DELI ZA GTV

Vse o oldtimerjih, izkušnje, obnova,...
Odgovori
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Potrebujem
- novo armaturko,
- novo ključavnico za prtljažnik,
- ključavnico na volanskem drogu
- nove pragove
- dele za motor(novi bati, ventili, gredi...)
- prtljažna vrata(opcija)
- originalna lita platišča 7JX15, 4X98
- skolpko
- ....


Za vse dele bi bil zelo hvaležen tudi nasvetov, kje jih naj najdem! Pa še eno turo po odpadih bi bilo fino narediti. Zanima me tudi, če bi bilo možno uporabiti pragove od drugih avtomobilov ali jih bo najbolje narediti nove!
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Fantje malo se potrudite zame in mi pomagajte najti pragove za GTV letnik 1974 do 1986. Vse ostalo na avtu je dokaj OK, samo pragove bo treba zamenjat pa mi jih ni samemu za zvijat. Pa mogoče bom še menjal zadnja prtljažna vrata! :D Drugo ostane isto, le zbrušeno, pocinkano in pobarvano!
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
stas
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 38
Pridružen: Ne Feb 01, 2004 9:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

sem najdo eno tako alfetto na avtoodpadu pri mostiščarju, samo ne vem kolko ti bo lahko koristila, ker je odzunaj konkretno uničena ne vem pa kako je z motorjem in ostalimi deli. se pa po vsej verjetnosti da kaj najt od stvari ki jih potrebujes. idi pogledat.
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Ti ni povedal, da je tista že rezervirana, pa tistega GTV rdečega si tudi videl? BTW od kod si, jaz sem cca 4km stran od mostiščarja!
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
stas
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 38
Pridružen: Ne Feb 01, 2004 9:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

tisti pri mostiscaru ni rezerviran ker poznam tipa ki tam dela pa mi je reko da ga lahko dobim. ce te zanima kako izgleda lepo ohranjena je v mariboru na enem parkirnem prostoru lepa rdece samo je kr malo predelana, drugace pa ko nova. aja sem pa iz maribora
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

TEO: Lohk mojga fotra pokličeš, če koga pozna k bi te dele mel.....031 684- 065.....pa povej da sem te jest poslal, da ne bo preveč začuden.....grega
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

stas napisal/-a:tisti pri mostiscaru ni rezerviran ker poznam tipa ki tam dela pa mi je reko da ga lahko dobim. ce te zanima kako izgleda lepo ohranjena je v mariboru na enem parkirnem prostoru lepa rdece samo je kr malo predelana, drugace pa ko nova. aja sem pa iz maribora
Ful rad bi jo videl, mi lahko poveš kje je ali če morda poznaš njenega lastnika!
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Turtle napisal/-a:TEO: Lohk mojga fotra pokličeš, če koga pozna k bi te dele mel.....031 684- 065.....pa povej da sem te jest poslal, da ne bo preveč začuden.....grega
Najlepša hvala! Bom poklical!
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
stas
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 38
Pridružen: Ne Feb 01, 2004 9:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

imas dva vhoda na odpad. gres noter pri tistem ko so oldtimerji pol pa je cisto proti koncu pri nekem drevesu. avto je res v konkretnem rasturu, se pa 100% najde kak del ki ti bo olajsal nadalno delo na tvojem. idi pogledat pa bos vido. sicer pa lahko reces enemu ki tam dela mislim da je peter pa ti jo bo pokazal!!!!
upam da ti bo koristla
Uporabniški avatar
konte
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne Dec 14, 2003 5:50 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kočevje

Teo napisal/-a:Ti ni povedal, da je tista že rezervirana, pa tistega GTV rdečega si tudi videl? BTW od kod si, jaz sem cca 4km stran od mostiščarja!

Kak gtv je to? Nov model al tastar?
Spider 2.0 TS
Walter de' Silva
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 147
Pridružen: So Nov 08, 2003 12:43 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Teo napiši raje kaj ne rabiš! :mrgreen:

Pa če boš na motorju menjal bate, ventile in gredi ...... potem raje motor zamenjaj, ker je blok verjetno tudi že zdaunaj hin. Menjalnik pa nima smisla menjat, dokler ne veš, da je res crknu. Razen sklopke seveda. In vseh tekočin, maziv,...

Glede na to, da je avto dolgo stal, bi jaz menjal še vse ležaje. Prav tako CELOTNO notranjost, ker verjetno že lepo smrdi po plesni. Izpuh se bp verjetno tudi zdaj zdaj sesu. Pa vsaj tesnila zavornih cilindrov, da ne bo nepotrebnih srečanj. In seveda vso avtoelektriko!
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Walter de' Silva napisal/-a:Teo napiši raje kaj ne rabiš! :mrgreen:

Pa če boš na motorju menjal bate, ventile in gredi ...... potem raje motor zamenjaj, ker je blok verjetno tudi že zdaunaj hin. Menjalnik pa nima smisla menjat, dokler ne veš, da je res crknu. Razen sklopke seveda. In vseh tekočin, maziv,...

Glede na to, da je avto dolgo stal, bi jaz menjal še vse ležaje. Prav tako CELOTNO notranjost, ker verjetno že lepo smrdi po plesni. Izpuh se bp verjetno tudi zdaj zdaj sesu. Pa vsaj tesnila zavornih cilindrov, da ne bo nepotrebnih srečanj. In seveda vso avtoelektriko!
Notranjost je sedaj že zunaj in pride vsa nova, na motorju se bo delala genarlka(menjali se bodo tudi bati, saj ni dizl, da bi jih lahko pustil), glede menjalnika pa ne vem, če bi raje kupil kakšnega v bopljšem stanju in se z njim vozil, ali bi tega pustil pri miru in se s tem vozil, ali bi tega preventivno obnovil.

Glede GTVjev pa sem mislil tistega v MB, Tega pri mostiščarju pa sem že videl(ene petkrat)in se tudi že pogovarjal za odkup!
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
stas
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 38
Pridružen: Ne Feb 01, 2004 9:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

a za ono v mb. lastnika ne poznam, samo ga tud sam iscem ker bi jo kupo za nadalno prodajo, ce jo bom pol se sploh hoto prodat. je pa v novi vasi pri vojasnici na parkiriscu! meni se zdi ful lepa samo je malo zrihtana pa ne vem kako ceno bi dosegla zaradi tega, ker kolk jaz vem se prvotno obliko avta ne sme spreminjat ker zgublja vrednost kot oldtimer.
Uporabniški avatar
oldiman
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Sr Feb 16, 2005 8:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

vem za eno 2,0 dokaj celo za dele v mb, polna novih plastik; 041351624: 200.000 sit
OLDIMAN
Odgovori
  • Informacija