Dober mehanik / Servis na Primorskem

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Torej je top izbira delo na crno. =D> =D> =D>
Jaz bi jim nabil take kazni da se jim zrola.ocitno bo treba poleg vulkanizerjev kontrolirat se njih.
Bi blo treba prej mislt in vpisat kaksen faks pa jim ne bi blo treba delat popoldan, ce so tolk sposobni in konkurencni pol pa full time doo oz sp pa je.
Jest bi tud tkole mal, sam mam klavzulo (niti firme ne smem imeti) in lahko letim, pa ne zdi se mi higienicno da bi jemal iz ust nekomu k placuje vse v tej drzavi (tko kot jes), ki bi morala narediti red od zgoraj dol. Tko uredijo v resnih firmah in to tudi placujejo.
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

kok pa imaš takih firm k pošteno plača delo? večina jih izkorišča situacijo v državi.za eno plačo deli za 2 ali več.sploh če si zapufan te pofukajo do amena.
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

pa ne zdi se mi higienicno da bi jemal iz ust nekomu k placuje vse v tej drzavi (tko kot jes), ki bi morala narediti red od zgoraj dol
mislim, da je v tem problem. Dokler bo pač vse po balkansko se bo delo na črno jemalo kot nekaj normalnega. Ne moreš nekomu s 400€ plače reči naj vozi avto na uradni servis, obenem pa nekomu z 10k€ plače, dati zraven milijonsko nagrado za uspešno vodenje banke, ki ima trenutno miljardo minusa. Enostavno ne gre. Ko se bo porihtalo zadeve pri vrhu, se bodo pa same porihtale zadeve tudi spodaj.

meni je trenutno popolnoma vseeno za večino storitev ali dobim račun ali ne, so pač izjeme kjer se mi kaj zamerijo, pa ga zahtevam. Pa ne gre se mi, da bi prišparal kak evro. Enostavno...če že kdo pospravi v žep naj vsaj pospravi tist ko je kaj naredil.
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Ne razumes kje je point.
Tisti ki dela na crno je cenejsi kot ti, kar pomeni da bos ti prej ali slej primoran delati enako.....
zvitafeltna
Alfist
Alfist
Prispevkov: 402
Pridružen: Sr Dec 14, 2011 8:04 pm

Alfa sport napisal/-a:Torej je top izbira delo na crno. =D> =D> =D>
Jaz bi jim nabil take kazni da se jim zrola.ocitno bo treba poleg vulkanizerjev kontrolirat se njih.
Bi blo treba prej mislt in vpisat kaksen faks pa jim ne bi blo treba delat popoldan, ce so tolk sposobni in konkurencni pol pa full time doo oz sp pa je.
Jest bi tud tkole mal, sam mam klavzulo (niti firme ne smem imeti) in lahko letim, pa ne zdi se mi higienicno da bi jemal iz ust nekomu k placuje vse v tej drzavi (tko kot jes), ki bi morala narediti red od zgoraj dol. Tko uredijo v resnih firmah in to tudi placujejo.
Kaj ti misliš, da boš končanim faksom pa boga za jajca zagrabil? Daj ne seri.
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Saj sem ga :lol:
Uporabniški avatar
aaxxx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 961
Pridružen: Sr Mar 02, 2005 7:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Macau, SAR China

Ker že toliko bluzite glede študija, jaz mislim da bi bil najbolj pošten sistem, da se redni študij plačuje, izredni pa je zastonj.
Tako bi delal in se šolal pa še davke bi plačeval, recimo, kdor pa to ne želi si pa plačuje šolanje.

LP
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Alfa sport napisal/-a:Torej je top izbira delo na crno. =D> =D> =D>
Jaz bi jim nabil take kazni da se jim zrola.ocitno bo treba poleg vulkanizerjev kontrolirat se njih.
Bi blo treba prej mislt in vpisat kaksen faks pa jim ne bi blo treba delat popoldan, ce so tolk sposobni in konkurencni pol pa full time doo oz sp pa je.
Jest bi tud tkole mal, sam mam klavzulo (niti firme ne smem imeti) in lahko letim, pa ne zdi se mi higienicno da bi jemal iz ust nekomu k placuje vse v tej drzavi (tko kot jes), ki bi morala narediti red od zgoraj dol. Tko uredijo v resnih firmah in to tudi placujejo.
Brca v temo.
1.Dejstvo je da smo Slovenci zaplankani in zakompleksani z raznimi nazivi.
toda pogosto se skrivamo za nazivi zaradi svojega neznanja in nesposobnosti.
pustimo izjeme.
tržna ekonomija ne pozna oz. ne nagrajuje diplome ampak izključno znanje.
Ko bomo slovenci to jemali v šoli bo verjetno na cesti več izobraženega kadra kot obratno. Na žalost sem vsak dan v okolju top s**** pa je vse skupi ena velika žalost.

2. Wolfy 100% imaš prav. Ne moraš pričakovati od človeka ki dela 200 ur na mesec za 500 € da bo za eno uro servisa plačal 50 €. Tist ki tako razmišlja je preprosto prestreljen v glavi.

3. Zakaj obstaja felo na črno. Zato da se v prvi vrsti preživi.

4. Ko bodo polovili, zaprli barabe in jim pobrali celotno premoženje vključno z gatami in pravosodni sistem postavili na zdravetemelje potem se bo nekaj spremenilo. Toda še vedno bo delo na črno obstajalo dokler se ne bo uredilo plačilno sorazmerje. Preprosto ne mora bti ena ura servisa 20X dražja od ure delavca. in zakaj je v Severni evropi manj dela na črno. Ravno zato. Če kdio misli, da imajo tam strožji nadzor ali kazni. Je naivni bralec Slovenskih novic. Poznam kakšnega skandinavca in se mi približno sanja kako je tam.
Plača delavca cca. 2500- 3000€ mesečno da ne bo pomote, ua v storitveni dejavnosti pa je 60-80€ z abolj zahtevne storitve pa malo več.
potem si pa izračunajte razmerje. torej dela na črno ni, ker se preprosto ne izplača. Premalo profitiraš oz. enako 0. za 200€na mesec pri plača, ki jo imajo se pa ne izplača jebat in državo okrog prenašat. Pri nas se pa splača, ker na ta način marsikdo zasluži da lahko sploh kaj ustvari oz. gre v Mercator po fasngo za 300 € in ne samo za 30 €.

V osnovi sem absolutno proti delu na črno, tod azardi rszlogov zgoraj bo to obstajalo. in represija ne bo nič naredila. Z represijo bomo osegli amo to, da preprosto ne bomo uporabljali določenih storitev, ker si jih ne bomo mogli privoščit.
pa kar boš znal narediti sam ali pa tudi ne boš naredil sam.
Toej meni se splača prepleskat bajto, ker prišparam veliko denarja in nimam alternativnega zaslužka.
Skandinavcu se pa jebe in plača pleskanje ker on lahko dela kaj drugega in zasluži.
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

cmrlj napisal/-a:Pozdravljeni, alfisti!

Omislil sem si prvo alfo, in sicer 159 1.9 jtdm. Zdaj pa me zanima, kateri servisi so kvalitetni, cenovno ugodni (ali vsaj cenovno sprejemljivi) in korektni. Ni nujno, da je pooblaščen.

Zanima me servis za zahtevnejše posege, ki jih splošen fuš mehanik, ki šraufa vse znamke, ne more opraviti.

Najbolj me mika, da bi peljal kam v Italijo, recimo v Trst ali okolico ali pa še kam naprej proti Palmanovi v bližini avtoceste. Goriški konec, Udine, itd. mi manj ustreza, ni pa izključen.

Primorska okoli avtoceste proti Kopru mi je kar se lokacije tiče tudi v redu, a ne vem, če bom tam dobil kaj boljši servis kot drugje po Sloveniji. Pri brskanju po forumu sem našel nekaj starih postov, kjer hvalite Zego iz Komna. Je še vedno v redu? Lokacija mi je nekam odročna, ampak če ne bo druge, bi šlo tudi to.

Hvala!
Se mi zdi, da je cmrlj dobil veliko več kot je pa želel :)
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Si proti delu na crno a ga podpiras. Razmisli kako.
Izobrazba je predpogoj znanju.
No zdej pa dost, gremt.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Alfa sport napisal/-a:Si proti delu na crno a ga podpiras. Razmisli kako.
Izobrazba je predpogoj znanju.
No zdej pa dost, gremt.
Izobrazba "naj bi bila" predpogoj znanju. PA NI!!!!
Slovenija ima verjetno največ doktorantov na prebivalca na svetu.
Gospodarstvo, sodstvo, zdravstvo, kvaliteta šolstva pa je popolnoma na psu.
Jaz tukaj pozitivne korelacije ne vidim.
Poleg tega šteje samo uporabna izobrazba ne fiktivna!

Privatnik nikoli ne zaposli glede na izobrazbo ampak vedno glede na znanje, ki ga potrebuje. Je pa res, da naj bi izobrazba to znanje dokazovala. Pa ga res. No pa se zopet vračamo in obračamo v krogu.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

aaxxx napisal/-a:Ker že toliko bluzite glede študija, jaz mislim da bi bil najbolj pošten sistem, da se redni študij plačuje, izredni pa je zastonj.
Tako bi delal in se šolal pa še davke bi plačeval, recimo, kdor pa to ne želi si pa plačuje šolanje.

LP
V tej državi nočem živet. In dokler naše zastonj šolstvo poseka ameriški plačljivi elitistični sistem, tako dolgo ga bom zagovarjal. Je pa res, da smo v zadnjih nekaj letih nazadovali.
alfa111
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: To Apr 13, 2010 11:23 pm
Vozilo: ex 156 2.0 selespeed
156 SW 1.9jtd
156 1.9 jtd

Alfa sport napisal/-a:Si proti delu na crno a ga podpiras. Razmisli kako.
Izobrazba je predpogoj znanju.
No zdej pa dost, gremt.
Ne glede na faks, jaz moram mesec preživet. Glede na to, da si ti pač prijel "Boga" za jajca, mi zrihti te pof.. izkušnje 10h let, ki jih vsi zahtevajo (brez, da ti kdo ponudi priložnost), pa bom tudi jaz prijel "Boga" za jajca. Do takrat mi pa ostane karkoli(nažalost) za delat, samo da preživim!
zvitafeltna
Alfist
Alfist
Prispevkov: 402
Pridružen: Sr Dec 14, 2011 8:04 pm

@Alfa sport samo provocira, ker je pač po vezah fajn šiht dobil, z diplomo se pa hvali, pa čeprav je z njo dobil samo izkušnje s področja plonkanja. :mrgreen:
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

=D>
Zgresil popolnoma.
Odgovori
  • Informacija