Najbolj vodljivi avtomobili

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

lizard napisal/-a:vw koncern ima za konkuriranje spiderju pa 159 prihajajočega Audija TT roadster in pa A4, in verjetno ne passata pa eosa

Fantje v spet na veliko mešate razrede in lomite mojo teorijo, da so vsaj alfisti poznavalci avtomobilov.


Spider je 159 kabrio in je torej direkten konkurent CLKju cabrio, seriji 3 Cabrio in A4 cabrio.


Eos je kabrio na osnovi golfa in temu bi bil konkurenca alfa dueto, ki bi moral temeljiti na osnovi nove 147.

TT je coupe na osnovi golfa in tukaj ima alfa GTja, ki pa je zaradi starosti avtomatsko za novim TTjem. Čeprav v bistvu GT 3.2 po ceni in še po čem še vedno uspe konkurirat TTju 2.0T. Kljub temu pa bi GT že rabil posodobitev marsičesa.



Kljub temu, da vam razlagam uvrstitev alfinih modelov po razredih, to ne pomeni, da se z njo strinjam. Alfa bi nujno rabila mali coupe na osnovi nove 147 (149), ki bi se kosal s TTjem. To bi bilo enako nujno kot nov model 166tke. Pač nerazumljiva filozofija tovarne, ki vodi bog ve kam.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

Teo,to skušam tudi jaz dopovedat na enem drugem forumu (jakaracmanu),pa bi bil vesel tvoje pomoči... :mrgreen:
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

Na katerem urednika avtomagazina prepričuješ?
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

Ja... :lol:
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

ni sans da bi alfa spider bil nekaj takega kot A4 cabrio, namrec A4 cabrio je precej večji auto, in je registriran na prevoz 4 oseb, medtem ko je spider za 2 osebi in 18 cm krajsi. In ce bi nardili 159 cabrio bi bil ta auto nekaj kot A4 cabrio, alfa spider je pa nekje vmes med audi tt (temu je še najbolj podoben, namrec tt coupe ma 2+2 sedeže, cabriopa 2) pa audi a4 cabrio, ce je ze potrebno tako natancno primerjat. spider je pa narjen na osnovi 159 zaradi pomanjkanja denarnih sredstev v sami tovarni. prepican sem da ne bi bil ce bi mela alfa vec denarja.
dejstvo je pa da je coupeje pa kabriolete med posameznimi tovarnami nekoliko tezje primerjat. pri direktni primerjavi bmw audi je to nekliko lazje. alfa ima pa pomojem svoje modele nekje vmes in so zato otezene direktne primerjave.
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

Na kterem forumu ga prepričuješ ?
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

stuntz napisal/-a:Na kterem forumu ga prepričuješ ?
avtomagazin
Uporabniški avatar
prjatu
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3940
Pridružen: So Jan 24, 2004 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

veliko plodnejšo debato se da imeti recimo s kamnom kot pa z luckyjem aka. jakaracman aka sjvt1
Pravi alfist postaneš šele takrat, ko ti zariba prva alfa

Zaradi slabega vremena bo današnji dan prestavljen na jutri
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

lizard napisal/-a:ni sans da bi alfa spider bil nekaj takega kot A4 cabrio, namrec A4 cabrio je precej večji auto, in je registriran na prevoz 4 oseb, medtem ko je spider za 2 osebi in 18 cm krajsi. In ce bi nardili 159 cabrio bi bil ta auto nekaj kot A4 cabrio, alfa spider je pa nekje vmes med audi tt (temu je še najbolj podoben, namrec tt coupe ma 2+2 sedeže, cabriopa 2) pa audi a4 cabrio, ce je ze potrebno tako natancno primerjat. spider je pa narjen na osnovi 159 zaradi pomanjkanja denarnih sredstev v sami tovarni. prepican sem da ne bi bil ce bi mela alfa vec denarja.
dejstvo je pa da je coupeje pa kabriolete med posameznimi tovarnami nekoliko tezje primerjat. pri direktni primerjavi bmw audi je to nekliko lazje. alfa ima pa pomojem svoje modele nekje vmes in so zato otezene direktne primerjave.
Delno imaš prav, delno pa je res, da je alfa spider samo 19cm krajši avtomobil, v vseh ostalih pogledih pa večji avtomobil od A4 cabrio.

Zakaj so se potem odločili za neko vmesno pot glede sedežev in jih namenili samo 2 pa marsikomu, tudi meni ni jasno. Vrgli so ga v boj s Z4kami in podobnimi, dimenzijsko in po teži ter udobju pa so ga naredili primerljivega s serijo 3 cabrio in A4 cabrio. Nerazumljive poteze, ni kaj.


K sreči je novi spider na tistem področju, ki je najpomembnejše pri cabrioletih, daleč prvi med vsemi. Lep in uživaški je ravno 3456krat bolj od vseh konkurentov. Best buy pri alfi trenutno ob 159 2.4!
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
guma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1009
Pridružen: To Apr 12, 2005 8:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Hm, toliko se govori o teh centrimetrih pa razredih, pa kaj je čemu podobno....Osebno sem mnenja, da če sta si dva avta cenovno primerljiva, verjetno iz oči potencialnega kupca tistih 6,7 cm dolžine bistveno ne vpliva pri nakupu. Ne morem si predstavljat, da bi nekdo cincal med BMW 3 in Alfo 159, odločil bi se pa z metrom v roki. In da bi nekdo cincal med A4 cabrio in Spiderjem mi tudi ne gre skupaj. In TTjem in GTjem tudi ne.

@lizard; tisti 4 sedeži v A4 so zgolj teoretični

Golf GTI? Nisem nek pretirani ljubitelj tega modela, niti se ne bi spuščal v primerjavo z 147, lahko pa rečem vsem, ki ga navajajo kot "ljudski" avto, da GTI ni nič bolj "ljudski" kot kakšna 147tka. V GTI Golfu namreč vidim povsem drugačnega človeka, kot v kakšnem TDIju. In ŽAL je tudi meni, ampak ni slab avto. Alfist gor ali dol, takoj bi imel podoben motor pod pokrovom svoje 156-tke. :wink:
Slika
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Men je tud Golf V GTI čist všeč, a sem zato čuden? :oops:
Uporabniški avatar
q_verde
Alfist
Alfist
Prispevkov: 485
Pridružen: Pe Apr 02, 2004 9:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: celje

GTI je bil pac omenjen ze na zacetku in ker sem ga pred kratkim vozil, bi rad SAMO povedal, da je ZELO dober avto. in zato ga se ne bom kupil. ce nekdo omeni, da je konkurenca dobra, bo takoj kdo izmed vas pravih alfistov dejal: pojdi in kupi????????? in pusti alfe pri miru, za nas PRAVE ALFISTE. Alfa se z GTI-jem zal ne more primerjat, ker nima turbaca in ne mi sedaj GTA-jke v to zgodbo mesat (potem raje primerjate z R32). GTI-ja dobis za cca 5,5 mio SIT (redna cena 5.8 ).

tako kot je TEO (eden redkih realnih vecnih optimistov tukaj) in zal eden redkih, ki od vas pravih alfistov vsaj poskusa zadeti bistvo dejal: 159 je zadetek v polno (ceprav bi se vedno lahko shujsala), brera zal ne (ceprav bi jo se vedno rad videl v svojem voznem parku).

ta forum je namenjen izmenjavi mnenj in ce nekdo omeni nekaj slabega o alfi se debata takoj razvije v smeri, kaj ima alfa dobrega in si zatiska oci ali pa nisi pravi alfist, ker si na forumu povedal nekaj grdega o nasih alficah itd. :roll: bodimo realni.

alfa je ZAKON, trendi pa so zal zaskrbljujoči. Ostajam pa zaskrbljeni optimist: 149-ka bo sigurno ZAKON.
crna alfa 145 1,6 16V TS (bivsa '00)
rdeca 156 M-JET (bivsa '05)
siv bmw 320d e91 ('06)
Bjorn
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1340
Pridružen: So Avg 26, 2006 2:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Sam sm velik ljubitelj Hond, sam je dejstvo da Honda zgublja na športnosti in raje delajo neke družinske avte, presenetljivo pa je da vw, ki naj bi bila ljudska firma, naredi dobr športno hitr avto (GTI), da o R32 ( v tem razredu pomoje nima konkurence) nebi. Narobe svet?
Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Bjorn napisal/-a:Sam sm velik ljubitelj Hond, sam je dejstvo da Honda zgublja na športnosti in raje delajo neke družinske avte, presenetljivo pa je da vw, ki naj bi bila ljudska firma, naredi dobr športno hitr avto (GTI), da o R32 ( v tem razredu pomoje nima konkurence) nebi. Narobe svet?
....potem pa dodaj še Alfa Romeo, ki se je prelevila iz Cuore Sportivo na "I wannabe everyone´s favourite"...Kaj so s tem naredili? Izgubili "alfiste", ostali pa se ji itak ognejo na raćun stare "slave" (33, 75....)...
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Recimo, da se ne strinjam z GTA loverjem, ker menim, da v srednjem razredu, kar se športnosti tiče po mojem mnenju ni konkurence alfa 159.

Ampak od enega modela, se na da preživeti.

Smer razvoja dogodkov je žal zelo zaskrbljujoča, a upajmo na najbolje.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Odgovori
  • Informacija