men tut itak najlepše. :)
Odgovori
  • Informacija