Kompresor klime - GTV

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
rjug
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr Sep 23, 2015 11:28 am

Zanima me, kateri avti imajo isti kompresor klime kot alfa GTV 2.0 TS, letnik 2001. Do vročine imam cajt, da najdem novega :D. Rabil bi pa jermenico in sklopko.
Zadnjič spremenil rjug, dne Če Feb 04, 2016 9:14 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Če rabiš samo jermenico in sklopko, katera je šibki člen vseh klima kompresorjev, se ti cenovno ne splača kupovati rabljenih in tedensko menjavat!

Jaz sem dal za obnovo kompresorja, z menjavo sklopke, nekih 100+€ pri klima mojstru na Rakovi jelši.

http://www.itis.si/avtokleparstvo-parkelj-janez?4582378" onclick="window.open(this.href);return false;
rjug
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr Sep 23, 2015 11:28 am

Hvala za nasvet in kontakt. V pimeru, da bi pa bil cel kompresor fuč pa mislim, da se bi bol splačalo it na kak odpad ali pa, če ga bi dobil po socialni ceni. Časa, da ga najdem mam dosti, sam nevem pri kerih avtih iskat :D.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Če ti kaj pomaga...
imam nerablen univerzalni kompresor klime, če ti pride kaj prav.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

rjug napisal/-a:Hvala za nasvet in kontakt. V pimeru, da bi pa bil cel kompresor fuč pa mislim, da se bi bol splačalo it na kak odpad ali pa, če ga bi dobil po socialni ceni. Časa, da ga najdem mam dosti, sam nevem pri kerih avtih iskat :D.
Na kompresorju imaš kodo, po tej kodi ga moraš iskati, ker sta v tistem času mislim, da dva različna. Razlikujejo se glede na priklop cevi.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

rjug napisal/-a:Hvala za nasvet in kontakt. V pimeru, da bi pa bil cel kompresor fuč pa mislim, da se bi bol splačalo it na kak odpad ali pa, če ga bi dobil po socialni ceni. Časa, da ga najdem mam dosti, sam nevem pri kerih avtih iskat :D.
Vsak po svoje!

Ampak jaz mislim, da je obnova obstoječega za 100+€ in imaš praktično nov kompresor bolj smotrna od nakupa rabljenega za isto vsoto! Razlika je le v tem ,da pri rabljenem ne veš, če in koliko časa sploh bo delal.

Pri vseh rabljenih je problem, kako so skladiščeni. Namreč, kompresorsko olje je zelo higroskopično, kar pomeni, da močno veže vlago nase. Vlaga, korozija pa zelo hitro uniči kompresorske plošče!
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

z SANDEN SD7V16 jest nism mel nikol problemov tud če so stali več kot leto.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Mogoče so pa tudi kvalitetnejši od ostalih!
Ko sem se jaz zanimal glede servisiranja klima kompresorja, so vsi najprej vprašali, da ni slučajno Sanden. Vsi se jih izogibajo za popravilo/servis, ne vem pa zakaj! Nimam pa nikakršnih izkušenj s Sanden. Skoraj vedno samo Denso...
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

to pa nevem ker je bolsi.
na 145/147/156/gt je ta sanden in res nikol ni blo problema. starga gor plin +olje in dela.
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Če ti paše s 155 mam ene 2 ali celo 3 doma...če se ti kje vidjo številke samega kompresorja, pofotkaj ali pa mi napiši pa preverim če slučajno paše. ;)
Če je ravno, ni zabavno.
Odgovori
  • Informacija