Najbolj vodljivi avtomobili

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

In bo kdo pokometiral poraznost Brere?? Še Vinko (Kernc) jo je skritiziral...

Glede na izmerjene številke je že upravičeno,če se mene praša,čeprav malo napačna izbira tekmecev....
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

to je bil anti alfa test :D
androh
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: So Dec 25, 2004 5:38 pm

Ja, če jo je Vinko Kernc skritiziral, pol je pa res porazna! #-o #-o
Uporabniški avatar
tha_man
Alfist
Alfist
Prispevkov: 346
Pridružen: Ne Sep 04, 2005 6:22 pm
Vozilo: Alfa 146 1.6 TS, Grande Punto 1.4 T-Jet, MX-5 2.0 RC

Men se test v Avtomagazinu zdi precej realen, in se z njim strinjam. Avto je pač precej večji/težji kot ostali testirani in ima drugačen namen. Lepo so napisali da bi bila prava konkurenca tukaj GT-jka. Tudi mene moti da je noter in spredaj ista kot 159. Saj je krasna, ampak bi blo bolje če bi bila bolj individualna. V bistvu velika škoda da je niso raje poimenovali 159 coupe, kar v bistvu tudi je. IMO bi požela bistveno boljše kritike , saj bi jo primerjali z razredom v katerega spada. Tam dejansko šteje predvsem udobje, ne zabavnost, športnost pa je samo plus. Kljub vsemu Breri športnosti ne manjka, ni pa športnik (kar ostali primerjani definitivno so, še posebej Nissan in BMW).

Čudi me le kar pravijo o motorju - da je neodziven in se ne vrti rad. Kolk sem jaz probal JTS je bil zelo lepo odziven - ampak to je bil 2.0 v 156-ki.

Aja, glede porabe... Alfa je na testu pila 20 litrov, Nissan 19, ostala dva pa 18. 1-2 litra razlike še v razredu 7-9 litrov ne pomeni veliko, če se narediš res veliko km letno. Pri 20 litrih pa je to zgolj kaplja v morje...
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

sam vseeno se mi krega z logiko da so rekli da ima Alfa preveč podkrmarjenja. Tudi zunanjost so grajali, medtem ko ima BWM Z4 coupe dokaj grdo prednjo masko (zgleda kot da bi se cmeril, no ampak to je le moje mnenje...) A ne bi naj bil Alfin Q4 eden izmed bolših pogonov 4x4? Ker mi ni jasno kako lahko tako negativno kritizirajo lego pa vozne lastnosti. Je možna kaka napaka?
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

S porabo je tako da očitno je vseen precej žejen ta motor glede na ostale konje ki jih ma konkurenca...

Moti me dejstvo pri ocenjevanju zunanjosti kjer alfa dobi 11 ostali pa 14 in 15...zakaj že...
mitja155
Alfist
Alfist
Prispevkov: 289
Pridružen: So Jan 17, 2004 4:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Teo napisal/-a: Razsvetli nas in nam povej, kaj bi ti kupil, če bi imel na razpolago 7,5M SIT???


Skoda Octavia RS kombi. 2.0 TDI, 170 konjev, vsa oprema, katere tut 159 NIMA, 6 miljonov minus popust vsaj 500k... Avto se pelje odlično, vsa tehnologija je preizkušena, 6 stopenjski menjalnik, nižja registracija, dvojna izolacija šip, skozi katera se nič ne sliši,xenon, 18 col, dvobarvna notranjost, izguba vrednosti bo zanemarljiva v primerjavi z alfo (poglesi si samo cene dizlov škod na avto.net, kjer stane Fabija več kot pa 156 bencin). Se pravi ostane mi še 2 miljona - za kar dobim lahko še kakšno izmed legend Alf (ala 155 Q4, ipd) in jo lahko spravim v normalno vozno stanje. In kaj imam:
1. Odličen družinski avto, ki gre .. zelo dobro, ima dovolj prostora zame, za ženo, zadi froce in njihove neumnosti, poraba normalna, avto pa je kakovostno na zelo zavidljivi ravni (kar je nedolgo nazaj pripomnil tudi nekdo, ki se je slučajno usedel v službeni avto od fotrove firme - drugače pa imajo doma Porše in podoben stuff)... ker pa imamo vedno poln avto, dodam 400 eurov in imam čip za dodatnih 30 konjev...
2. Imam tako opevano 155q4, katero mi je želja imeti, samo ne v takem stanju, kot jih je 90%.... in ko mi zapaše grem lahko noret z njo - ker pa to ni daily avto se tudi ni za bati pretiranih stroškov, ki bi bili povezani z velikim številom kilometrov.

ampak seveda sedaj pa.... sej škoda sploh ni avto, pa čeprav se še noben ni peljal v njej. Tole je samo ena izmed variant. Zračunajte si koliko bo vredna alfa ćez 6 let... mogoče miljon pa pol..., ker "ta pravi" alfisti itak nimajo nič denarja, tisti, ki ga pa imajo pa jih je premalo, da bi dvigovali cene , tako kot to počnejo hondaši.

in dejte se že nehat slepit - Brera je kiks v nulo... poznam par ljudi, ki bi imeli Avantima in pa vel Satisa takoj, ampak brca v temo Renoja, je avto pripljala samo še v muzej na Dinos. Tako to je...

lp
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Ja to da je kiks v nulo je pa brca v temo :lol:

Mal napačna je bila izbira tekmecev, saj so vsi krajši za par 10 cm in samo eden od tekmecev je bil 2+2.

Mene motijo edin performanci napravm konkurenci, kar se tiče vozne dinamike verjamem da ni slaba,verjetno pa je slabša od Nissana 350z ali Bmwja Z, ker pač niso primerljivi z velikostjo in težo Brere.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Brero nej dajo meni v roke, jo bom za 200kg olajšal, pa bom nažgal konkurenco :mrgreen:

Mitja, se kar strinjam s tvojim postom Škoda RS ni slab avto, samo jaz bi bencinarko, seveda če bi imel toliko denarja in alfa 159 ne bi obstajala :mrgreen:
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Miholl napisal/-a:S porabo je tako da očitno je vseen precej žejen ta motor glede na ostale konje ki jih ma konkurenca...

Moti me dejstvo pri ocenjevanju zunanjosti kjer alfa dobi 11 ostali pa 14 in 15...zakaj že...
In kaj je tle čudnega?

sicer nisem bral testa ampak kakor zasledim iz postov so bili primerjani ALFA BRERA vs. AUDI TT vs. BMW Z4 vs. NISSAN Z350

kar se mene tiče bi rekel da je po zunanjosti daleč prvi 350Z, potem Z4, potem TT, brera je pa čist na koncu.

Sicer brera ni grd avto od spredaj pa od zadaj, samo iz boka zgleda pa kot noseč nilski konj ( al karkol že je tista 2 tonska vodna žival). Pa za zadnjimi gumami je 1,5m avta, pa pred prednjimi gumami je 1,5 m avta in to naj bi bil nek oblikovalski dosežek.
Dejte se fantje mal zresnt pa priznajte da je avto čist mim, glede na teste pa očitno tud ne gre nikamor na konkurenco z istimi konji, + to da žre ko svinja
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

dejan napisal/-a: Sicer brera ni grd avto od spredaj pa od zadaj, samo iz boka zgleda pa kot noseč nilski konj ( al karkol že je tista 2 tonska vodna žival).
Tale gre pa v podpis :mrgreen: :mrgreen:


:lol:

LP
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Jonas napisal/-a:
dejan napisal/-a: Sicer brera ni grd avto od spredaj pa od zadaj, samo iz boka zgleda pa kot noseč nilski konj ( al karkol že je tista 2 tonska vodna žival).
Tale gre pa v podpis :mrgreen: :mrgreen:


:lol:

LP
Avtorske pravice te bodo stale 2 uniona :D
mitja155
Alfist
Alfist
Prispevkov: 289
Pridružen: So Jan 17, 2004 4:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

alan q4+33 napisal/-a:Brero nej dajo meni v roke, jo bom za 200kg olajšal, pa bom nažgal konkurenco :mrgreen:

Mitja, se kar strinjam s tvojim postom Škoda RS ni slab avto, samo jaz bi bencinarko, seveda če bi imel toliko denarja in alfa 159 ne bi obstajala :mrgreen:
Se strinjam da je 159 noro zanimiv avto... samo cena danes in pa čez par let.... jebiga, vasi vemo da izgubiš ko kupiš nov avto, ampak tok kolikor gre alfi cena dol... :( ... 7,5 milj je pač noro preveč... nažalost...

@Miholl ...povej mi kaj je brera... športnik ni ker je pretežek.... udobni kupe 2 + 2 - mogoče, ampak cena je mal huda .... sicer pa avtomobili ki si jih navedel (BMW Z, 350Z, novi TT ) so avtomobili, kateri lahko dajo veliko lekcijo Breri o športnosti, vodljivosti in pa zmogljivostih... čakam samo da bo Audi dal v TT-ja dizla, potem bo pa še dizel nažgal tisto kračo od Brere...
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-no,brera ni nikakor grd avto,dobila je tudi nagrade za dizajn,čeprav bi raje videl da je bolj podobna prototipu
-ni se dobro odrezala na testu,ampak niti ni najbolj primerljiva z ostalimi
-za izgubo vrednosti pa smo tudi sami krivi,večina "alfistov" ni pripravljena odšteti več denarja kot kakšen "nealfist" :doubt:
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

http://www.youtube.com/watch?v=V1Mx6mmU9TY

Dobro poslušajte ta komentar. Zdej če vam Brera ni všeč, pač imate slab okus, oziroma ste brez okusa, se mi kar malo smilite... :wink: Ampak nič nede, glavno da je za večino ljudi eden izmed najlepše oblikovanih avtomobilov.
Odgovori
  • Informacija