Audi S 4 Avant Turbo QUATTRO

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
Dean_Q4
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 813
Pridružen: Po Jun 14, 2004 9:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnica pri MB

Zanima me, če ve kdo kaj več o takšnem vozilu, kakšne izkušnje, mnenja??

Vem da ima 2.2 turbo, 5zyl in 230hp...

Avto je oblika C 4, pomeni letnik 1992 do 1994

Edo ki na dragu vozi RS2 - rdečega mi je rekel da je to isti motor kot njegov in da bi se ga dalo naviti na 450hp, mogoče še več! :)
Dean
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Jest vem da se da brez predelave obračalko za seno gor dat. Pomojem je tvoj naslov kak audi forum al pa kej tazga.
Dean_Q4
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 813
Pridružen: Po Jun 14, 2004 9:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnica pri MB

LaserJaMM napisal/-a:Jest vem da se da brez predelave obračalko za seno gor dat. Pomojem je tvoj naslov kak audi forum al pa kej tazga.
Ha, ha, ha! :mrgreen:

Ja veš :mrgreen:

Ne je pa v alfa forumu pod "ostali avtomobili".... #-o
Dean
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Doberavto si si omislil, bravo! To pa je raketa že v osnovi. Še prej pa meni Alfo! :mrgreen:
Slika
Sportiva
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 935
Pridružen: So Nov 15, 2003 6:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: slov. bistrica

ene parkrat sem vozil tak avto. po ravnem gre bolj kot q4 v ovinke pa verjetno tudi ampak je za stare dedke. avto je brezvezn nic te ne zanasa ko pa te ti pa nese sprednji del, fuj. quattro je pa bolj misljen za spluzene ceste pa tu pa tam malo prozge. sam si rekel da si se peljal na pohorje po snegu z quatrotom se po suhem nismo gor prisli (2.8 V6).

ne me narobe razumet avto je zmesan in zelo dober ampak zamenjat ga za Q4 je brezveze ker z S-om ni pol tolko uzitka. enostavno audi ni tak naret :)

pa prosim ne zacet teme kot ne to pa ni tak pa sem pa taj, S tu pa S tam vzdrzljivost, ono tretje pa bla bla. naisal sem svoje mnenje :P
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

Motor je zakon (znan iz S2 in seveda Rallyja), Quattro je tudi, na žalost je avto prevelika ladja za uspešno tišat na limitu v ovinkih.
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
Dean_Q4
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 813
Pridružen: Po Jun 14, 2004 9:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnica pri MB

Sportiva, ter vsi ostali :lol: ejj prav nič nisem jezen, da si nebo kdo mislil, pač vsak pove svoje mnenje, drugače pa za neposredno primerjavo s Q4 pa bom v prihodnosti verjetno JAZ SAM vedel povedati največ, saj grem jutri po S4 - ko v LJ :mrgreen: :mrgreen:

Q4 bom obdržal, če že ne za stalno pa vsaj da pride neki kupec ki mu bo avto res dosti pomenil, moram rečt da sem se spremenil, kot opažam, avta mi je škoda, po grabi "beri-ozka slaba cesta" ga ne zategujem več, se mi preveč smili, samo na ravnici si dam duška, pa seveda kakšni hitri ovinki....

Drugače pa bo primerjava padla, in če ne prej bo po prvem maju prav v tej temi možno najt kakšen filmček in sicer serijski S 4 avant s 230KM in serijska Q4 s 190KM, pa še eden Q4 čipana na okoli 250KM, pa da vidimo razlike, probali bomo štart in leteči štart, recimo od 50km/h pa ajde do 200, dalje itak gre audi naprej ker gre po števcu do konca do 280km/h :D

No se pravi imel bom dva profesionalna stroja, ki sta si po zmogljivostih zelo blizu, realni rezultati pa bodo znani v kratkem, že jutri zvečer bom povedal prve vtise :)

Važno da je TURBO in da je QUATTRO 8) :wink:
Dean
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

A je ta S4 na avtonetu?Če je, dej link, da ga vidimo. 8)
Slika
Uporabniški avatar
Italjan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1043
Pridružen: Če Avg 05, 2004 12:13 pm

Crap - umisli si raje RS4. :mrgreen:
Dean_Q4
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 813
Pridružen: Po Jun 14, 2004 9:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnica pri MB

Italjan napisal/-a:Crap - umisli si raje RS4. :mrgreen:
:mrgreen: ti crap-ovec-LOL, ja daj mi pare pa si ga bom, kaj misliš da dnar s......... tebi je lahko ko očitno grozno služiš...

...jaz žal nimam takšnega prirastka, čeprav sem si S4 zaslužo v manj kot 2 mesecih, zaj si pa računaj..... 8)
Dean
Sportiva
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 935
Pridružen: So Nov 15, 2003 6:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: slov. bistrica

no vazno da bos q4 obdrzal. :) pa zgornjega posta nisem napisal da bi bil kdo jezen :mrgreen: samo ponavadi ko se zacne primerjat se pol vsi kregajo.....

rs4 je crap in gre stari 5 cilindec bolj. oni v6 biturbo je len ko osel, sem vozil 4 razlicne pa je samo eden limal(cip mogoce?) pa se to ni blo to.

S bo kar ql :)
Uporabniški avatar
Policist
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1078
Pridružen: Po Jan 19, 2004 1:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Sem se včeraj peljal v Audiju A6 2,5 TDi Quattro. Ma kao športne usnjene sedeže, sam nisem nobene športnosti opazil. Športni bi bili recimo za kakega modela od 150kg, ker so tako široki, da jaz kar plavam v njih. Sicer je pa tudi po moje zamenjava Q4 z S4 bedarija.
Slika
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Policist napisal/-a:Sem se včeraj peljal v Audiju A6 2,5 TDi Quattro. Ma kao športne usnjene sedeže, sam nisem nobene športnosti opazil. Športni bi bili recimo za kakega modela od 150kg, ker so tako široki, da jaz kar plavam v njih. Sicer je pa tudi po moje zamenjava Q4 z S4 bedarija.
Ja, sam je pa kar lep avto od Perota! In kako gre? Dobro potegne?
Slika
Dean_Q4
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 813
Pridružen: Po Jun 14, 2004 9:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnica pri MB

:D :D S4 je doma \:D/ :ylsuper: :verycool:

Ejj, OK Q4 je res poglavje zase, ampak tudi tale S4 je bomba, vsak po svoje "priznam", Q4 je vsekakor 3x bolj športna, dočim ima S4 tole tako rečeno UMIRJENO športnst...

Fantje, ajde sme res pristaši alf oz. ALFISTI, ampak moramo pa tudi biti realni in PRAVIČNI,...do ostalih znamk mislim!

Vedno bom mnenja da je alfa nekaj posebnega, sploh nebom nikoli tega mojega "Q" modela pozabil, ampak pri tem pa morem biti tudi odkrit da je S4 tudi poglavje zase, nisem ga španal ker morem zob. jarmen prvo zamenjat, že ni bil 100000, no ampak povem lahko le enih par fint..

- se pelješ 200, kar sem se pa nič ne slišiš...
- v 6 se pelješ 60 "mogoče bi šlo celo manj", no in avto lepo vleče, pohodiš gas pa začne pospeševat....
- vrata se zapirajo kot v risanki...
- board computer, poplonoma el sedeži, nastavitev in memorij mali milijon, vglavnem polno tehnike....

RES SEM NAVDUŠEN, poleg tega 225/60/16, spodaj širok "huuu", gor pa zaobljen, avant se mi dosti bolj dopade kot navadni 4 vratni model....

AMPAK SOUNDA PA POČUTJA PRI POSPEŠEVANJU pa resnično ne vzbuja takšnega kot Q4... :D
Dean
Uporabniški avatar
Policist
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1078
Pridružen: Po Jan 19, 2004 1:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

veloce napisal/-a:Ja, sam je pa kar lep avto od Perota! In kako gre? Dobro potegne?
Hja. Potegne že, vendar slbaše kot moja Alfa.
Slika
Odgovori
  • Informacija