Poraba olja pri 155?

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
tom
Alfist
Alfist
Prispevkov: 256
Pridružen: So Nov 27, 2004 4:37 am

Jutri grem po 155 1.8TS l93 8) . Tip toči RSa pa pravi, da mu požere 3l na 10000km- je to normalno? :?: Men se zdi mal preveč. Drugač pa mašinca laufa zelo lepo. Avto pa je bil delan za nek trg in ne potrebuje katalizatorja- je to možno?, če nebi blo, pol tud čez tehnični nebi prišel, ne? Če ma kdo kak info naj kar napiše.
tom
Alfist
Alfist
Prispevkov: 256
Pridružen: So Nov 27, 2004 4:37 am

Pozabil sem napisat, da ma avto prevoženih 180k. :roll:
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

To je odločno preveč!! Tudi olje ni ravno primerno za ta avto. Zna bit, da je mašina v pi...........
Uporabniški avatar
Italjan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1043
Pridružen: Če Avg 05, 2004 12:13 pm

Najdražje olje, še ne pomeni, da je najboljše za vsak motor. Nalij olje po specifikaciji (polsintetika se mi zdi) in bo rezultat najboljši
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

jep recimo meni selenia racing spije precej več kot selenia gold samo 3l na 10k km je pa preveč
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

Zjeban motor če mene prašaš
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

Ne sej to je dobr če ga tolk pije... maš stalno sveže olje notr, menjava olja potem takem sploh ni potrebna 8-[

joke... ne me resno jemat... predlagam da avto če ga nisi že plačal še enkrat ornk pregledaš... tuki na forumu, je dost strokovnjakov, k bi ti znal povedat kakšen je avto - ceneje je enemu plačat eno pivo, kot menjavat mašino...

ker potem to pomen da morš na en tank bencina dolit še en deci pa pol olja - tolk še dvotaktniki ne rabjo (opozorilo: twinspark ni enako dvotaktnik 8) )

drugače pa veliko sreče z njo...
Uporabniški avatar
Italjan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1043
Pridružen: Če Avg 05, 2004 12:13 pm

En deci na en tank. Kolk mal :doubt: :|
Sem svoje čase imel avto ki ni bil alfa, vendar iz istega koncerna:
Na en rezervoar goriva (70l) sem dolil 1l selenia gold. En rezervoar pa je ponavadi zadoščal za 450 km. Avto pa je imel 350k km brez da bi odpiral motor. - ga je na koncu odprlo samo od sebe :mrgreen:

Za tisti deci se nič sekirat. :wink:
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

zdej za 155 ne vem tocn recem pa da 75 1l/10000km pr RES LEPI voznji pa do 5l/10000 pr malo manj lepi voznji so pac normalne cifre
te cifre so ce mam agip sint 2000
(motor pa ko iz skatlce 117k KM 1,6carburatore "88)

selenia racing sem pa raj brez besed preredko u glavnem

drugace se pa strinjam da je an forumu dosti foka k se kr velik spozna na alfe pa das enmu za pir in to je to

veliko srece pr nakupu in voznji
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

No jst sem pa v mojga yugota (prejšnji avto) na en tank nafilal še liter olja(približno 200km->imel je 25 literski tank)
Slika
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

Zgleda da je to v modi da velik olja pije :))) Morm fotra vprašat kolk so njemu včasih Boxerce pile - k mam v garaži eno celllooooo vrsto unih lepih rdečih škatl od SELENIE... morm enkrat slikat... no ja je pa res da smo mel Boxerce od 1987 pa do 2003...

Men pa moje vsakodnevno prevozno sredstvo nc olja ne pije - od menjave do menjave niti milimetra... a je to kej narobe? no je pa res da žal ni Alfa in da tud ne gre kot Alfa... :wink:

Drgač je pa frend nabavu pred kratkim ful lepo 155ko k je pila vsak dan vec - pa vsak dan manj sla... menda zvita glavna gred - pa tko skup naštimana, da ob prodaji sploh nismo opazl... ma je tko lepo delala... dokler je delala... ampak zdj ma že novo "srce".
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Men je boxerca spila 1 dober liter olja Esso-al Elf-(vem da je francosko olje) po 7k km, pol sm pa še ene dva deci dotoču-nakar sm zamenu z Selenia gold, pa je spila v 8k km 3-4deci,tko da računam 6 deci v 10k km...
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Kok si pa dal oz mislš dat za tole alfo? prov velik upam d ne...
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

Miholl napisal/-a:Men je boxerca ... .... .... Selenia gold, pa je spila v 8k km 3-4deci,tko da računam 6 deci v 10k km...
Ja to je nekak realno - ampak dobr, boxerce naj bi pile vec olja kot T.Sparki... torej bi mogla tale 155ka manj spit...

Pa ce je prodajalec rekel 3l/10000km, to pomen da je zihr na dol zaokrozu... ker s tem se ni glih za hvalit...
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Overs[t]eer napisal/-a:
Miholl napisal/-a:Men je boxerca ... .... .... Selenia gold, pa je spila v 8k km 3-4deci,tko da računam 6 deci v 10k km...
Ja to je nekak realno - ampak dobr, boxerce naj bi pile vec olja kot T.Sparki... torej bi mogla tale 155ka manj spit...

Pa ce je prodajalec rekel 3l/10000km, to pomen da je zihr na dol zaokrozu... ker s tem se ni glih za hvalit...

Sam res...Tole zihr ni okej tut če je tip tankal mineralen proton ole.
A si ti zihr da se ni zmotu pa reku 3 deci...
K s tem se pa res ne hvalš okol da ti mašina ole žre...
Odgovori
  • Informacija