AlfaRomeo 156 SportWagon 2.4 JTD

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
don1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 240
Pridružen: To Jan 27, 2004 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gora

Karkršnakoli pomoč ali mnenje glede tega avtomobila bi mi zelo prav prišla

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=192882

A kdo kaj ve o tem avtu?
Gledat sem jo šel in je precej nizka. Zanima me če so bile katere že serijsko spuščene. Notri ima rdeče števce tako da je očitno neka še bolj športna oprema. Je pa iz Italije, in nima servisne knjige. Kako je kaj z vzdrževanjem 5-valjnega dizla. A se lahko oglasi kakšen lastnik avtomobila ki ima tak motor? Za kakršnokoli mnenje bom hvaležen!
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

DOzdej je znano da so zelo dobri motorji. Edino kar crkne če sploh je BOSCH pumpa. Drugače pa zelo prožen motor. Dobr se pele!
alfa 156
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 78
Pridružen: Ne Jul 04, 2004 8:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana ok.

Števci so bili pri tem letniku te barve, večinoma pri vseh.
Kar se tiče višine je relativno. Sport paket je imel 3 cm nižje podvozje ( eibach vzmeti ) originalno.
Motor pa je odličen.
f4676
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 182
Pridružen: Pe Mar 05, 2004 10:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper (med tednom) Celje (konec tedna)

Po mojem mnenju je bolje biti zelo previden. Avto star 4 leta-verjetno še od prvega lastnika pa brez servisne knjige. Poleg tega motor 2.4 dizel in uvoz. Ne vem, ker avta nisem videl ampak meni tole diši po veliko več prevoženih kilometrih. Ko je pa temu tako se pa rada servisna izgubi.
En pogojno uporaben nasvet. Zelo dobro poglej vijake s katerimi je privijačen števec. Če so le ti vsaj malo odrgnjeni prste od avta stran. Če niso nič ga pa izvijač v roke pa ven z njim in poglej če je bil mogoče barvan s sprejem. Vijak je na kar zajebanem mestu in ga včasih poškodujejo potem ga pa kar s sprejem pobarvajo.
Slika
alfa 156
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 78
Pridružen: Ne Jul 04, 2004 8:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana ok.

Po mojem mnenju je bolje biti zelo previden. Avto star 4 leta-verjetno še od prvega lastnika pa brez servisne knjige. Poleg tega motor 2.4 dizel in uvoz. Ne vem, ker avta nisem videl ampak meni tole diši po veliko več prevoženih kilometrih. Ko je pa temu tako se pa rada servisna izgubi.
En pogojno uporaben nasvet. Zelo dobro poglej vijake s katerimi je privijačen števec. Če so le ti vsaj malo odrgnjeni prste od avta stran. Če niso nič ga pa izvijač v roke pa ven z njim in poglej če je bil mogoče barvan s sprejem. Vijak je na kar zajebanem mestu in ga včasih poškodujejo potem ga pa kar s sprejem pobarvajo.
_________________
Ne vem, kaj bi rekel...
Lahko pri števcu pregori osvetlitev, pa ga je potrebno vzeti ven, tako da nikoli ne veš kako in kaj.
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Meni se zdi mal čudno, avto je previsok za Sport paket, ki je edini vključeval rdeče števce, ne pa vsi tega letnika. Normalno imajo bele števce. Ta ima rdeče+vso notranjo opremo Sport paket! Pa pragove in feltne, ki jih ta tudi ima. Mogoče je kaj menjal amortizerje in fedre??? Sumljivo, za pogledat. Razen če so meli karavani višje podvozje, kar pa dvomim.
Slika
don1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 240
Pridružen: To Jan 27, 2004 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gora

Na sliki res zgeda bolj visoka ampak v resnici je precej nizka, je nižja kot ostale navadne recimo 1.9 jtd, 1.6ts. Gor ima 15 col kolesa. Kje so vijaki od števca? A se jih da takoj vidt al moram kej razdret. Ma pa novo turbino je še listk gor. Je možn da turbina odpove pri relativno malo kilometrih. Možakar pravi da da garancijo na avto 3 mesece in da so kilometri sigurno tapravi če to kej pomeni? Za vozt pa vem da je avto pravi cukr sam ne bi ga rad usral in eno vrečo brez dna kupu.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

no če ma garancijo 3 mesce je vsaj neki...
turbine glih ne crkujejo pr alfah tok k recmo pr vwjih...tko da je možno da je mela full kilometrine za sabo, al pa so jo gonil do amena pa nč ohlajal,al je pa pač bla napaka v materialu pa so jo mogl preprosto zamenjat.
mal se pozanimi kako je kej z garancijo-če obsega vse al sam mašino+menjalnik, ker pol loh recmo prosš koga da ti da kake sfukane končnike čez kak mesec pa kake slabe roke, pa si zadevščno mal obnoviš.... :mrgreen: jebiga nč ni zaston
uglavnm pozanimi se glede garancije-kaj obsega in če je to uradno
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

pa še ena malenkost ki ti bo vzela minutko; glede na to da je servisna potrjena poglej a so vsi vpisi narjeni z enako barvo kulija in ali je ista pisava, pa mal logično primerjaj datume servisov...tok mimo grede
don1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 240
Pridružen: To Jan 27, 2004 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gora

Na motor menjalnik in elektroniko da pisno garancijo. Sej če so roke zanič tako ali tako ne bom naredil tehničnega, avto pa naj bi bil tehnično izpraven. Najbol me skrbijo glih kilometri.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

no nekaj je že na tem da ti da garancijo-mogoče lahko zbarantaš v smislu kupim če mi date 5 mescev-to je že kar lepa doba in se lahko že kaj pokaže ta čas, pa tudi po treh mesecih se nekako vidi kako pa kaj...
če je avto z uvoza je skor ziher da so kilometri nerealni, če je pa domač, je pa možno da ima teh 125k km...loterija pač
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

don1 napisal/-a:Na motor menjalnik in elektroniko da pisno garancijo. Sej če so roke zanič tako ali tako ne bom naredil tehničnega, avto pa naj bi bil tehnično izpraven. Najbol me skrbijo glih kilometri.
Kilometri so lahko zelo relativni, vprašanje je, kako so prevoženi. Lahko ima avto samo 100.000km, pa je bolj zjeban od enga, ki jih ima 200.000km. Jaz tu ne bi preveč kompliciral, saj ne kupuješ novega. Pač vzemi v zakup, da jih za tako ceno ima gotovo čez 200.000km, to bi skoraj stavil.
Slika
f4676
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 182
Pridružen: Pe Mar 05, 2004 10:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper (med tednom) Celje (konec tedna)

Števec je privijačen na zgornji strani. Enostavno povedano- ko pogledaš v tisti krog kjer je števec boš videl vijak zgoraj.
Slika
don1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 240
Pridružen: To Jan 27, 2004 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gora

Jo bom šel še enkrat pogledat pa da vidim kaj je s števcem. Saj ne bi rad kompliciral samo to bo prvi avto (drugi je pa Alfa75) in ne bi rad neprestano popravljal ali pa se vrtel okrog mehanikov.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

sam zakaj že bi bil števc dol odšraufan... sej to je vse prek računala....
Odgovori
  • Informacija