Premium gorivo ali aditiv za čiščenje in zaščito?

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Moja statistika za prejšnji in trenutni avto sortirano po črpalkah:

Slika

Tankam tam kjer je najbližja črplaka, nimam preferenc, vedno navaden dizel.
Otone
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Ne Feb 23, 2020 8:50 pm

EDIT: Odgovarjal sem Damijanu, vmes pa si še ti odgovoril. :) Super info! Dober si, da si to vodiš. Jaz si tudi marsikaj vodim, ampak tega pa nisem nikoli tako natančno. Hvala!
***
Zanimivo, hvala, da si omenil. Jaz že od začetka tankam na OMV in MOL-u iz razlogov, ki sem jih omenil (oddaja Preverjeno in izkušnje drugih ljudi). Ne spomnim se časa, ko sem tankal na Petrolu - verjetno samo v devetdesetih, ko drugih opcij ni bilo (starši avto, jaz pa takrat še moped in motor). Kot sem omenil, moj sosed je delal pri Petrolu in se ga ne dotakne.

No, škoda, da ni nekih objektivnih testov na voljo - mogoče najbližje so prišli v oddaji Preverjeno, daljnjega leta 2007.

Aja, pred cca. 10 leti je bila tudi neka situacija, da je Petrolov biodizel bolj razžiral šobe, kot ostali dizli? Tukaj pri nas je samo Petrol v bližini in veliko Renaultov je, ker je edini avto salon daleč okoli. :) No, tukajšnji lastniki Renaultov so imeli resne probleme, medtem, ko pri ostalih, ki so tankali drugje, ni bilo toliko težav (če sploh).
Petrol
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Če Sep 15, 2011 9:58 am

Spoštovani,

ker je bila v navedbah enega od uporabnikov podana vrsta popolnoma neresničnih podatkov glede kakovosti Petrolovih goriv, želimo vsem bralcem tega portala ponuditi nekaj konkretnih dejstev in informacij. Petrol vsa svoja goriva kupuje na prostem trgu, v skladu z veljavnimi evropskimi standardi za goriva (EN228 za motorne bencine, EN590 za dizelska goriva itd.), kot tudi zahtevami proizvajalcev motorjev, če se le te razlikujejo od standardnih. V ključnih fazah nabavnega in prodajnega procesa imamo vgrajene kontrolne točke v katerih kakovost goriv preverjamo in nadziramo. Dnevno oskrbimo več kot 300.000 kupcev, ki so z našimi gorivi zadovoljni in se redno vračajo na naša prodajna mesta. Tudi to je dokaz, da so goriva ustrezne in visoke kakovosti. Ob tem bi poudarili, da so vsa Q Max goriva dodatno aditivirana, s čimer zagotavljamo še višjo kakovost od običajnih standardnih goriv na trgu.

Za vsa vprašanja vezana na kakovost Petrolovih goriv se lahko kadarkoli obrnete na naše strokovnjake, ki vam bodo rade volje pomagali in dali ustrezna pojasnila. Ta lahko naslovite tudi preko spletnega sistema Povej Petrolu.

Silvan Simčič
Trajnostni razvoj, kakovost in varnost
Petrol d.d., Ljubljana
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Ko mački na rep stopiš....

Kako pa to, da ob ponudbi tako superiornih goriv, ki imajo vse mogoče in potrebne aditiveže že primešane, tako veselo ponujate še dodatne aditive?
https://eshop.petrol.si/sl/petrol/dodatki-za-goriva" onclick="window.open(this.href);return false; (ventilplus še razumem, ostalih pa vsemu trudu navkljub ne...)
Ali pa gre tudi pri vašem marketingu zgolj za "malce" zavajanja z uporabo strokovnozvenečih, težkoizgovorljivih in angleškoimenujočih terminov... :-k
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

V naših koncuh daleč naokoli ni druge črpalke kot petrolove črpalke. Nisem še zasledil, da bi kdorkoli imel probleme z gorivi.
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

To za kar se je Triebsman potrudil pove vse. Jaz tankam ko je prazno, če se le da ne na avtocesti, vedno navaden dizel.

TribesMan napisal/-a:Moja statistika za prejšnji in trenutni avto sortirano po črpalkah:

Slika

Tankam tam kjer je najbližja črplaka, nimam preferenc, vedno navaden dizel.
Odgovori
  • Informacija