Alfa 156 2,4JTDm

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Lucky_Boy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Sep 21, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

da se predstavim jas svojo alfo. 8)

lastnik sem dober mesec dni, gre pa za letnik 05, 129kw, prevozenih 13ok od opreme pa to kar imajo taveliki. 6x airbag, tempomat, vse el. stekla itd...

zaenkrat zelo zadovoljen, alfa je brez pikice rje dobesedno! tud na podvozju se je ne najde. izpusni sistem kot nov, motor suh kot poper. je pa crknilo stikalo za vzratne luci, ki se nahaja na menjalniku, ter pri menjavi naftnega feltra smo zj.. senzor temp nafte. zunaj na laku se najde par stvari, kere bomo hitro sanirali. avto pac ni vec nov. zadn branik je potrebn barvanja, desni blatnik (ker je prejsnemu lastniku padlo nekaj nanj). ter znaki so potrebni menjave. mogoce se bo na kuferamu delal cleen look. plani so ga se malo prizemljit, toliko da nebo med gumo in blatnikom toliko zracnosti in da voznja ostane podobno udobna. ter od sport paketa prage imam dat zeljo gor. to bi bilo to.

vecinoma se vozim relacijo, in sem porabo spravil ze na 5,97L racunano na roko. bord kaze 4,8. :doubt:

ker sem na avtu dobil 16 platisca z zanic zimskimi gumami (pobrani robovi) sem zamenjal sprednje sp+zg roke, stabilizatorje in koncnike. ter nabavil nova 18" TI platisca ter 225/40 goodyear efficientgrip performance, ki naj bi zdrzale malo vec km.

Slika

Slika

Slika

Kaksna slika vec, ko bo cas da se poslika bolse

LP Lucky
Fiat bravo 2.0 20V Turbo
Alfa 156 2,4 JTDm
NeP
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 70
Pridružen: Ne Sep 23, 2012 3:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

very nice, sploh s temi felgami in srebrnimi nosilci.. =D>
Uporabniški avatar
smukc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1376
Pridružen: Ne Avg 19, 2012 5:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

za moj okus spustit 3cm, nosilce stran potem pa bo avto toop :wink:
- Ex 2005 156 GIUGIARO 2.4JTDm
- Ex 2008 159 SW Ti
- 1989 75 V6 3.0
- Ex 1971 GT Veloce 1750
- Ex 1978 giulietta 1300
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

mm moram reči da ji zelo sedejo feltne
=D>
kar tk naprej :D
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Zelo lepa =D> =D> =D>
Še malo slikc pa le ;)

Tvoja prva alfa, ker vidim da si se prijavil na forum že leta?



Srečno!!!
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Lucky_Boy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Sep 21, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

MaStr napisal/-a:Zelo lepa =D> =D> =D>
Še malo slikc pa le ;)

Tvoja prva alfa, ker vidim da si se prijavil na forum že leta?



Srečno!!!
to pa res ja. :mrgreen:

drugace pa sem na vecini italijanskih forumih. na kakem BMW me ziher nebote nasli. ](*,) prva alfa ja, sem pa zacel z starim bravotom 1.4, ki sem ga zrazbil, nato nabavil 1.6 16v ga po letu prodal. potem so se pa zacela leta sraufarije.. nabavil od kolega zrazbitega hgt-ja in ga naredil sam skupaj (na novo znotraj, barvan, malo predelav vizualnih itd...) nekega dne mi je prislo na uho da gre v bravota naret swap z turbo motorjem =D> seveda smo poknili noter petaka z turbino in sedaj, zarad sluzbe in tamalega, rabil bol prostoren in majn pozresen avto ter kupil tegale "petaka".
Fiat bravo 2.0 20V Turbo
Alfa 156 2,4 JTDm
Lucky_Boy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Sep 21, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Da se malo javimo... na avtu je lip od cupre r, v notranjosti se je pobarvalo konzolo na crno glanz, avtoradio jvc JVC KD-AVX77, zamenjali so se sprednji zvocniki, nek mali bassek v kuferam (tolko da se ostane prostora za vozek) :D drugace pa se vedno kaj najde, zgleda da bo treba zamenjat rele grelnih sveck, zimske gume treba kupit... notranji krizi na aksah pokajo od polni pospesitvi, sklopka gre k koncu. bo vse pocasi. aja, pa originalni prekratki pragi so se zmontirali :mrgreen:

Slika

Slika

Slika

pa prestavna bunka je ze kr obrabljena preden gdo rece. bi dal rade volje preoblect, pa sem se menil z uporabnikom ki na avto netu prikazuje svoje stvaritve (se ne spomnim nika, je pa iz okolice celja), pa je v guzvi in malo neresen. imate koga da za "normalno" ceno uredi take stvari? bi dal se spomladi volan zrihtat. ce pa ima gdo kaj lepo ohranjenega za "normalno" ceno pa sem tud zainterisiran. 8)

LP Lucky
Fiat bravo 2.0 20V Turbo
Alfa 156 2,4 JTDm
kolesar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 230
Pridružen: Pe Okt 18, 2013 4:06 pm
Član Alfa Kluba: 1

Ma najdeš na odpadu kaksno lepo in je...drgac pa lep avto s tapravim motorjem :D
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Lucky, glavno, da zdaj očitno deluje kot mora.
Zgleda, da ti je vseeno malo veselja prinesla ;)
Z nekom sem se menil za tvojega Bravota. Kaj prodaš ta monstrum??
Malo forumašem razloži ta tvoj projekt ;)
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Res lepa alfica. Upam da te srečam kje v MB da si jo ogledam tut v živo. Pa kak cm še dol pa bo top.
Lucky_Boy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Sep 21, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

kolesar napisal/-a:Ma najdeš na odpadu kaksno lepo in je...drgac pa lep avto s tapravim motorjem :D
taprav motor je bencinski petak, brez turbine ma lepsi zvok kot kak vr6, z turbino pa brutalno gre.

Q_4 napisal/-a:Lucky, glavno, da zdaj očitno deluje kot mora.
Zgleda, da ti je vseeno malo veselja prinesla ;)
Z nekom sem se menil za tvojega Bravota. Kaj prodaš ta monstrum??
Malo forumašem razloži ta tvoj projekt ;)
ma zaenkrat gre ja, upamo da bo nekaj casa slo... cakam da pride tribes na stajerski konec da pove ce vse ql. :D sej moj projekt pozna kr nekaj ljudi, ne samo preko forumov, mi jih je tud dost pomagalo. drugace pa ne, se mi nekak ne splaca, prevec truda, dnarja in zivcev, ki jih doben nebi placal tako kot bi si sam zelel. imam ga pa namen dat cez zimo v garazo in pregledat svari, mogoce se kaka predelava itd...

bom si pa vzel cas in predstavil tud tukaj, ampak treba poiskat dokumentacijo. #-o

LP Lucky
Fiat bravo 2.0 20V Turbo
Alfa 156 2,4 JTDm
Lucky_Boy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Sep 21, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

da se javimo po dolgem casu. alfa se zacela sama popravljat. tester kazal da je zanic rele grelnih sveck oz predgretja. kupil novega, zamenjal in se dalje utripalo. po kakem mesecu nehala utripat spiralca. =D>

drugace pa sem iskal kr nekaj casa original xenon luci za alfo, na koncu sem "spedenal" svoje luci, ker imajo zasoljene cene za originalne xenonke. tud pranje sem uredil zaenkrat, dokler ne najdem original pranja. kolega mi je zrihtal tud da ko vklopim kratke luci, se snop luci spusti na najnizjo tocko in potem nazaj, ce bi ze gdo kaj kompliciral...

iscem torej original pranje zarometov. ve mogoce gdo ce je razlika v braniku za xenon luci ali je samo izrez narejen? ter ali bi mogoce pasalo od 166ke?

razkopano...
Slika

ena leca zmontirana, potrebno se na novo zatesnit in spulirat.
Slika

koncn izdelek.
Slika
Fiat bravo 2.0 20V Turbo
Alfa 156 2,4 JTDm
Lucky_Boy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Sep 21, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

da se malo javimo od mrtvih. alfica deluje brez vecjih problemov. pac sevisi na 15k, zamenjala se kaka roka, barvan je bil desni blatnik, kuferam je bil cleenan. da ni pot tolk dolgcasna poskrbi nekaj muzike v prtlazniku. vzel sem si cas in jo spuliral, ampak na zalost nimam slik....

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

LP Srečko
Fiat bravo 2.0 20V Turbo
Alfa 156 2,4 JTDm
Uporabniški avatar
medhotman
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Jan 19, 2011 6:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: CE
Kontakt:

Poštena zverinca :P a zadnje luči imaš zatemnjene na črno ??

Lp
Lucky_Boy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Sep 21, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

medhotman napisal/-a:Poštena zverinca :P a zadnje luči imaš zatemnjene na črno ??

Lp
hvala. luci so temnjene ja, na zalost mi ni uspelo zritat tako lepo kot na bravotu. dobil nek cudn sprej... ko sem probal nanest lak na to barvo so se dogajale cudne stvari.

drugace pa iscem tud plastike v prtlazniku ce ima ker kaj, zgleda da prejsni lastniki niso glih pazli in so spotrli pol prtlaznika.
Fiat bravo 2.0 20V Turbo
Alfa 156 2,4 JTDm
Odgovori
  • Informacija