pokanje levo spredaj

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
bostjanb
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Če Apr 06, 2006 2:47 am

zanima me ali kdo ve kaj bi bilo lahko narobe, ko je avto mrzel oziroma ne prevozim več 15 km mi spredaj levo nekaj poka, ali so to roke, amortizer a je še kakšna druga možnost. Menjane so bile roke pa še zmeraj, na optiki niso nič najdl. Vozim 156 - ko
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

Pri meni so bile krive gumice na stabilizatorju.Ker takrat nisem vedel,da se dobijo posebej,sem zamenjal kompletni stabilizator-cca 25.000 sit
Beny
Alfist
Alfist
Prispevkov: 296
Pridružen: Sr Apr 13, 2005 6:42 pm
Vozilo: AR147, 1.6 eco, AR147 2.0 TS, 159 2.0 mjtd sw
Kraj: Kranj

tito156 napisal/-a:Pri meni so bile krive gumice na stabilizatorju.Ker takrat nisem vedel,da se dobijo posebej,sem zamenjal kompletni stabilizator-cca 25.000 sit
isto pri meni... menjan prejšni teden...

LP
Uporabniški avatar
bostjanb
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Če Apr 06, 2006 2:47 am

Kakšna je cena gumic oziroma celotno popravilo, koga priporočate in ali je potrebna potem optika
Uporabniški avatar
szec
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Če Feb 02, 2006 1:14 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: hrastnik

pri vargalantu so gumice 1500 SIT menjal jih pa še nisem ker je mehanik rekel da je ogromno dela
Beny
Alfist
Alfist
Prispevkov: 296
Pridružen: Sr Apr 13, 2005 6:42 pm
Vozilo: AR147, 1.6 eco, AR147 2.0 TS, 159 2.0 mjtd sw
Kraj: Kranj

szec napisal/-a:pri vargalantu so gumice 1500 SIT menjal jih pa še nisem ker je mehanik rekel da je ogromno dela
Če mejaš cel stabilizator, je to kr hitr cca 2 ure, če pa menjaš samo gumice, je pa seveda cenejša varjanta, samo mehanik ima 3-4 ure dela...

LP
Uporabniški avatar
szec
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Če Feb 02, 2006 1:14 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: hrastnik

a mi lahko gdo pove koliko ste plačali za delo oz. menjavo gumic!!!!!
moj mehanik nima časa za menjanje zaradi dopusta jaz grem pa čez 14 dni v črno goro pa mi noben mehanik noče tega menjat,ker je kao preveč dela
don1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 240
Pridružen: To Jan 27, 2004 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gora

Jest sm jih kar sam zamenjal.
Res je za ene 3 ure dela, če gre vse po načrtu.
alfaa
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Jul 19, 2006 12:49 am

Lep pozdrav vsem!
Zdajle,ko sm tole prebral,ka pišete sm se moru prijavt.Imam alfo 156 1,9jtd sw.Tudi meni je pri vožnji čez luknje ali po drugih neravninah,kjer avto trese pokalo spredaj.Šel sem mehaniku in je ugotovil ,da so fuč gumice na obeh stabilizatorjih.In danes sem ga peljal na popravilo.Oba stabilizatorja mi je dal nova in sem plačal z delom vred 13,200sit!!!
En stabilizator me je stal 4,600sit.
Tako,da se res čudim tle ko berem o teh cenah.Sem pa sicer iz Žalca.Možno pa da imamo tam tolk cenejše mehanike :D
LP
Uporabniški avatar
Modena
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 199
Pridružen: So Sep 10, 2005 1:06 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj

teb je menjal najverjetneje končnike pri stabilizatorju,komad stane v Lj. cca 4.500 sit
alfaa
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Jul 19, 2006 12:49 am

Pol mi je pa res vrjetn končnike menju.Je pa zdaj vredu,nič več ne poka.Tko ,da je blo samo to krivo za pokanje.
Uporabniški avatar
szec
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Če Feb 02, 2006 1:14 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: hrastnik

pravkar sem prišel od mehanika "znoru sem" vargalant mi je vse narobe poslal namesto desne zgorne roke mi je poslal levo namesto prednih gumic mi je pa poslal zadne tako da sem mehaniku plačal 6000 SIT za nič ker je že vse razdru in ni nč pasalo jutri grem k vargalantu in bo "hudo"
bosces
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Mar 18, 2008 3:01 pm
Vozilo: 159 JTD 2.0, 170HP

Bom si malo sposodil temo.

Včeraj mi je v oz. nekje pri desnem prvem kolesu začelo med vožnjo pokati. Pokanje se pojavi po prevoženih cca 3 kilometrih. Na mestu nič ne poka če vrtim volan levo desno, med vožnjo je pa to pokanje kar intenzivno odvisno od hitrosti avta, z večanjem hitrosti se veča frekvenca pokanja (tk tk tk tk tk :roll: ) ko spustim gas to pokanje skoraj potihne oz. poka manj glasno, če zavijem v desni ovinek pokanje utihne in se spet takoj pojavi ko pridem v ravnino, da o levem ovinku sploh ne govorim. Poka tudi če se peljem čisto po ravni cesti brez lukenj

Zanima me predvsem če se lahko z to težavo lahko vozim še 2 dni (cca 120 km) in če se je kdo že mogoče srečal z takšnim problemom, kaj bi to lahko bilo narobe.

Mam avto pol leta in ni blo problemov, najdem tale forum brskam po njemu 3 dni in evo, začnejo se mi prve pizdarije, ki vidim da jih mamo alfisti en kup. Se že sprašujem če je biu to moj pravi nakup, al bom začeu sam za auto delat :( upam da ne
Zadnjič spremenil bosces, dne Po Mar 24, 2008 10:46 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Prvo preveri, če so sploh kolesa dovolj privita in niso na tem, da kaj odpade.
Drugače pa kolesa dol pa pogledat kaj je narobe. Lahko je polos, lahko je kaj na zavorah, ...


Zadnji del posta pa ...
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
bosces
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Mar 18, 2008 3:01 pm
Vozilo: 159 JTD 2.0, 170HP

Pogledal kolesa in so privita, zanima me če se lahko vozim tako 2 dni
Odgovori
  • Informacija