Alfa 156 info

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
jernejnem2
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Feb 23, 2004 1:39 pm

Zanima me vse o tem avtu kaj je slabega in dobrega predvsem l.98 99 motor 1.8 16V kajti razmisljam o nakupu tega modela

Pa poraba kolko stane servis svecke im podobno

Hvala vnaprej za odgovore
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

jernejnem2 napisal/-a:Zanima me vse o tem avtu kaj je slabega in dobrega predvsem l.98 99 motor 1.8 16V kajti razmisljam o nakupu tega modela

Pa poraba kolko stane servis svecke im podobno

Hvala vnaprej za odgovore
Avto je odlična izbira v njegovi kategoriji! Predvsem pohvalna je lega na cesti in živahni motorji!
Cena svečk je cca 30ksit za vseh osem svečk, menjano se pa na 100k km!!! Seveda je ta cena v it in svečke niso v original Alfa škatlici, ampak od NGK! Tudi original so NGK!

Možne hibe so kar se jaz spomnem, glasne prednje zgornje roke, ko greš čez daljše grbine škripajo, mislim da se stvar da celo očistit in pomazat, in pa pri tem letniku zna bit da bo varjator faze glasen! To najbolše ugotoviš da avto mrzu ušgeš in poslušaš! Če je stvar za menjavo, boš mislu da je avto dizel!

Kar se porabe tiče, pa vedi da je to avto, s katerim boš zaradi svoje izjemne lege malokrat šparal! Ob lahki nogi boš pa obstal pri 8 litrih, ob težki 12+!!! Mislim, da ta Alfa ne izstopa ne v nizki ne v visoki porabi!

Poraba olja je odvisna od vzdrževanja prejšnjega lastnika, a mislim da kakih pretresljivih presenečenj na ta račun ne bo!!!

Ciao Alfista :D

p.s. Zapelji se z to Alfico, in potem boš kar sam najbolš videl in odtehtal
Slika
jernejnem2
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Feb 23, 2004 1:39 pm

Kako pa kaj notranjost kako se sveti barvo mislim in ce je ze ta novejsi stil npr. kot pri meganu coupeju l99

Ima mogoce kdo kako sliko od notranjosti kako se sveti ponoci

Pa kaksen stevec ima za kilometre digitalni ali analogni?
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

za kilometre je skoraj 100% digitalni. ker imajo ze 145-ke vsaj od l.1998 naprej digitalne.
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

tud prejšne 145 majo digitalne
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Števci so zeleno osvetljeni od zadaj, lučke so oranžne in rdeče.. števci so beli z odtenkom sivine.
jernejnem2
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Feb 23, 2004 1:39 pm

Kaj drugo pa nihce ne ve se kake malenjkosti!
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Imel sem tako alfo, skoraj leto in pol. Za vedno postal alfist, super avtek. Velja pa zanjo tako kot za vse ostale alfe. MORAŠ JO PELJATI!
Potem boš videl, če je to avto za tebe! Alfe pač niso samo avto ampak imajo svoj karakter in če se z njimi ujameš potem ne moreš vozit ničesar drugega več. Če te ne potegnejo, potem je bolje, da kupiš kaj drugega!
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

jernej:

Glede Twinspark motorjev sem ti na kratko razložil že na mobisuxu pa ti bom še tle na hitro povedal.

Hiba Ts 16v motorja je VARIATOR FAZE. (avto ko je mrzel zaropota kot dizel). zadevca nova stane 25.000 sit obnovljena pa cca. 15.000 sit.

Zamenjav aje cca 20.000 sit

Vzdrževanje: menjava svečk na 100.000 km ( raje na 80.000)
cena: uradni servisi 50-80.ooo sit z menjavo

Po naročilu cca 30.ooo sit iz amerike.

1.6 je malo švoh motor za v 156ko, Jaz ga imam v 145ki sej verjetno se spomneš kateri ker sva bla z duplijem takrat s kalibro pri vas v Murski.

1.8 je švoh v nižjih obratih pije isto kot 2.0

2.0 je super motor... 2.5V6 še malo bolj...za 3.2 GTA pa itak ni treba govorit :mrgreen:

Če boš kupoval mi pošlji ZS. da ti dam par Tricky nasvetov ;)

LP, Blaž
Giorgio Armani
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1184
Pridružen: Sr Okt 29, 2003 7:40 pm
Član Alfa Kluba: 0

jernejnem2 napisal/-a:Zanima me vse o tem avtu kaj je slabega in dobrega predvsem l.98 99 motor 1.8 16V kajti razmisljam o nakupu tega modela

Pa poraba kolko stane servis svecke im podobno
Hvala vnaprej za odgovore
Glede motorjev je točno tako kot je napisal LaserJamm.Priporočam nakup 2.0, sicer pa motorji delajo brez vsakega problema.Priporočljivi servisi so na 15.000 kmjev, kaj drugega v mašini nimaš za menjati.

Prve Alfe156 ki so prišle v Slovenije si imele probleme z elektroniko ( imele so BOSCHovo ) in je avto zelo rad crkoval, sicer pa so to hibo odpravili ko so zamenjali z novo Magneti Marelli elektoniko.Kakšnih ostalih težav ni za pričakovati, sem ter tja zelo rada crkne pozicijska žarnica, saj je plastika poleg žarnice preveč segreva.Bistvo je da najdeš dobro ohranjen, redno servisiran in primerno vzdrževan avto, saj boš potem z avtom zelo zadovoljen.Priporočam da odpelješ kakšen krog testno in boš videl ali ti odgovarja tvojim potrebam

Doma je že druga 156ka in drugega kot menjava pozicijske žarnice in redni servisi še ni bilo.
Lp G.A.
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Mi smo mel službeno 156 1.8 in je letela ko hudič. Prav presenečen sem bil nad motorjem 1.8 16v. Lega je bila odlična. Zdej imajo (jaz sem šel proč) Audi A4 1.8T in je na žalost še boljša. Ampak to ni važno, jaz jo pogrešam. Motorček ima itak svojstven zvok in povprečje porabe pri nadpovprečno težki nogi je blo vedno med 9 in 10 litrov in nič več.
Sam diretore jo ni znal vozit. Čez ležeče policaje jo je teral in so mu na lepem kar prednje zavore odpovedale in je šel sam na glih-mel srečo. Motor je bil generalno obnovljen, ker so šli ležaji glavne gredi v ku..., seveda. če je pa diretore pri 120 na uro v ovinku zbil iz četrte brzine v drugo. Bogi motor je bil skoz na obratih. Po moje se niti čez noč ni uspel ohladit. Menjalnik pa je itak zjebu že na začetku.

Ja, kaj naj rečem, kupi! :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Jaz sem tudi mnenja, da je najboljša izbira 2.0 motor.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
abner
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 110
Pridružen: Ne Feb 15, 2004 1:06 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šiška-Kranjska Gora

Mene pa zanima zakaj je bil 1.6 motor leta?A ima kakšno hibo?Samo ne mi rečt da je to politika!!Al pa premal konjev!Enostavno ne razumem,LP :(
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Cenejša registracija :mrgreen:
Uporabniški avatar
abner
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 110
Pridružen: Ne Feb 15, 2004 1:06 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šiška-Kranjska Gora

ja ja to bo to.. =D>
Odgovori
  • Informacija