Alfa 156 SW 1.9 JTD 81kw

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
NeP
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 70
Pridružen: Ne Sep 23, 2012 3:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Prejšni teden sem tudi jaz postal latnik alfe. Končno :D gre pa za alfo 1.9 JTD 81 kw letnik 2001. srebrna z leseno notranostjo. mislim da večjih problemov z njo ne bi smel met kr sm jih res velik pregledo pred nakupom. :) vožnja z njo je res odlična, sploh zato kr sm na alfo prešalto iz hundai lantre (ki btw sploh slab avto):P

aja kilometrov pa 200000, ja seveda.. 8)

LP nejc

še mal slikic
Slika
mal je ruknjena ampak to bomo že porihtal..
Slika

Slika

Slika
Teddd
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: So Jun 30, 2012 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB-Miklavž

naj ti dobro služi !!! :D
Redko kdaj bi naj obupali zaradi nemogočih stvari , Zaradi težkih pa nikoli !!!
Uporabniški avatar
Biaggio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 250
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 12:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Tolmin

Prtljažna vrata se mi zdi, da nekam čudno stojijo? Pa brez oznak so? Ponavadi se to kleparju ne da nazaj gor limat...:)

drugač pa...naj ti služi! :wink:
Having an Alfa is like having a two-year old; anoying most of the time but you would never give her away...never!
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

eh, vežda je bla že parkrat zbita...kera 10 let stara alfa pa ni bla? :lol: razen res mogoče par primerkov...
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
NeP
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 70
Pridružen: Ne Sep 23, 2012 3:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

mal je zadi desno naslojena pa je vrjetno zato mal bol napeta havba.. kaj češ važn da mehanika pa podvozje štimata.. razn stabilizatorjev no.. :D
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Čestitke in srečno!!
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
NeP
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 70
Pridružen: Ne Sep 23, 2012 3:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

evo moja alfica je dobila mal šminke..gume bo treba sicer zamenjat ampak za ta mesec in pol bojo že... kak felge spremenijo avto 8)

Slika

pa še to. kake mate kej izkupnje z gumami nankang? js sm jih dobiu zraven felg in se mi zdijo obupne.. predvsem mooooočno preglase..
Uporabniški avatar
Biaggio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 250
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 12:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Tolmin

Pejdi v krožno pa mal pretiravaj, boš hmal si ustvaril svoje mnenje! :lol: volan postane brez smisla... :wink:
Having an Alfa is like having a two-year old; anoying most of the time but you would never give her away...never!
Uporabniški avatar
xfxpwnz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 425
Pridružen: Po Jul 21, 2008 11:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

jaz jih imam zdej gor, pa niso tko full slabe, pa so 2 leti na avtu,... rade se oglasijo v kakem ostrem ovinku pod gasom, ampak mi za zdej se ok drzijo, res pa da nisem nek dirkac. ko sem jih kupil sem jih dobu v akciji po cca 65€ komad dimenzija 215/45/17, tko da za to ceno so prav ok.
Uporabniški avatar
alesdrolec
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: Po Okt 20, 2008 6:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnik

kje si izvohu feltne!!!!!????
Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary... That's what gets you.
NeP
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 70
Pridružen: Ne Sep 23, 2012 3:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

volan je res brez smisla :D ružijo pa ko sto mater.. kar po eni strani ni slabo kr zej ne čujem več stabilizatorjev :lol: mogoče bi ble boljše v ovinkih če bi mele več profila.. nočem bv pluvat :)

drgač pa sm jih najdo na avtonetu.. maš e ene na bolhi za 250 eur.. če so z gumam bi se mi bol splačal tiste uzet kr že majo 215 45 17.. sam nism prau cajt vido..=)
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

čestitam za alfico, naj ti dobro služi in čim več užitkov z njo :D
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
NeP
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 70
Pridružen: Ne Sep 23, 2012 3:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Malo update-a. Čez zimo se rado pojavi nekaj problemov.. :? ..crknil je ABS senzor v levem sprednjem kolesu, pokvarli smo brisalce (motorček), nekaj je začelo pokati v desnjem kolesu.. Neodvisno od zime pa je slovo vzela sklopka :)
Alfa je že dobila nov komplet sklopke. Znamka Valeo (zapakirana v LUK škatli - nwm kje je fora). Strošek je bil 330 eur z delom - sklopka 210 eur, delo 120 pri popoldancu. In pedal je zopet mehek=)
Na listi popravil pa je še vse zgoraj napisano, pa nabavit nove (rabljene :) ) gume, če jih ma kdo za prodat kumpim!!, in pa nekaj kleparije..

LP
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Biaggio napisal/-a:Prtljažna vrata se mi zdi, da nekam čudno stojijo? Pa brez oznak so? Ponavadi se to kleparju ne da nazaj gor limat...:)

drugač pa...naj ti služi! :wink:
pa boš zdaj rekel da je bla ruknjena pa štrihana.marsikateri si je že odstranil oznake zadaj dol in tudi jaz bi to nardil,tud na vsakm avtu dio zdaj sem.
Ni pa mus pa da ni bla ruknjena,sploh pa če pošteno plačaš da ti poštrihajo avto,mislim da mu je tistih 5min. najmanj da zalima oznake nazaj gor.

p.s.NeP naj ti dobro služi pa po slikah je videt fajn ohranjena.

l.p.
NeP
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 70
Pridružen: Ne Sep 23, 2012 3:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Alfa res ni avto ampak je živa stvar=) za kater avto je že bil slogan 'več kot avto'? - to za alfo 100% drži :lol: v glavnem, napisal sem, da so čez zimo crknili brisalci, pred kakšim mesecem sem zamenjal metlice in brisalci so isti dan začeli delati 8)

to še ni vse..=) ko sem avtu kupil nove (rabljene) gume je, seveda takoj po menjavi, začel delat še ABS senzor. =)

Nauk zgodbe.. če ti kaj crkne počakaj pol leta in če ti v tem času ne začne delat zamenjaj..=)

Pa še to. ko imam pprižgano klimo po avtocesti mi avto pogosto laufa na 110 stopinjah.. bogi hladilnik?
hvala za odg..
Odgovori
  • Informacija