Pnevmatike / Gume: letne in zimske - Giulia/Stelvio

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Otone
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Ne Feb 23, 2020 8:50 pm

Pozdravljeni, zanima me, če ima kdo od vas celoletne gume na Stelviji in kako se obnesejo? Predvsem me zanima, kako je s porabo goriva in ali se kaj opazi na legi avtomobila?

Jaz sem že leta dolgo (od prve generacije naprej) izključno na Michelin CrossClimate ali CrossClimate+, ker je Mich dejansko naredil malo revolucijo s temi gumami. Poraba je bila praktično ista, kot na letnih gumah, za lego pa se nisem kaj dosti sekiral, ker noben od avtov ni bil Alfa. :) SIcer pa ni bilo neke občutne razlike.
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Zdravo jaz imam in sicer bridgestone.
Težko ocenjujem porabo, ker jih imam šele dva tedna pa tudi eno colo so manjša platišca in gume 2cm ožje.
Avto je zaradi debelejših gum seveda mehkejši ampak kar se lege tiče v teh razmerah (ko ni snega) je kar razlika v primerjavi z zimskimi gumami, ki se bolj podajajo, kar se pozna tudi na zaviranju.
Zaenkrat nisem razočaran; bom pa videl ko bo sneg.
Testov primerjav med letnimi, celoletnimi, zimskimi je na internetu precej … priporočam youtube Tyre Reviews.
Jaz imam prvič celoletne ampak le kot nadomestilo zimskih. Zaenkrat priporočam, ker mi je vožnja po suhem in mokrem v zimskem času bolj pomembna kot v snegu.
Otone
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Ne Feb 23, 2020 8:50 pm

Hvala za odgovor.

Vmes sem nabavil CrossClimate+ za Fiat 500. Poraba je identična (4,2 l / 100 km), kot je bila na Continental EcoContact6. Na legi se nič ne čuti. Je pa ista dimenzija gum.

Na Stelvio bom pustil Pirelli Scorpion Verde (letne), dokler se ne obrabijo. Če bo poledica ali sneg, se bom pač vozil s fičojem. :) Na Stelvio bom pa potem namestil CrossClimate2.

Tisto stran poznam - sem kar nekaj videov pogledal po tem, ko sem napisal prvotno sporočilo.
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

Ce 17 ke
Katere zimske imate ?
super
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Dve leti nazaj sem kupil 235/45 R18 Bridgestone Blizak LM005.
Imam jih tudi v 175/65 R14.

Za enkrat sem z njimi zelo zadovoljen, čeprav se zaradi dela od doma večinoma avta lani pozimi ni dosti premikal.



Edit: Zbrisan zgornji komentar/citat ...
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
AR4ever
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne Jul 24, 2022 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Vozilo: Giulia Q4 Veloce 2,2 JTDm

Sem pred odlocitvijo o menjavi letnih pnevmatik na Giuliji 2,2 Veloce.
Vulkanizer, ki mu zaupam, me odvraca od nakupa najdrazjih pnevmatik - zagovarja raje pogostejso menjavo.

Po nasvetih sem zdaj blizu nakupu Nexen N’fera Sport pnevmatik. Ima kdo slucajno avto na teh gumah? Izkusnje?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Jaz jih imam, letos je tretja sezona, in nimam pripomb, pa še precej tiha je.
Lani, konec sezone, je ob priganjanju na mokrem malce že spustila.
Letošnjo sezono bodo z lahkoto oddelale.
Priponke
2021-06.17 (5).jpg
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
AR4ever
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne Jul 24, 2022 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Vozilo: Giulia Q4 Veloce 2,2 JTDm

Hvala za informacije. Torej - na avtu imam trenutno Bridgestone potenza (run flat) gume, ki so - posledicno - pretrde. Brskal sem po netu in ugotovil, da vsi uporabniki run flat pnevmatik jedikujejo nad njihovo neudobnostjo. Mesa pnevmatike na 19 incnih platiscih je ze tako malo, torej…

Avto je - jasno - brez rezervnga kolesa. Se pa ne spomnim, kdaj mi je nazadnje pocila guma. Upam, da bo tako tudi v bodoce.
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

Jst sm tudi run-flat gume po eni sezoni vrgel stran....

Trenutno imam letne Goodyear F1 asymetric in so super. Tretja sezona je letos, držijo še vedno super, edino "hitro" jih zmankuje. Ne naredim veliko km, pa sem že na 6mm (letno v povprečju 12kkm, s tem da malo manj kot polovico na zimskih)

Ne pozabi, ker imaš run-flat gume ne rabiš ničesar dodatnega. Medtem ko (če) boš menjal za navadne (non-run-flat) boš moral dodati kompresor za polnjene pnevmatike (repair kit al neki tazga). Čeprav nevem kolko je zadeva uporabna, zakonsko gledano moraš imeti.
atek
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 38
Pridružen: Če Feb 28, 2013 8:57 pm
Vozilo: AR STELVIO Q4 2019
Kraj: Kozjansko

Tudi jaz moram letos zamenjat na stelviu zimski in letni komplet. Verjetno bom kar oba kompleta menjal zdaj, da sem pripravljen ko bo sneg.
Kaj priporočate, zimske imam na 19 col in letne na 20 col?
Lp, Atek
AR Stelvio Q4 2,2D 210 (2019)
Odgovori
  • Informacija